آرشیو چهار‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۳
ورزش
۱۴

دریچه

بیرانوند نامزد بهترین دروازه بان پنالتی گیر آسیا

توییتر لیگ قهرمانان آسیا از علیرضا بیرانوند به عنوان یکی از چهار دروازه بان پنالتی گیر آسیا نام برد. صفحه توییتر لیگ قهرمانان آسیا درحالی که این رقابت ها با تعطیلی روبه رو شده است، اقدام به نظرخواهی از کاربران خود درباره بازیکنان شناخته شده در این قاره کرده است. جدیدترین بحث در این صفحه مربوط به پنالتی گیرترین دروازه بان در آسیاست که علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس به عنوان یکی از گزینه ها معرفی شده است.آنته کویچ (گلر ولینگتون فونیکس استرالیا)، محمد فرزال (جوهور دارالتعظیم مالزی) و سان تائه (کاشیما آنتلرز) سایر نامزدهای این بخش هستند. هرچند علیرضا بیرانوند در لیگ قهرمانان آسیا پنالتی تاکنون سیو نکرده، ولی بارها در تیم ملی ایران و رقابت های باشگاهی در ایران موفق به این کار شده است. 

یورو 2020 یک سال به تعویق افتاد

یوفا اعلام کرد یورو 2020 تابستان سال 2021 برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا و به نقل از آس، یوفا امروز در جلسه با 55 عضو خود تصمیم گرفت یورو 2020 را به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر اروپا به تعویق بیندازد. بر این اساس یورو تابستان سال 2021 برگزار خواهد شد.

کمک 10 میلیون یورویی برلوسکنی به بیمارستان میلان

رئیس سابق میلان می خواهد به بیمارستان فریای میلان 10 میلیون یورو کمک کند. به گزارش آس، فورزای ایتالیا اعلام کرد که سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر پیشین این کشور و مالک سابق باشگاه میلان، با کمک 10 میلیون یورویی به بیمارستان فریای میلان می خواهد به منطقه لمباردیا کمک کند که بیش از دیگر نقاط ایتالیا از بحران ویروس کرونا رنج می برد. این پول قرار است برای ساخت سالن 400 تخته مخصوص مراقبت های ویژه خرج شود. بر اساس اعلام رسانه های ایتالیایی، دیگر تخت و فضایی برای پذیرش بیمار در بیمارستان فریا باقی نمانده است و در چنین شرایطی برای دریافت پول لازم نمی توانند چند هفته منتظر بمانند و باید آن را در مدت سه تا چهار روز به دست آورند. تاکنون در ایتالیا بیش از 20 هزار نفر به کووید 19 مبتلا شده و دو هزار و 158 نفر جان خود را از دست داده اند.

انتخابات فدراسیون دوومیدانی باطل شد

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش از برگزاری دوباره انتخابات فدراسیون دوومیدانی خبر داد.مهدی علی نژاد با اشاره به اهمیت رشته دوومیدانی به سایت وزارت ورزش گفت: وزارت ورزش و جوانان تصمیمش بر این بود که شرایط اداره فدراسیون را با رئیس داشته باشد و به خاطر اینکه ثبات مدیریتی داشته باشیم و از بلاتکلیفی دوران سرپرستی خارج شویم - به خصوص در ایامی که نزدیک به المپیک هستیم - انتخابات را برگزار کنیم.در روز مجمع هم با توجه به جمیع جهات، مشکل خاصی را ملاحظه نکردیم و انتخابات شکل گرفت.بعد از انتخابات با بعضی از اعتراضات توسط برخی افراد که حضور پیدا نکرده بودند و نمایندگانشان حضور داشتند، مواجه شدیم. آنها مدعی شدند که نمایندگان توسط خود این اشخاص معرفی نشده اند که چند هیئت این شرایط را داشتند.معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: در این مدت هفت، هشت روز ابعاد مختلف موضوع را بررسی کردیم، با طرف های موضوع صحبت کردیم و نهایتا جمع بندی این شد که یکی از روسای هیئت ها نامه معرفی ای که ارسال شده از سوی دبیر هیئت بوده، هرچند که بعد اعلام کرد آن نامه که دبیر معرفی شده مشکلی ندارد، اما به واسطه اینکه ما می خواهیم آیین نامه و ملاحظات قانونی را رعایت کنیم و قواعد و قوانین برای ما مهم است و اینکه در آن نامه که روز مجمع ارائه شده، رئیس هیئت امضا نکرده است. در نتیجه عملا ما یک رای را نمی توانیم منظور کنیم و این به آن معناست که اعضای حاضر در مجمع از دوسوم کمتر خواهد شد و هرچند اکثریت مجمع حضور داشتند، اما چون الزام به دوسوم برای رسمیت یافتن است، جمع بندی این شد که انتخابات را تجدید کنیم. علی نژاد گفت: وزارت ورزش و جوانان تلاش کرد که فدراسیون دوومیدانی چون المپیکی است با ریاست اداره شود، ولی متاسفانه، هم شرایط حاکم بر کشور به دلیل کرونا و هم اینکه تحریک بعضی از افراد خاص باعث شد که شرایط مجمع به گونه دیگری رقم بخورد، اما آنچه برای ما مهم بود اینکه مجمع بدون جهت گیری به فرد یا نامزد خاص برگزار شد و کاملا بی طرف بودیم، اما حالا شرایط به گونه ای شده که مجبور شدیم فدراسیون را با سرپرست در چند ماه آینده اداره کنیم، ولی قطعا پشتیبانی های حرفه ای اداری و مالی وزارت ورزش و جوانان از این رشته زیبا و المپیکی ادامه خواهد داشت و به قهرمانان خودمان قول می دهم که هیچ نگرانی و دغدغه ای برای آنها وجود نخواهد داشت. انتخابات فدراسیون دوومیدانی روز 19 اسفند برگزار شد و افشین داوری با 20 رای، رئیس فدراسیون دوومیدانی شد. مجید کیهانی 8 رای کسب کرد و احسان مهاجرشجاعی رایی کسب نکرد.