آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۳۱
اخبار کشور
۳

اخبار ادبی و هنری

کلام رکیک و دیوانه بازی های ترامپ پشت صحنه سخنرانی تلویزیونی

در تصاویر نادری که در برنامه دیلی شوDaily Show شبکه CNN از قبل و بعد از سخنرانی هشدارآمیز دونالد ترامپ درباره ویروس و بیماری کرونا پخش گردید، آن روی سکه این رئیس جمهوری آمریکا نیز به طور رسمی نمایش داده شد. به قول «ترور نوآ» مجری برنامه دیلی شو، این تصاویری که می گوید هرگز پیش از آن نظیرش را ندیده بوده، نشان دهنده چهره واقعی رئیس جمهوری آمریکاست و نه آن چهره و کلام شیک و متین که در مقابل دوربین ها به خود می گیرد!

این برای نخستین بار در تاریخ رسانه های آمریکا بود که چنین تصاویری را از رئیس جمهوری این کشور پخش می کرد.

در این تصاویر که بخشی از آن، قبل از گفتن دستور شروع توسط کارگردان تلویزیونی، ترامپ را نشان می داد، او انواع و اقسام حرکات سبکسرانه را از خود بروز داد؛ از جمله خود را با دست باد زد و با کلام رکیک از گرمی هوا گفت. شیشه نوشیدنی را با صدای ناجوری باز کرده و خورد. سپس پوشه ای که در مقابلش قرار داشت و گویا از روی آن بایستی مستندات و یا آماری ارائه می کرد را کنار زد و بازهم با کلام ناشایست، آن را برروی میز اضافی می خواند ولی پس از چند ثانیه، پوشه یاد شده را مجددا مقابل خودش کشیده و گفت به هر حال بودنش بهتر او را نشان می دهد! بعد از آن گویی متوجه شد که کراواتش گیره ندارد و با کلام رکیک دیگری، فریاد زد که آیا کسی یک خودکار یا وسیله سفیدی دارد که آن را به کراواتش بزند؟!

پس از پایان سخنرانی هم که کارگردان، کات داد، بازهم دوربین روشن ماند و حرکات ترامپ را پس از پایان حرف ها نشان داد که زمانی طولانی نفسش را حبس کرد و یک دفعه با گفتن کلمه «ok» آن را رها ساخت که گویی از مخمصه بزرگی خلاص شده است! «ترور نوآ»، مجری برنامه «دیلی شو» که این تصاویر را تفسیر می کرد، در اینجا گفت این کلمه ای نیست که یک رئیس جمهوری در پایان یک سخنرانی جدی بیان کند.

روزنامه جوان: اگر مهناز افشار ایران بود الان مجری یک برنامه تلویزیونی بود

روزنامه جوان نوشت: «تهیه کننده های سیما فکر می کنند صرف شهرت داشتن افراد می تواند ضامنی برای موفقیت یک برنامه باشد، اما واقعیت این است که اجرا و بازیگری دو مقوله متفاوت هستند.

تلویزیون در این سال ها با وجود شعارهای بسیار، در ساختارسازی و تولید نیروی انسانی موفق عمل نکرده است.

از این رو می توان گفت که مدیریت تلویزیون از حدود یکی دو سال پیش، در روندی افزایشی، به نوعی دوپینگ با بهره گیری از سلبریتی های عرصه بازیگری روی آورده است تا ضعف های خودش را بپوشاند.

اما آیا این سرپوش موقتی می تواند راهی برای حفظ مخاطبان در درازمدت و جلب رضایت آنها و سرپوش گذاشتن بر نقطه ضعف تربیت مجری های متخصص و محبوب تلویزیونی باشد؟

شاید اگر مهناز افشار هم به خارج از کشور نرفته بود و داور یک شوی تلویزیونی آن ور آبی نشده بود، الان یکی از گزینه های در ذهن یا بالفعل مدیران تلویزیون خودمان بود.»

دو هالیوودی دیگر مبتلا شدند

ادریس البا هنرپیشه هالیوودی و اولگا کوریلنکو هنرپیشه فیلم جیمز باند به ویروس کرونا مبتلا شدند.

گزارش تسنیم به نقل از ورایتی، پس از اعلام ابتلای تام هنکس و همسرش ریتا ویلسون در هفته گذشته حالا دو چهره هالیوودی دیگر نیز تست ویروس کرونایشان مثبت اعلام شده است.

ادریس البا هنرپیشه هالیوودی و اولگا کوریلنکو هنرپیشه فیلم جیمز باند به ویروس کرونا مبتلا شدند.

ادریس البا هنرپیشه فیلم «انتقام جویان» و دارنده جایزه گلدن گلوب دیروز اعلام کرد که صبح آزمایش کووید 19 داده و تستش مثبت بوده و تصمیم گرفته خودش را قرنطینه کند.

البا پس از آنکه تست کرونای یکی از نزدیکانش مثبت شد، تصمیم گرفت تست بدهد.

اولگا کوریلنکو هنرپیشه فیلم جیمز باند نیز دیروز اعلام کرد تست کرونایش مثبت بوده و به بیماری کووید 19 مبتلا شده و در قرنطینه به سر می برد.

واکنش یک شاعر به هتک حرمت حرم حضرت معصومه(س)

احمد بابایی از شاعران شناخته شده کشورمان سروده ای را خطاب به برخی هنجارشکنان این روزها سروده است.

به گزارش فارس، احمد بابایی سروده است:

آه از قرق شکستن عبدالحمارها

یعنی خداست دشمن عبدالحمارها

تردید چیست؟ کوچه صوت الحمیرها

انکار چیست؟ برزن عبدالحمارها

ریگی اگر به نعل نداری گواه باش

آلوده است دامن عبدالحمارها

تنها حلال زاده شهادت دهد به عشق

خبث منی ست من من عبدالحمارها

باورکنید دست خدا در دل جحیم

هیزم بسازد از تن عبدالحمارها

باور کنید فتنه به آب دهان مرگ

نخ می کند به سوزن عبدالحمارها

دارند تیغ معرکه را تیز می کنند

پس خون ماست گردن عبدالحمارها

با گرگ ها تصور همدل شدن خطاست

مرگ است توبه کردن عبدالحمارها

«قادر آشنا» مدیرکل هنرهای نمایشی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «قادر آشنا» را به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب کرد.

در حکم سیدعباس صالحی خطاب به قادر آشنا آمده است: «... هنرهای نمایشی به عنوان هنر بنیادین نقش بی بدیلی در بالندگی سایر رشته های هنری دارد و انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و تعامل سازنده با هنرمندان تئاتر نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین کمک به فعال سازی مراکز کشف و پرورش استعدادهای درخشان نمایش کشور گام های موثری بردارید.»

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی بود که چند روز پیش استعفا داد.