آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
حوادث
۱۱

حادثه ها

سرقت دیوارهای صوتی اتوبان همت

شرق: دو سارق دیوارهای صوتی اتوبان همت دستگیر شدند و از خودروی متهمان صد کیلو آلومینیوم سرقتی کشف شد. سرهنگ افشین ابراهیمی، رئیس کلانتری 141 شهرک گلستان گفت: چندی قبل با اعلام اهالی منطقه درباره به سرقت رفتن دیوارهای صوتی در اتوبان شهید همت تیمی از ماموران برای دستگیری عامل این سرقت ها وارد عمل شد. او افزود: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه شامگاه جمعه 23 اسفندماه ماموران گشت کلانتری به راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی پیکان وانت مشکوک شدند و با تحت نظر قراردادن آنها مشاهده کردند هر فرد پس از پیاده شدن از خودرو مشغول بازکردن پایه های آلومینیومی دیوارهای صوتی شد.

این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران با حضور در محل و قبل از اینکه متهمان راه فرار را پیدا کنند، موفق به دستگیری متهمان شدند و از آنها صد کیلو آلومینیوم سرقتی و اره و دیلم برای بریدن پایه ها به دست آوردند. رئیس کلانتری 141 شهرک گلستان اظهار کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد یکی از متهمان در گذشته نیز به همین جرم دستگیر و روانه زندان شده است که پس از آزادی دوباره شروع به سرقت کرده است. سرهنگ ابراهیمی گفت: هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند و تحقیقات برای دستگیری مالخر اموال سرقتی ادامه دارد.

سرقت پس از 5 روز آزادی از زندان

شرق: مرد زورگیر پنج روز بعد از آزادی از زندان بار دیگر دستگیر شد. سرهنگ جهانشاه تیموری، رئیس کلانتری 132 نبرد، گفت: ساعت 1:30 بامداد 22 اسفند  سال جاری مرد جوانی با مراجعه به مامور گشت موتورسوار کلانتری 132 نبرد ادعا کرد مردی جوان را به عنوان مسافر در میدان خراسان سوار بر موتور کردم اما وقتی به مقصد که در منطقه خاوران بود رسیدیم، با تهدید سلاح سرد گوشی موبایلم را سرقت و به سمت پارک فدائیان اسلام فرار کرد. وی افزود: مامور گشت کلانتری با ورود به پارک به جست وجوی سارق جوان پرداخت و با شناسایی سارق گشت کلانتری برای دستگیری متهم اقدام کرد و در این صحنه سارق با مشاهده مامور با دردست گرفتن سلاح سرد شروع به قدرت نمایی کرد. این مقام انتظامی تصریح کرد: با شلیک تیر هوایی از سوی مامور سارق با رفتن به سمت خیابان مانع حرکت یک خودرو شد و با تهدید سلاح سرد راننده را از خودرو پیاده کرد و سوار بر ماشین گریخت.

این مقام پلیسی ادامه داد: مامور گشت کلانتری به تعقیب سارق رفت و از مرکز فوریت های پلیسی درخواست کمک کرد که در این تعقیب و گریز طولانی ماموران با شلیک تیر هوایی و بستن مسیر فرار موفق به دستگیری سارق شدند. رئیس کلانتری 132 نبرد گفت: متهم پس از دستگیری به زورگیری از مرد موتورسوار اعتراف و بیان کرد، پنج سال قبل به دلیل زورگیری و شرارت به زندان رفته و پس از پنج سال محکومیت زندان، پنج روز قبل آزاد شده و مجددا دست به سرقت زده است. سرهنگ تیموری گفت: متهم پس از اعتراف به سرقت برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

4 زورگیر خشن دستگیر شدند

رئیس کلانتری 122 دربند از دستگیری چهار زورگیر پس از آخرین سرقتشان در خیابان زعفرانیه تهران خبر داد و گفت: متهمان با استفاده از سلاح سرد زورگیری می کردند. سرهنگ علی قاسمی گفت: ساعت 6:45 جمعه 23 اسفند مرد جوانی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کرد از سوی پنج جوان که سوار بر دو دستگاه موتورسیکلت بودند هدف زورگیری خشن قرار گرفته و گوشی موبایلش به سرقت رفته است. وی بیان کرد: مامور موتورسوار گشت کلانتری در محل سرقت حاضر شد و پس از دریافت مشخصات سارقان و گزارش آن به مرکز کلانتری تیم های گشت کلانتری به صورت نامحسوس شروع به گشت زنی در منطقه کردند. این مقام پلیسی ادامه داد: تجسس های پلیسی ادامه داشت تا اینکه در ساعت هشت شب ماموران متهمان را سوار بر دو موتورسیکلت در خیابان زعفرانیه مشاهده کردند و در این عملیات خودروی گشت موفق به دستگیری سه جوان سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت شدند. تیم دیگری از ماموران نیز موفق به دستگیری یکی دیگر از متهمان شدند اما راکب موتورسیکلت توانست از محل فرار کند. کلانتر محله دربند اظهار کرد: ماموران در بازجویی های اولیه اطلاع پیدا کردند  این سارقان در روزهای گذشته نیز در این منطقه دست به زورگیری های خشن زدند که در بازرسی از متهمان تعداد سه قبضه سلاح سرد و دو دستگاه گوشی سرقتی کشف کردند. سرهنگ قاسمی با اشاره به اینکه سه نفر از متهمان دستگیرشده زیر 18 سال داشتند، گفت: پس از تحقیقات ابتدایی مشخص این سه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرای ویژه اطفال منتقل شدند.

وی افزود: سرکرده باند برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس ویژه سرقت به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران منتقل شد و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرائم و شاکیان متهمان و متهم پنجم پرونده ادامه دارد.