آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۴۸۵۳
بازار دیجیتال
۱۸

از آن سو

فرانسه اپل را 2/ 1 میلیارد دلار جریمه کرد

مهر : سازمان رقابت های آزاد فرانسه جریمه ای 2/ 1 میلیارد دلاری برای اپل تعیین کرده است. این شرکت متهم شده با توزیع کنندگان محصولاتش در فرانسه قراردادی امضا کرده تا قیمت این کالاها را بالا نگه دارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، این بزرگ ترین جریمه ای است که سازمان رقابت های آزاد فرانسه برای یک شرکت تعیین کرده است. به گفته این سازمان اپل و فروشندگان بزرگ محصولات این شرکت توافق کرده اند تا بهای آی پد و برخی محصولات دیگر این شرکت را براساس قیمت گذاری شرکت تولیدکننده تعیین کنند. البته در قراردادهای مذکور نامی از آی فون برده نشده است. اپل در بیانیه ای از این روند دفاع کرد و نوشت: سرمایه گذاری و نوآوری شرکت ما از حفظ بیش از 240 هزار شغل در فرانسه پشتیبانی می کند. دو فروشنده بزرگ محصولات اپل در فرانسه یعنی «تک داتا» و «اینگرام میکرو» نیز روی هم به پرداخت 155 میلیون دلار جریمه محکوم شده اند. به گفته سازمان رقابت های آزاد فرانسه اپل و این فروشندگان برای عدم رقابت با یکدیگر توافق کرده اند.

توییتر ایموجی دست شستن ایجاد کرد

مهر : توییتر در انگلیس ایموجی جدید «دست شستن» را ساخته تا افراد را تشویق کند در بحبوحه شیوع ویروس کرونا بهداشت دست هایشان را حفظ کنند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، توییتر به تازگی ایموجی دست شستن را ساخته تا به مردم انگلیس یادآوری کند با شیوع پاندمیک ویروس کرونا بهداشت را رعایت کنند. این ایموجی با استفاده از هشتگ های #HandWashing، #HandWashChallenge، #SafeHands یا #WashYourHands در توییت های کاربران ظاهر می شود. تدروس ادهانوم دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در توییتی نوشت: «از توییتر برای این افزونه جدید به «چالش ایمن نگه داشتن دست ها» (#Safe Hands challenge!) تشکر می کنم. ما در @WHO این افزونه جدید را دوست داریم. امیدواریم این ایموجی سبب شود چالش انتشار ویدئوهای دست شستن نیز خلاقانه تر شود.»

آمازون 100 هزار کارگر استخدام می کند

مهر : شرکت خرده فروشی آنلاین آمازون تصمیم دارد 100هزار کارگر جدید استخدام کند تا بتواند درخواست های مشتریان در اوج شیوع ویروس کرونا را پاسخ دهد. همچنین دستمزد کارگران شرکت افزایش می یابد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، با توجه به افزایش تقاضای محصولات مرتبط با پاندمیک ویروس کرونا در پلت فرم خرید اینترنتی آمازون، این شرکت تصمیم دارد 100 هزار کارگر جدید در آمریکا استخدام کند و همچنین دستمزدها در انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا را افزایش دهد. این شرکت خرده فروشی آنلاین اعلام کرده بودجه ای 350 میلیون پوندی صرف افزایش دستمزد ساعتی کارگران می کند. برهمین اساس تا آخر ماه آوریل دستمزد ساعتی کارگران در آمریکا 2 دلار، در انگلیس 2 پوند و در اتحادیه اروپا 2 یورو افزایش می یابد.