آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۴۸۵۳
خودرو
۱۶

رویداد

فراخوان برای میتسوبیشی تریتون

بیش از 100 هزار دستگاه از میتسوبیشی تریتون در نسل های MR و فیس لیفت MQ که بین سال های 2015 تا 2019 تولید شده اند به دلیل احتمال آتش سوزی فراخوان شده اند.

بخش استرالیایی این خودروساز گزارش کرده که وانت های فراخوان شده ممکن است به سیم کشی در بکسل بند مجهز باشند که به درستی نصب نشده است.

این امر می تواند موجب نفوذ مایعات به مدار الکتریکی شده و منجر به گرمای بیش از حد و در نهایت آتش سوزی شود.

میتسوبیشی موتورز استرالیا تایید کرده است که از طریق ایمیل با مالکان خودروهای مشمول تماس می گیرد و از آنها می خواهد برای تعمیر رایگان به نمایندگی های این خودروساز مراجعه کنند.

مشتریان همچنین می توانند برای آگاهی از شماره شاسی خودروهای فراخوان شده با شماره های اعلام شده توسط این خودروساز تماس بگیرند.

افزایش سرمایه ایران خودرو

ایکوپرس : مجمع عمومی فوق العاده ایران خودرو دیروز با حضور حدود 64درصد از صاحبان سهام در محل شرکت ساپکو برگزار شد. در این مجمع، سهامداران حاضر به افزایش سرمایه نزدیک به 2هزار درصدی ایران خودرو رای دادند، به این ترتیب سرمایه ثبت شده این شرکت از رقم 15،300،000میلیون ریال به رقم 301،656،068میلیون ریال افزایش خواهد یافت تا راه برای اصلاح ساختار مالی این گروه صنعتی فراهم آید.

انجام این افزایش سرمایه یکی از برنامه های اصلاحی مدیریت ارشد ایران خودرو بود که روز گذشته اکثریت سهامداران روی آن مهر تایید زدند. در ابتدای جلسه فیض بخش به عنوان رئیس مجمع، در سخنانی خطاب به سهامداران گفت: عملکرد تیم مدیریتی ایران خودرو در حوزه داخلی سازی قطعات پیشرفته و توسعه محصولات جدید قابل تقدیر است و برای ارتقای این میسر نیازمند حمایت سهامداران است.در ادامه، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تشریح اقدام های انجام شده برای توسعه فعالیت های شرکت، برضرورت انجام این افزایش سرمایه تاکید کرد و گفت: با افزایش سرمایه در آستانه 59 سالگی ایران خودرو، این شرکت دوباره متولد شده است.وی افزود: با تدوین برنامه های جدید، ایران خودرو به جایگاه اصلی خود بازخواهد گشت.

در پایان جلسه مجمع، موضوع افزایش سرمایه به رای گذاشته شد که حاضران در مجمع به اتفاق، به آن رای مثبت دادند. با این افزایش سرمایه، ایران خودرو به یکی از بزرگ ترین شرکت های صنعتی فعال در ایران به لحاظ سرمایه ثبت شده تبدیل شد. به باور کارشناسان این افزایش سرمایه می تواند مسیر رشد و بالندگی گروه صنعتی ایران خودرو را در سال های آینده هموارتر سازد.به منظور حفظ سلامت سهامداران و جلوگیری از تجمع و شیوع احتمالی بیماری کرونا، مجمع عمومی فوق العاده ایران خودرو به صورت آنلاین از سایت اینترنتی این شرکت پخش شد و همزمان چندین هزار سهامدار از پخش زنده مجمع دیدن کردند.