آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
حوادث
۱۱

سرقت مرگ بار آدم ربایان از مغازه طلافروشی

شرق: سارقان مغازه طلافروشی بعد از ربودن مرد جواهرفروش او را به قتل رساندند و جسدش را دفن کردند. به گزارش خبرنگار ما، ساعت 2 بعدازظهر روز 21 اسفندماه شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفتند و از ربوده شدن مردی 36 ساله توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی ون اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی در محدوده خیابان نبرد خبر دادند. با تایید خبر اولیه توسط ماموران کلانتری، پرونده با موضوع آدم ربایی تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند. در بررسی اولیه و تحقیقات میدانی و گفت وگو با شاهدان عینی مشخص شد سه مرد حدودا 35 ساله با یک دستگاه خودروی ون سفید با علائم مربوط به اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اقدام به ربودن مردی 36 ساله به نام محمود از مقابل در منزلش کرده اند. در ادامه تحقیقات معلوم شد محمود دارای مغازه طلافروشی در همان محدوده است.

کارآگاهان بلافاصله راهی مغازه طلافروشی شدند. در همان لحظات اولیه در تحقیقات پلیسی مشخص شد مغازه مورد دستبرد سارقان قرار گرفته است. با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته معلوم شد یکی از سارقان با استفاده از ریموت دزدگیر در را باز کرده، وارد مغازه شده و همه طلاجات را به سرقت برده است.

با جمع بندی اطلاعات به دست آمده مشخص شد سرقت از مغازه طلا فروشی توسط همان آدم ربایان انجام شده است. در شاخه دیگری از تحقیقات شماره پلاک خودروی ون به دست آمد و در بررسی های بیشتر مشخص شد پلاک مسروقه و متعلق به یک دستگاه خودروی پراید است. کارآگاهان با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم موفق به شناسایی یکی از اعضای باند سرقت به نام جابر 35 ساله شدند و دستور دستگیری جابر و سایر همدستانش با توجه به حساسیت پرونده صادر شد.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه جابر را در محدوده خیابان نبرد شناسایی و او را 25 اسفندماه در عملیات پلیسی و ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او تعداد زیادی از طلاجات مسروقه را کشف کردند.

جابر در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت و آدم ربایی شد، ولی در کمتر از دو ساعت با ارائه دلیل و مدرک پلیسی لب به اعتراف گشود. او پرده از یک جنایت برداشت و گفت: من به اتفاق دو نفر از دوستانم به نام های وحید و رحیم، هر دو 33 ساله نقشه سرقت از مغازه طلافروشی را کشیدیم و از آنجایی که محمود را به واسطه بچه محل بودن می شناختم، برای اینکه شناخته نشوم، اقدام به اجاره یک دستگاه خودروی ون سفیدرنگ کردم و یک پلاک مسروقه را که یک ماه قبل سرقت کرده بودم روی آن نصب کردم و با جعل علائم سازمان بهزیستی، خودروی ون را مشابه خودروهای اورژانس اجتماعی کردم.

جابر در ادامه تحقیقات اظهار کرد: روز حادثه برای عملی کردن نقشه سرقت، به در منزل محمود مراجعه کردیم و رحیم به عنوان کارشناس اجتماعی با او در مورد آسیب های اجتماعی و خانوادگی صحبت کرد و به بهانه ای وی را به داخل خودرو کشاند و من هم در یک فرصت آمپول بیهوشی ای را که از قبل آماده کرده بودم به وی زدم که بلافاصله محمود بیهوش شد و سریع از محل متواری شدیم و به سمت مسعودیه رفتیم. سپس دوستم وحید با برداشتن کلید و ریموت مغازه به سراغ طلاجات رفت و اموال را سرقت کرد. در همین حین متوجه شدیم محمود فوت شده است، به همین دلیل او را در محدوده کهریزک دفن کردیم و پس از تقسیم اموال متواری شدیم.

کارآگاهان به دنبال اظهارات مرد جوان با انجام اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه وحید و رحیم را در یکی از شهرهای شمال شرقی شناسایی کردند و بلافاصله با هماهنگی قضائی راهی محل شدند و توانستند هر دو متهم را دستگیر کنند. این دو نفر به جرم خود معترف شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها اموال مسروقه در حدود چهار کیلوگرم انواع طلاجات کشف شد.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پلیس پایتخت، با تایید این خبر گفت: با توجه به دستگیری هر سه مجرم این پرونده و اعتراف صریح به سرقت و جنایت، تحقیقات برای کشف جسد در حال انجام است و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم هستند.