آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۷۳۰۶
حوادث
۸

اخبار

دستگیری فروشندگان الکل تقلبی در البرز

گروه حوادث/ 3 فروشنده الکل تقلبی در شهرهای کرج و ساوجبلاغ از سوی پلیس دستگیر شدند.

سرهنگ «محمد نادربیگی» رئیس پلیس آگاهی استان البرز در این باره گفت: در پی تولید و توزیع مقادیر زیادی الکل های دست ساز غیرمجاز در سطح استان البرز و رواج این باور غلط در برخی از افراد جامعه که با خوردن الکل می توان در مقابل ویروس کرونا خود را مصون کرد عده زیادی از مردم با خوردن الکل های تقلبی جان باختند.به همین خاطر برای تامین امنیت روانی جامعه اقدامات ویژه ای از سوی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان برای شناسایی عوامل توزیع و فروش این الکل های تقلبی انجام گرفت و در نهایت 3 نفر از عوامل تولید و توزیع الکل های دست ساز غیرمجاز شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر شدند .از متهمان 58 بطری 600 سی سی با مارک الکل طبی آماده توزیع، 70 بطری خالی و چندین دستگاه بسته بندی الکل های تقلبی کشف شد. متهمان اعتراف کردند که مواد اولیه ضد عفونی کننده را از شخصی در شهرستان «اشتهارد» خریداری کرده اند که وی نیز بلافاصله دستگیر و از مخفیگاه وی 40 لیتر مواد اولیه تهیه الکل غیرمجاز کشف شد.

44 نفر در فارس قربانی الکل مسموم

گروه حوادث / شمار مسمومان الکل صنعتی در استان فارس تا ظهر روز گذشته به 330 نفر رسید که از میان آنها 44 نفر جان باختند. محمدجواد مرادیان رئیس مرکز اورژانس استان فارس، با بیان این خبر گفت: افراد سودجو با ترکیب متانول و اتانول و عرضه آن در بازار، این فاجعه را به بار آورده اند و ما هم از مردم تقاضا داریم تمام الکل های موجود در بازار را سمی تلقی کنند و از نوشیدن هرگونه الکل خودداری کنند.

16 هزار کشته در جاده های کشور

گروه حوادث / پزشکی قانونی کشور میزان تلفات حوادث رانندگی در 11 ماه گذشته را 15 هزار و 900 نفر اعلام کرد. به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار قربانیان حوادث رانندگی در 11 ماه گذشته 15 هزار و 900 نفر بوده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات تصادفات 15 هزارو 926 نفر بود، دو دهم درصد کاهش داشته است.همچنین بر اساس این گزارش در بهمن امسال نیز یکهزار و 101 نفر در سانحه رانندگی جان باختند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل یکهزار و 253 نفر بوده است و نسبت به سال قبل کاهش 12.1 درصدی را شاهد بودیم. در این میان 877 نفر مرد و 224 نفر زن در بهمن ماه جان خود را در سانحه رانندگی از دست دادند.

فارس و تهران در صدر تلفات تصادفات

 پزشکی قانونی در این گزارش تاکیدکرده است، استان های فارس با یک هزار و 185، تهران با یکهزار و 159 و خراسان رضوی با یکهزار و 69 کشته بیشترین و استان های ایلام با 156، کهگیلویه و بویراحمد با 191 و چهارمحال و بختیاری با 200 مورد فوتی به ترتیب کم ترین آمار تلفات را داشته اند.