آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۴۶۱۲
شهر
۱۰

پرونده ای از جمع آوری کارگاه های عمرانی تا تکمیل پروژه های نیمه تمام

پایتخت در مسیر عمران

رویکرد مدیریت شهری جدید از همان ابتدای کار برچیدن کارگاه های عمرانی و جلوگیری از آغاز پروژه های بزرگ عمرانی شهری بود. با این وجود هنوز پروژه های نیمه کاره فراوانی بودند که باید تکمیل می شدند. با این وجود شهر همچنان زنده است و مانند هر شهر دیگری نیازمند فعالیت های مختلف عمرانی است. از تکمیل پروژه های نیمه کاره تا آسفالت معابر و... پروژه هایی که مروری بر تعدادی از آنها می تواند موید عملکرد رویکرد شهرداری و پایبندی آن به شعارهای آغازین روزهای آن باشد. رویکردی که در آغاز راه با جمع آوری کارگاه متروی میدان هفت تیر و تبدیل آن به پلازای این میدان همراه بود و همچنان ادامه دارد.

بهره برداری از پل تقاطع بزرگراه 76 متری شهید بروجردی با محور 45 متری کن

یکی از پروژه های مهمی که در سال جاری به بهره برداری رسیده است پل تقاطع بزرگراه شهید بروجردی است. این تقاطع محور 45 متری کن که یکی از تقاطع های 5 گانه مسیر بزرگراه شهید بروجردی به شمار می آید، شامل یک مسیر زیرگذر و یک پل روگذر است. پل روگذر تقاطع، یک پل بتنی پیش تنیده بوده و طول آن با احتساب کوله ها به 136 متر می رسد. عرض 10 متری پل امکان ایجاد 2 خط عبوری را فراهم ساخته است؛ خطوطی که در شیبراهه جنوبی به سمت شرق و جنوب هدایت شده اند. به این ترتیب بهره برداری از پل تقاطع محور 45 متری کن ضمن ایجاد دسترسی به شرق بزرگراه شهید بروجردی، امکان دسترسی به بزرگراه آزادگان را نیز فراهم ساخته است. تسهیل دسترسی از مسیر غرب به شرق بزرگراه فتح به بزرگراه آزادگان از دیگر منافع ترافیکی برقراری گردش شمال به جنوب در این تقاطع غیرهمسطح است؛ امری که ضمن کاهش گردش های اضافی، تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش بار ترافیک بزرگراه فتح خواهد داشت.

یکی از مهم ترین دغدغه های شهروندان در زمان تردد در خیابان های پایتخت، چاله چوله ها و آسفالت های تخریب شده خیابان های شهر است. برای حل این مشکل شهرداری تهران طی سال جاری بیش از یک میلیون تن آسفالت برای ترمیم و آسفالت معابر تولید و پخش کرده است. صفا دیلمی، معاون فنی عمرانی شهرداری تهران به تشریح بخشی از عملکرد این معاونت در آسفالت معابر پایتخت پرداخته و می گوید: از جمله اقدامات این معاونت در سال جاری می توان به مرمت بیش از 60 هزار نقطه خرابی در سطح معابر غیربزرگراهی اشاره کرد که به این ترتیب می توان مدعی شد که به تحقق 90 درصدی اهداف طرح با توجه به تعطیلی 63 روزه عملیات آسفالت به دلیل شرایط جوی، آلودگی هوا و ممنوعیت تردد کامیون در سطح شهر دست یافته ایم.

او در همین زمینه تاکید می کند: با توجه به تفاوت قیمت خرید آسفالت از بخش خصوصی و تولیدی کارخانجات شهرداری تهران، تاکنون بالغ بر 120 میلیارد تومان صرفه جویی صرفا در خرید آسفالت صورت پذیرفته است. در این مسیر آسفالت نگهداری و بهسازی معابر با هدف گذاری «تولید 3 هزار تن در روز» توسط کارخانجات شهرداری تامین و در اختیار واحدهای مجری قرار می گیرد.

دیلمی در ادامه به تامین آسفالت پروژه های جدید عمرانی شهر اشاره کرده و گفت: در همین مسیر آسفالت پروژه های احداثی و جدید (به عنوان مثال آسفالت بهسازی پروژه بزرگراه یاسینی) از محل کدپروژه مربوطه توسط پیمانکار پروژه تامین می شود، بدیهی است در صورت نیاز آسفالت بیش از 3 هزار تن برای عملیات نگهداشت از بخش خصوصی تامین می شود.

به گفته وی، با توجه به اینکه قیمت تهیه هر تن آسفالت از بخش خصوصی 510 هزار تومان و قیمت آسفالت کارخانه های شهرداری، هر تن 350 هزار تومان است، لذا هزینه تهیه آسفالت با بهره برداری از منابع و ظرفیت های شهرداری تهران، در هر تن 160 هزار تومان کاهش یافته که با توجه به تورم امسال رکورد قابل تاملی است .

همچنین صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام اتمام عملیات ارزیابی مکانیزه وضعیت روکش آسفالت تمام خطوط اتوبوس تندرو (بی آرتی) به طول 400 کیلومتر، از پیشرفت 100 درصدی این طرح در سطح معابر بزرگراهی شهر تهران خبر داد و می گوید: بیش از 3700 کیلومتر از معابر بزرگراهی شهر تهران (در قالب عرض 3 متری سامانه ارزیابی مکانیزه) شناسایی و برداشت شده است و به این ترتیب اجرای عملیات بهسازی بزرگراه ها و خطوط بی آرتی در سال جاری، منطبق بر نوع و میزان آسیب های وارده خواهد بود.

او با بیان آنکه خروجی سیستم پایش مکانیزه معابر بزرگراهی، راهکارهایی را به صورت عدم نیاز به اقدامات اجرایی، درزگیری، لکه گیری سطحی، لکه گیری عمقی و تراش و روکش برای هریک از مقاطع بزرگراهی پیشنهاد خواهد کرد، یادآور می شود: افزایش دقت تشخیص عوارض سطح معابر در این روش و انطباق اقدامات ترمیمی با نوع و میزان آسیب های وارده، نوید خش صرفه جویی 60 درصدی در هزینه های عملیات نگهداشت معابر بزرگراهی و مسیرهای اتوبوس تندرو است.

مهندس صبوری با یادآوری این نکته که 10 درصد کل تماس های ثبت شده در سامانه های نظارت همگانی شهرداری تهران و 55 درصد پیام های مرتبط با حوزه فنی و عمرانی مربوط به مرمت روکش آسفالت معابر بزرگراهی و غیربزرگراهی است، بهره مندی از معابر مناسب را یکی از خواسته های اصلی شهروندان از مدیریت شهری دانست و ابراز امیدواری کرد استمرار اقدامات جاری در حوزه نگهداشت معابر، سبب افزایش سطح رضایتمندی عمومی در آینده نزدیک شود.

پروژه پلازای میدان هفتم تیر

از جمله دیگر پروژه های کلیدی شهری که از آن می توان به عنوان پروژه ای شاخص یاد کرد پروژه ساماندهی میدان هفت تیر است. میدان هفتم تیر اگر چه یکی از میدان های اصلی پایتخت به شمار می آید اما تا سال ها به دلیل تمهیدات مرتبط با عملیات اجرایی خط 6 مترو، چندان شباهتی به یک فضای معمول شهری نداشت. متعاقب انتخاب دکتر پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران، ساماندهی کارگاه عمرانی میدان هفتم تیر و به طور کلی جمع آوری کارگاه های عمرانی غیرلازم در سطح شهر تهران، موضوع یکی از نخستین تدابیر شهردار پایتخت قرار گرفت. به این ترتیب با دستور شهردار، بچینگ ها و حصار کارگاه وسیع میدان هفتم تیر به سرعت برچیده شد و یک فضای 7 هزار مترمربعی به محلی برای احداث پلازا و ایجاد فضاهای فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافت تا این نقطه از شهر تهران به جای آنکه یک کارگاه پراغتشاش بصری باشد، به بستری برای تقویت تعاملات اجتماعی و دمیدن روح حیات و پویایی به کالبد شهر تبدیل شود.

مشخصات فنی

همان گونه که عنوان شد، پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی میدان هفتم تیر در زمینی به مساحت 7 هزار مترمربع اجرا شده است. این پلازا دارای 3 هزار مترمربع فضای سبز و 3 هزار مترمربع پیاده راه های سنگ فرش شده در قسمت شمالی بوده و یک آمفی تئاتر رو باز به مساحت یک هزار مترمربع نیز در قسمت جنوبی آن جانمایی و اجرا شده است. محل استقرار کارفودها از دیگر بخش های ضلع جنوبی پروژه به شمار می آید و زیرسازی مناسب آن، روند تردد و پارک کارفودها را تسهیل کرده است. در پلازای میدان هفتم تیر، تمام آنچه می تواند به عنوان زواید بصری سبب آشفتگی گستره دید شهروندان شود، برطرف شده یا مورد کاهش ارتفاع قرار گرفته است تا به این ترتیب هیچ فضای مرتفع بیش از یک و نیم متری در سطح پروژه موجود نباشد. کاهش ارتفاع هواکش مترو از جمله اقداماتی است که در همین راستا صورت پذیرفته است. وجود مسیر زیرگذر برای دسترسی آسان به خیابان های کریم خان زند و شهید مفتح و البته پیاده راه هایی با عرض مناسب از دیگر ویژگی های این پروژه است که امکان جمع آوری پل های طویل عابر پیاده از میدان هفتم تیر را فراهم ساخته است. در تشریح سایر مشخصات فنی پروژه باید به تعبیه تجهیزات مه پاش اشاره کرد که به تلطیف و خنک شدن هوا در فصل تابستان کمک می کند.  عملیات اجرایی پروژه در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه سال جاری توسط سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران و بر اساس طرح اولیه ای که توسط سازمان زیباسازی شهر تهران تهیه و توسط سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران تکمیل شده بود، آغاز و در مدت زمانی کمتر از 2 ماه به سرانجام رسید.

عملکردهای شهری و اجتماعی

ارتقای کیفیت فضاهای شهری، افزایش احساس رضایتمندی شهروندان از فضاهای عمومی و همچنین بهبود منظر شهری از مهم ترین اهداف طراحی و اجرای این پروژه است. معاون عمرانی شهردار در این خصوص می گوید: ارتقای کیفی میدان هفتم تیر به واسطه تقویت تعاملات اجتماعی با استفاده از فضای باز میدان، تسهیل تردد ایمن عابران با ایجاد پیاده راه جدید با عرض مناسب، اصلاح هندسی و کاهش زمان سفر از منظر ترافیکی، جمع آوری ساختمان حجیم ورودی ایستگاه مترو به عنوان یکی از زوائد بصری شهری، استفاده از آمفی تئاتر روباز جهت اجرای رویدادهای شهری، تمرکززدایی و سهولت دسترسی به خیابان های اطراف میدان صورت پذیرفته است. به گفته وی آمفی تئاتر روباز میدان، نیز از دیگر شاخصه های این پروژه است که بستری مناسب برای اجرای آیین ها و رویدادهای فرهنگی به شمار می آید.

مسیر کندروی غربی بزرگراه شهید نواب

این پروژه عمرانی نیز از آن دست پروژه هایی است که اجرای آن سال ها مسکوت مانده بود. قطعه ای از کندروهای بزرگراه شهید نواب که سرانجام توسط واحد اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به مرحله اجرا رسید و نهایتا در تیرماه سال 1398 تحویل شهروندان شد. این کندروی غربی بزرگراه شهید نواب صفوی حدفاصل شمال تقاطع خیابان بریانک تا جنوب تقاطع خیابان هلال احمر، مسیری 720 متری به عرض 10 متر است و به واسطه احداث 2 مسیر راستگرد (خیابان بریانک به بزرگراه شهید نواب و بزرگراه شهید نواب به خیابان قزوین) پروژه ای تاثیرگذار در ساماندهی جریان ترافیک معابر محلی به شمار می آید.

عملکردهای ترافیکی

بهره برداری از این مسیر سبب تکمیل تمام مسیرهای کندروی بزرگراه شهید نواب شده است؛ ضمن آنکه خیابان بریانک از بن بست خارج شده و دسترسی شهروندان ساکن این محدوده از پایتخت به شبکه معابر بزرگراهی تسهیل شده است.

آنچه در سال 99 رخ خواهد داد

قرار نیست سال آینده تغییری در رویکرد پروژه های عمرانی شهرداری رخ دهد. در همین زمینه معاونت عمرانی شهرداری لیستی 10 تایی از پروژه های بزرگ عمرانی تهران را منتشر کرده که قرار است در سال 99 به بهره برداری برسند. در این لیست بیشتر با نام پروژه هایی برخورد می کنیم که می توانند هر کدام گره ای از مشکلات عمرانی، ترافیکی یا حتی اجتماعی یک محله یا منطقه را حل کنند. پروژه هایی که لیست آنها را در جدول می بینید.