آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
ورزش
۱۴

فوتبال

19 کشوری که کرونا فوتبال آنها را تعطیل نکرده است

درحالی که در بیشتر نقاط جهان مسابقات فوتبال لغو شده است، در برخی کشور ها همچنان این رقابت ها با جدیت پیگیری می شود.به گزارش ایرنا، اگر این روزها مانند یک روز عادی بدون کرونا بود، شاهد فوتبال های زیادی در نقاط مختلف جهان بودیم. تاتنهام و منچستریونایتد در لیگ جزیره به مصاف هم می رفتند. در سری آ چند دیدار تماشایی برگزار می شد و در فرانسه نیز پاری سن ژرمن باید رودرروی نیس قرار می گرفت و... .اما شیوع ویروس کرونا بسیاری از مسابقات را لغو کرده و مشخص نیست چه زمانی شاهد ادامه رقابت های فوتبال خواهیم بود. در یکی، دو روز گذشته در 44 کشور مسابقات فوتبال لغو شدند؛ از کشور های شناخته شده مانند انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و آلمان بگیرید تا کشور های ناشناخته ای مانند قبرس، استونی، هند، اسلواکی، تایلند و... درمجموع در 44 نقطه متفاوت دنیا بازی های فوتبالی که قرار بود به انجام برسند، لغو شدند که اسامی آنها به این ترتیب است: انگلیس، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند، پرتغال، آمریکا، کلمبیا، دانمارک، پرو، سوئیس، اتریش، آذربایجان، بلژیک، بوسنی، بلغارستان، کرواسی، قبرس، چک، اکوادور، مصر، استونی، گرجستان، یونان، هند، ژاپن، لاتویا، لتونی، مالت، مولداوی، مراکش، مقدونیه، پاراگوئه، لهستان، رومانی، عربستان، اسکاتلند، اسلواکی، کره جنوبی، سوئد، تایلند و اروگوئه.بااین حال در برخی کشور ها همچنان فوتبال در جریان است و بازی ها برگزار می شوند. روسیه و ترکیه سردمداران این قضیه هستند و 16 کشور دیگر نیز در این قضیه مشابه اند. کشور های آمریکای جنوبی مانند شیلی، آرژانتین و برزیل مسابقات را ادامه می دهند.در آسیا، ویتنام، مالزی، سنگاپور، ازبکستان، اندونزی و تایلند بازی ها را تعطیل نکرده اند. کشور های آفریقایی مانند الجزایر و غنا نیز کار خود را امروز پیش می برند. اوکراین و قزاقستان هم به عنوان دو کشور اروپایی همچنان بازی ها را پی می گیرند.اسامی کشور هایی که امروز مسابقات فوتبال را برگزار کرده یا می کنند به شرح زیر است: روسیه، ترکیه، مکزیک، استرالیا، ازبکستان، برزیل، شیلی، الجزایر، آرژانتین، بلاروس، کاستاریکا، غنا، گواتمالا، اندونزی، قزاقستان، مالزی، سنگاپور، اوکراین و ویتنام.

پرسپولیس انتخاب اول و آخر فیفا برای قهرمانی در صورت تعطیلی لیگ

یک رسانه عربی چهار سناریوی فیفا برای انتخاب قهرمان لیگ ها در صورت تعطیلی کامل مسابقات را بیان کرد. به گزارش فارس، سایت «یورو اسپورت» عربی خبر داد که ویروس کرونا شرایط سختی را برای لیگ های فوتبال دنیا ایجاد کرده است، به همین خاطر فیفا چهار سناریو را در صورت تعطیلی کامل لیگ ها روی میز دارد.سناریوی اول این است که اعلام پایان لیگ بدون مشخص کردن قهرمان است. سناریوی دوم اعلام پایان لیگ با انتخاب قهرمان نیم فصل به عنوان قهرمان فصل است. سناریوی سوم اعلام پایان لیگ با انتخاب صدرنشین لیگ قبل از تعطیلی مسابقات است. سناریوی آخر نیز قهرمان فصل گذشته به عنوان قهرمان این فصل معرفی شود.تمام سه سناریوی فیفا در صورت تعطیلی لیگ و انتخاب قهرمان به پرسپولیس ختم می شود. چون سرخ پوشان قهرمانی فصل گذشته، نیم فصل جاری و صدرنشینی لیگ قبل از تعطیلات را دارند.

افزایش تعداد فوتبالیست های مبتلا به کرونا

تاکنون نزدیک به 30 ورزشکار به ویروس کرونا مبتلا شده اند که بیش از همه این بیماری در میان فوتبالیست ها دیده می شود.به گزارش ایسنا و به نقل از آس، یکشنبه اسکوئیل گارای اعلام کرد تست کرونایش مثبت بوده است تا نخستین بازیکنی باشد که در لالیگا به کرونا مبتلا می شود. سپس نام دیگر بازیکنان والنسیا مانند گایا و مانگالا به این فهرست اضافه شد. تا به امروز 19 فوتبالیست به کرونا مبتلا شده اند که بیش از 10 بازیکن به سری آ ایتالیا تعلق دارند. در ادامه به ورزشکارانی که تاکنون تست کرونایشان مثبت اعلام شده است، اشاره می شود.

فوتبال: تیمو هوبرس (هانوفر)،جیمز هورن (هانوفر)، دنیله روگانی (یوونتوس)، مانولو گابیادینی (سامپدوریا)، میکل آرتتا (سرمربی آرسنال)،هادسون اودوی (چلسی)، عمر کالی (سامپدوریا)،آلبین اکدال (سامپدوریا)، آنتونینو لا گومینا (سامپدوریا)، مورتن تورسبی (سامپدوریا)، فابیو د. پائولی (سامپدوریا)، بارتوش برژینسکی (سامپدوریا)،خرمن پتسلا (فیورنتینا)،پاتریک کوترونه (فیورنتینا)،دوسان ولاهوویچ (فیورنتینا)، اسکوئیل گارای (والنسیا)،الیکوام مانگالا (والنسیا)،خوسه لوئیس گایا (والنسیا)،ژوناتاس (الچه)

بسکتبال: رودی گوبرت (یوتا جاز)،داناوان میشل (یوتا جاز)، تری تامکینز (رئال مادرید)، کریستین وود (دیترویت پیستونز)

دوچرخه سواری: فرناندو گاویریا (تیم ملی امارات)، دمیتری استراخف (گازپروم-روس ولو)، ماکسیمیلیانو ریچزه (تیم ملی امارات)