آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۳
ورزش
۱۴

یک یادآوری جنجالی از استاد!

صداوسیما در دو برنامه زنده پربیننده و پراهمیتش دقایق پرماجرایی را پشت سر گذاشت.

به گزارش «ورزش سه»، نزدیک به دو دهه می شود که نود عادتمان داده یک شب قبل از چهارشنبه سوری دور هم جمع شویم تا به تماشای آخرین اپیزود برنامه اش در طول یک سال برویم؛ آنجا که معمولا به دلیل ارتباط خوبش با اهالی سینما و دعوت از آنها سعی می کرد تا حد زیادی ساختار برنامه با روند عادی همه قسمت های دیگر متفاوت باشد و البته در اکثر مواقع نمره قبولی می گرفت.

ازهمین رو برنامه فوتبال برتر به عنوان پرمخاطب ترین برنامه فوتبالی صداوسیما در اولین آزمون خود در برآورده کردن انتظارات جامعه فوتبال، آن هم در ایام قرنطینه، وظیفه سختی را روی دوش خودش حس می کرد.

محمدحسین میثاقی می دانست که اگر بخواهد با همان استاندارد برنامه های قبلی این برنامه ویژه را اجرا کند، از گزند طعنه و کنایه های طرفداران عادل دور نخواهد ماند، اما درمجموع باید گفت فوتبال برتر تا حد زیادی توانست رضایت عمومی هواداران فوتبال را به دست بیاورد، گرچه طیف منتقد این برنامه یا بهتر بگوییم طرفداران دوآتشه فردوسی پور هنوز بر مواضع خودشان باقی مانده اند، حتی اگر شاهد صحنه هایی کاملا احساسی درخصوص خالی کردن جای استاد باشند.

ماجرا از جایی شروع شد که سروش رفیعی (که اتفاقا در همین برنامه خبر ازدواجش در سال جدید را داد) و شجاع خلیل زاده، دوقلوهای فوتبالی، در یکی از آیتم های مسابقه دیشب، باید صحنه های مربوط به خودشان را گزارش می کردند.

پس از پایان این چالش گزارشگری، سروش رفیعی فرصت را غنیمت می شمارد و با تعریف از محمدحسین میثاقی به نوعی جور او را هم می کشد و می گوید: «حالا که در این فضای گزارشگری قرار گرفتیم، جا دارد تا یادی کنیم از استاد (اشاره به فردوسی پور) که خیلی دلمان برای شما تنگ شده عادل خان فردوسی پور...».

«نمی دانم دقیقا چه چیزی بگویم. یک ذره بد تا کردید آقایانی که در مورد جدایی او مسئول بودید، ولی به هرحال ما خیلی دوستش داریم».

سپس به صورت شمرده شمرده تاکید کرد: «جای آقای فردوسی پور در فوتبال ما خیلی خالی است».

در این لحظه میثاقی هم با تایید صحبت های سروش گفت: «قطعا... دل همه ما برای آقاعادل تنگ شده و امیدوارم همه مشکلاتی که وجود داشته، حل شود. سروش خود تو هم می دانی که همه ما چقدر استاد را دوست داریم و برایش آرزوی موفقیت داریم».

رفیعی: انشاءالله هرجا باشی سالم و شاد و خندان باشی مثل همیشه و ما همیشه دوستت داریم.

و سپس کل استودیو برای او دست زدند.

در پایان این قدردانی از پیش تعیین نشده، میثاقی با ابراز دلتنگی برای عادل تاکید کرد: «دل همه ما برای او تنگ شده و خود من این همه سال از او کار یاد گرفتم؛ مثلا 10 سال درواقع در یک اتاق با استاد کار کردم. دمش گرم و باز هم برایش آرزوی موفقیت می کنم. از همین جا هم سال جدید را به او و همه همکاران گزارشگرمان تبریک می گویم».

به هرحال انصافا جا داشت در این برنامه از عادل فردوسی پوری که به مدت دو دهه در این زمان (دوشنبه شب) همواره از قاب تلویزیون به مردم ایران سلام کرده بود یادی شود و باید به سروش رفیعی بابت این یادآوری بجا یک دست مریزاد گفت.