آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
جامعه
۱۳
خبر ویژه

ابتکار یک اپلیکیشن پرداخت برای حفظ سلامت و امنیت هم وطنان

کاهش دغدغه و افزایش امنیت و سلامت هم وطنان با فراهم کردن امکان استعلام رایگان و پرداخت الکترونیک و غیرحضوری قبوض خدماتی، خلافی خودرو و موتورسیکلت، عوارض آزادراهی، طرح ترافیک (تهران) و... در صدر دغدغه های این روزهای اپلیکیشن ست است.

در روزهای شلوغ و پر دغدغه پایانی سال، تلاش برای دریافت خدمات پرداختی خاص، به خودی خود به یکی از نگرانی‏ های رایج هم وطنان بدل می‏ شود. خدماتی که اقدام نکردن به موقع درباره آنها می ‏تواند پیامدهای متعددی مثل تحمیل جریمه دیرکرد، توقیف وسیله نقلیه یا توقف دریافت خدماتی ضروری را به همراه داشته باشد. این روزها، نهادها و مجموعه های مختلفی در تلاش برای ایفای سهم خود برای در امان ماندن هرچه بیشتر هم وطنان از آسیب‏های احتمالی هستند و به فراخور توان و حوزه خود، امکانات و تسهیلاتی را برای هم وطنان فراهم می‏ کنند.

از کادر درمان و پزشکی تا همه دست‏اندرکاران حوزه های شهری و مجموعه های خدماتی و البته صنعت بانکداری و پرداخت. در سراسر جهان و ایران، یکی از هشدارهای سازمان بهداشت جهانی معطوف به استفاده مردم از شیوه های پرداخت الکترونیک برای امور مالی روزمره است و در کشور ایران نیز به علت حواشی این روزها، استفاده از اپلیکیشن‏ های پرداخت و استفاده از خدمات آنلاین برای امور مالی، امن ترین گزینه به منظور جلوگیری از رفت وآمدهای غیرضروری به مکان های آلوده و استفاده نکردن از پول نقد است. در این میان اپلیکیشن‏ های مختلفی برای انواع خدمات پرداختی از مدت ‏ها قبل در اختیار هم وطنان گرامی قرار گرفته است که می‏ توانند ضمن مراجعه به آنها، تا حدود زیادی از مراجعه حضوری به اماکن و سازمان‏ ها پرهیز کنند. در این بین، اپلیکیشن ست، محصولی از شرکت سیمرغ تجارت (وابسته به بانک تجارت)، در همراهی با این جریان و به منظور تلاش برای ایجاد امنیت خاطر هم وطنان گرامی، امکان پرداخت غیرحضوری و مبتنی بر تلفن همراه را در قالب ارائه خدماتی ویژه و به شرح زیر برای همه هم وطنان گرامی فراهم کرده است:

*استعلام رایگان بدهی و پرداخت خلافی خودرو و موتورسیکلت

*استعلام رایگان بدهی و پرداخت قبوض خدماتی (آب، برق، تلفن، گاز، همراه اول)

* استعلام رایگان و پرداخت بدهی طرح ترافیک تهران

* استعلام رایگان و پرداخت بدهی عوارض آزادراهی

* خرید بسته اینترنت و شارژ تلفن همراه و نظایر آن

به این ترتیب هم وطنان گرامی به میزان زیادی از مراجعه حضوری به نهادهای ذی ربط یا نصب هم زمان چندین اپلیکیشن مختلف بی‏ نیاز می‏ شوند. ضمن آنکه سرویس خبرخوان این برنامه عملا گیشه کیوسک ‏های مطبوعاتی را نزد کاربران آورده و صفحه اول بیش از 30 روزنامه کشور را در اختیارشان قرار می ‏دهد.

کاربران اپلیکیشن ست فقط با در اختیار داشتن یک کارت بانکی و رمز پویا می توانند به صورت مستقیم و یا با افزایش اعتبار کیف پول خود، به سادگی از امکانات متنوع این نرم افزار استفاده کنند. از سوی دیگر، اپلیکیشن ست به منظور تشویق هرچه بیشتر افراد به کاهش ترددهای غیرضروری و افزایش ایمنی و سلامت هم وطنان، علاوه بر تکمیل سبد خدمات پرداخت موبایلی خود برای کاربران، جشنواره و جوایزی جذاب هم برای بازه زمانی یک ماه پیش رو تدارک دیده است و به این ترتیب کاربران با نصب ست به راحتی و بدون خروج از منزل می توانند ضمن استفاده از سرویس‏ های یادشده، شانس خود را برای شرکت در جشنواره نوروزی این اپلیکیشن و دریافت عیدی/ هدیه از این مجموعه نیز امتحان کنند. در این جشنواره نوروزی که با عنوان «توست دارم» برگزار می‏ شود، به مناسبت آغاز سال 1399 یک گوشی گلکسی نوت 10 و معادل مبلغ 1399 تراکنش (تا سقف صد هزار تومان) به 1+1399 کاربر منتخب این اپلیکیشن هدیه داده خواهد شد. هم وطنان گرامی می ‏توانند با نصب این اپلیکیشن از بازار اپلیکیشن ‏های اندرویدی نظیر کافه‏ بازار یا گوگل ‏پلی و با انجام حداقل یک تراکنش پرداخت تا 22 فروردین 1399، ضمن استفاده از خدمات پرداخت موبایلی اپلیکیشن ست، در قرعه‏ کشی جشنواره نوروزی اپلیکیشن ست شرکت کنند. همچنین این امکان برای کاربران وجود دارد تا با افزایش تعداد تراکنش، شانس خود را برای برنده شدن در قرعه ‏کشی افزایش دهند.