آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۴۸۵۳
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

کمک بانک سینا به 7 استان درگیر کرونا

گروه بنگاه ها : مدیرعامل بانک سینا از اختصاص کمک نقدی 50 میلیارد ریالی این بانک به کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از مددجویان این کمیته در 7 استان بحرانی درگیر با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، دکتر ایمانی با اشاره به وضعیت پاندمی ویروس کرونا در جهان و ایران به ویژه برخی استان های بحرانی کشور و ضرورت حمایت از اقشار کم درآمد برای مقابله با این ویروس خطرناک گفت: این بانک به منظور حمایت از سیاست ها و اتخاذ تدابیر لازم به منظور تهیه اقلام مورد نیاز بهداشتی و معیشتی برای پیشگیری از شیوع و مقابله با ویروس کرونا، مبلغ 50 میلیارد ریال کمک نقدی به کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از مددجویان این کمیته در 7 استان گیلان، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، البرز و مرکزی به عنوان استان های بحرانی و پیشتاز در شیوع کرونا ویروس اختصاص داد. وی با تاکید بر ضرورت مشارکت همه جانبه نهادها و ایجاد عزم ملی برای کنترل ویروس کرونا گفت: قطعا مهم ترین عاملی که می تواند در مهار این ویروس خطرناک در سطح کشور موثر باشد، مشارکت همه جانبه نهادها از طریق کمک به ایجاد زیرساخت ها و بسترهای کنترل این بیماری از یکسو و عزم ملی و اراده همگانی در همراهی با کادر درمانی کشور از طریق رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه است تا شاهد توقف و ریشه کنی ویروس کرونا باشیم. به همین منظور و در راستای اهمیت موضوع، بانک سینا مبلغ 50 میلیارد ریال کمک نقدی به کمیته امداد حضرت امام(ره) اختصاص داد تا در راستای حمایت از مددجویان این کمیته در استان های یادشده به عنوان اقشار آسیب پذیرتر جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

خدمات غیرحضوری بیمه ایران برای دارندگان خودرو

گروه بنگاه ها : شرکت سهامی بیمه ایران در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی در روند خدمات رسانی این شرکت به مردم، طی بخشنامه ای تسهیلات الکترونیکی و غیرحضوری برای بیمه نامه های اتومبیل را در جهت بهره مندی هرچه بیشتر بیمه گذاران از خدمات غیرحضوری، به مدیران استان ها و واحدهای اجرایی بیمه ایران در سراسر کشور ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، بیمه ایران در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی در روند خدمات رسانی این شرکت به مردم، طی بخشنامه ای تسهیلات الکترونیکی و غیرحضوری، برای بیمه نامه های اتومبیل را در جهت بهره مندی هرچه بیشتر بیمه گذاران از خدمات غیرحضوری، به مدیران استان ها و واحدهای اجرایی بیمه ایران در سراسر کشور ابلاغ کرد. تمدید بیمه نامه های بدنه اتومبیل در موعد مقرر با افزایش ارزش وسیله نقلیه تا 50 درصد نیاز به بازدید اولیه ندارد - سقف کارشناسی شبکه فروش تا 70 درصد افزایش یافت - بیمه گذاران برای پرداخت اقساط بیمه نامه های صادره، می توانند اقساط را بر اساس شناسه های پرداخت مندرج در بیمه نامه های صادره و حتی المقدور از روش های الکترونیکی و غیرحضوری مانند درگاه الکترونیکی پرداخت کنند.

اعضای جدید هیات مدیره بیمه ملت انتخاب شدند

گروه بنگاه ها : مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام شرکت بیمه ملت (سهامی عام) با حضور87 درصد سهامداران صبح دیروز برای تعیین اعضای هیات مدیره برگزار شد. در این مجمع که با حضور مصطفی افشار به نمایندگی از شرکت مدیریت گروه ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی به سمت ریاست مجمع،حمیدرضا منجی به نمایندگی از شرکت گروه بهمن و داود حسین پور به نمایندگی ازشرکت گروه انرژی مهستان به سمت ناظر مجمع و حسن پورکاظمی به سمت منشی مجمع برگزار و اعضای جدید هیات مدیره انتخاب شدند. مجمع پس از بحث و بررسی برای انتخاب اعضای هیات مدیره موضوع ماده 29 اساسنامه اقدام و از میان اشخاص کاندیدا شده، اعضای اصلی و علی البدل برای مدت 2 سال انتخاب شدند. بر اساس نتایج رای گیری سید محمد مهدی بهشتی نژاد، حمیدرضا منجی، اسماعیل دلفراز، معصومه معصوم بیگی و بهروز اسدنژاد به عنوان اعضای هیات مدیره بیمه ملت انتخاب شدند.