آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
اقتصاد
۴

«شرق» آثار شیوع کرونا بر حمل ونقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی را بررسی می کند

کمر حمل ونقل مسافری خم شد

شرق: «کرونا» آمد و نه تنها هزینه 70 درصد خانوارهای کشور را کم کرد که بخش های مختلفی از اقتصاد را تحت تاثیر قرار داد. به گواه داده های بانک مرکزی، یکی از بخش های مهم، صنعت حمل ونقل بود که به تناسب سفرهای نوروزی، بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری و در پی آن توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا برای لغو سفرها، به خود دید. دیروز وزیر راه و شهرسازی در همین رابطه به ایسنا گفت که در حال حاضر بیش از 70 درصد ظرفیت حمل و نقل عمومی کاهش پیدا کرده و در حوزه های مختلف هواپیما، قطار و اتوبوس تعداد بسیار کمی بلیت فروخته می شود. او اعلام کرد تاکنون بیش از 300 هزار بلیت قطار و بیش از 200 هزار بلیت هواپیما کنسل شده است. او خبر داد که در کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا مصوبات و تمهیداتی برای جبران ضرروزیان بخش حمل ونقل عمومی داشته ایم که می توان به تنفس سه ماهه در پرداخت وام، مالیات و بیمه اشاره کرد. در اینجا به جزئیات چهار بخش حمل ونقلی (جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی) نگاهی خواهیم داشت تا بررسی کنیم که طبق داده های موجود، هر بخش تا چه اندازه از این بیماری همه گیر متاثر شده است.

 ایست کرونایی در مرزها

عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، در گفت وگو با «شرق» با بیان اینکه وجه غالب حمل ونقل عمومی در ایران، حمل ونقل باری است تا مسافری، می گوید: در این بخش، در بخش ترانزیت و واردات و صادرات، درحال حاضر روزانه بین 95 تا 100 هزار بارنامه صادر می کنیم. رانندگان بخش ترانزیت هم که برای ارسال بار، با محدودیت در کشورهای دیگر مواجه شده اند می توانند پس از تخلیه بار، در حمل ونقل داخلی هم کار کنند.

به گفته او، بخشی از کامیون ها نیز در مرزها هستند که در حال پیگیری هستیم که اگر نتوانستند به کشورهای ثالثی که قرار بود، بروند، در مرجع اول نسبت به تخلیه بار خود اقدام کنند.

او توضیح می دهد: یک سری کامیون ها به دلایل مختلف در پایانه های مرزی می ماندند، کرونا این ایست مرزی را افزایش داده است که در تلاش هستیم داده های این کامیون ها را جمع آوری می کنیم، زیرا اکنون برخی از آنها GPS شان خاموش است و سبب شده نتوانیم اطلاعاتی از آنها داشته باشیم که در حال پیگیری از شرکت های حمل بار هستیم.

حمل ونقل بار برای تامین کالاهای اساسی مختل نشده است

حسن نیا با بیان اینکه کرونا نتوانسته اقتصاد حمل ونقل باری کشور را مختل کند، می گوید: خوشبختانه حمل ونقل باری در کشور با مشکلی روبه رو نیست. حمل ونقل بار در کشور فعالیت مستمر خود را ادامه می دهد تا بتواند خدمات حمل و انتقال محصولات کشاورزی و محصولات اساسی کشور را ارائه دهد.

کاهش 320 هزار سفر با حمل ونقل عمومی

او می گوید: روزانه یک میلیون و 200 هزار تردد در کشور داریم که از این میزان، حدود 300 هزار تردد مربوط به حمل ونقل عمومی است؛ کامیون و وانت بارهایی که برد کمتری دارند و سواری، اتوبوس و مینی بوس. ناوگان حمل ونقل کشور همواره با دامنه نوسان حدود 10 درصدی روبه رو بوده که اکنون به دلیل شیوع کرونا بیشتر شده است، اما در حال حاضر دامنه تردد از نظر حمل ونقل بار تغییری نکرده است که نشان می دهد اقتصاد کشور مشکلی ندارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به داده های قیاسی بین بازه اول تا 23 اسفند سال گذشته و جاری که از شیوع ویروس کرونا متاثر شده، اعلام کرد: تاکنون 98 هزار سفر با اتوبوس، 53 هزار سفر با مینی بوس و 169 هزار سفر با سواری کاهش داشته است.

کنسلی 850 هزار بلیت قطار

با پیگیری میزان کنسلی بلیت قطار از راه آهن نیز به این داده ها رسیدیم که تا حدود اوایل همین هفته، 850 هزار بلیت ریلی کنسل شده که به تناسب آن، حدود 80 میلیارد تومان به مردم عودت داده شده است.

صادق سکری، مدیرکل روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این رابطه به «شرق» می گوید: درآمد شرکت های حمل ونقل ریلی در آستانه نوروز به واسطه شیوع کرونا بسیار کاهش یافته است. این بلیت های کنسل شده مربوط به 11 شرکت مسافری است که به مردم خدمات می دهند. با وجود ضدعفونی قطارها، ضرورت کشور بود که سفرها لغو شوند که مردم نیز با کنسل کردن بلیت ها از این ایده استقبال کردند.

سکری ادامه می دهد: اول اسفند سال جاری، به طور رسمی شیوع کرونا به کشور اطلاع رسانی شد. مقرر شد تا کسانی که تا سوم اسفند یعنی 48 ساعت پس از آن بلیت خریداری کردند، در صورت لغو به طور کامل پول بلیت عودت داده شود؛ اما خرید پس از آن، مشمول کاهش جریمه 10درصدی کنسلی بلیت از سوی آژانس های مسافربری و شرکت های حمل ونقل ریلی می شود.

خسارت 3 هزار میلیارد تومانی به ایرلاین ها

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی هم با بیان اینکه شرکت ها با کمبود نقدینگی برای پرداخت هزینه استرداد بلیت ها مواجه هستند، گفت: بابت کنسلی بلیت ها تا پانزدهم فروردین خسارت سه هزار میلیارد تومانی به شرکت ها وارد شده است.

مقصود اسعدی سامانی به ایلنا درباره میزان خسارت واردآمده به صنعت هوایی در پی کنسلی بلیت ها و کاهش میزان تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور گفته: طبق برآوردهای انجام شده بابت کنسلی و لغو بلیت های هواپیما تا پانزدهم فروردین بیش از سه هزار میلیارد تومان خسارت به شرکت ها وارد آمده است.

او ادامه داد: البته هر روز ابعاد این زیان گسترده تر می شود و محاسبات دقیق پس از عبور از شرایط بحران انجام و اعلام می شود.

درخواست فرصت یک ماهه برای باز گرداندن هزینه بلیت های کنسلی

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره دلیل اینکه برخی از شرکت ها نتوانسته اند هنوز هزینه استرداد بلیت ها را به مسافران برگردانند، گفت: اکثر دفاتر فروش و شرکت های هواپیمایی هزینه استرداد بلیت را پرداخت کرده اند؛ اما واقعیت این است که برخی از شرکت ها و دفاتر این مبالغ را صرف خرید خدمات و تجهیزات کرده اند و امروز با کمبود نقدینگی مواجه هستند.

اسعدی سامانی افزود: از آنجایی که ایرلاین ها و دفاتر فروش با کمبود نقدینگی مواجه هستند، از سازمان هواپیمایی درخواست می کنیم برای بازگرداندن هزینه بلیت های کنسلی به مسافران فرصت یک ماهه بدهد.   او افزود: البته دولت در بسته حمایتی فرصت سه ماهه برای پرداخت اقساط به شرکت های حمل ونقلی از جمله ایرلاین ها و زنجیره وابسته به صنعت گردشگری داده است؛ اما واقعا ابعاد خسارت ناشی از توقف فعالیت بنگاه ها در حال گسترش است و نمی دانیم تا چه تاریخی ادامه خواهد داشت.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره قطع پرواز به چند فرودگاه پرتردد و پرمسافر کشور اظهار کرد: تا اطلاع ثانوی پرواز به فرودگاه های رشت، رامسر و نوشهر انجام نمی شود. از 27 اسفند هم پرواز به قشم انجام نخواهد شد. همچنین پرواز به فرودگاه ساری بسیار محدود شده است. پرواز در مسیر کیش هم فقط برای کیشوندان و شاغلان انجام می شود. همچنین سفر هوایی در مسیر مشهد هم بسیار محدود شده و کاهش یافته است. 

حمل ونقل باری دریایی مشکلی ندارد

حسین عباس نژاد، معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران، نیز در گفت وگو با «شرق» در این باره می گوید: حمل ونقل تجاری دریایی هم اکنون در حال انجام است و تمهیدات لازم برای ضدعفونی بنادر، کشتی ها، بار و پرسنل به منظور مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است.

به گفته او، برخی کشورهای منطقه نیز برای شناورهای کوچک محدودیت ایجاد کرده اند که تا حدودی زمان بری را ایجاد می کند؛ اما این طور نیست که در روند عادی اختلال ایجاد کند.

 آمادگی ترمینال های دریایی برای ساکنان بومی

عباس نژاد به بخش مسافری نیز اشاره کرده و می گوید: در بخش مسافری همه تمهیدات لازم در ترمینال ها، شناورها و بخش هایی که با مسافر در ارتباط است، در نظر گرفته شده است؛ اما براساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، توصیه شده است که سفر دریایی نوروزی هم انجام نشود. پیش بینی می شود که با کاهش مسافران نوروزی که عمدتا از 25 اسفند به بعد خود را نشان می داد، روبه رو باشیم. بر اساس این نیز ترمینال های دریایی برای افراد بومی آمادگی لازم را دارند.

ورود خودرو به کیش ممنوع شد

او می افزاید: به هر حال برخی از جزایر از جمله کیش محدودیت هایی را اعمال کرده اند. به عنوان نمونه جزیره کیش اجازه ورود خودرو نمی دهد که همین امر موجب کاهش مسافران خواهد شد.

به گفته او، طبیعی است که بخش مسافری دریایی هم با افت درآمد روبه رو باشد که متناسب با وضعیت کشور، امری طبیعی است؛ اما هنوز مشخص نیست که تا چه میزان کاهش درآمد در این مدت داشته باشیم.