آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۴۸۵۳
شرکت ها
۱۷
نیرو

توسعه سبد محصولات شرکت پتکو

آزاده حسینی

شرکت تولید پمپ های بزرگ و توربین های آبی، پتکو در نظر دارد در برنامه توسعه ای خود با اجرای اقدامات جدید، ضمن توسعه سبد محصولات، سهم بازار مربوط به انواع محصولات تولیدی و ارائه خدمات مرتبط را افزایش دهد. این شرکت در حال حاضر در بازارهای نفت، گاز، پتروشیمی، آب و نیروگاهی حضور فعال و گسترده ای داشته و در ابر پروژه های ملی نیز نقش آفرینی می کند.

‎شهاب تجری، عضو هیات مدیره  این شرکت راه رسیدن به اهداف شرکت پمپ و توربین پتکو را اجرای برخی برنامه ها در زیرساخت های این شرکت دانست و گفت: در این خصوص باید اتوماسیون شرکت در بخش سخت افزاری و نرم افزاری، مانند تهیه ماشین آلات، آموزش پرسنل و... تغییر پیدا کند. خوشبختانه این ایده در حال طراحی است و پس از تدوین و تایید هیات مدیره، به مرحله اجرا خواهد رسید. ‎به گفته وی، صادرات منوط به اصلاح جو سیاسی کشور است و علاوه بر تولید محصولات با شاخص های موجود برای رقابت با بازارهای جهانی، جو سیاسی نیز در صادرات بسیار اهمیت دارد و طبیعتا مشکلات اقتصادی و تحریم ها، چالش هایی را برای این شرکت نیز ایجاد کرده است. یکی از روش های مقابله با مشکلات موجود، داشتن راهکارهای مناسب مانند تغییر در چارت سازمانی شرکت و استفاده از افراد توانمند است.

‎این شرکت همچنین برای حضور در بازار سرمایه برنامه هایی در دست اجرا دارد که با طراحی و اجرای زیرساخت های مرتبط، این مهم به انجام خواهد رسید. مدیران پتکو با توجه به پتانسیل بالای مهندسی، طراحی و ساخت در بدنه  این شرکت و نیز در راستای بهره گیری هرچه بیشتر از توانمندی ها و ظرفیت های شرکت های داخلی؛ برای اجرای پروژه های ملی و فراملی موجود، اعلام آمادگی کردند. شرکت پتکو یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ گروه صنعتی سدید بوده و امیرحسین کاوه، مدیرعامل این هلدینگ صنعتی، طی حکمی شهاب تجری را به عضویت در هیات مدیره شرکت پتکو، منصوب کرد.