آرشیو سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۲
ورزش
۱۴

خبر

تاریخ جدید رقابت های تکواندوی انتخابی المپیک مشخص شد

اتحادیه تکواندوی آسیا زمان جدید رقابت های انتخابی المپیک را در هر دو بخش تکواندو و پاراتکواندو اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، با اعلام اتحادیه تکواندوی آسیا، مسابقات تکواندوی کسب سهمیه قاره آسیا به منظور حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو در دو بخش تکواندو و پاراتکواندو از 16 تا 18 خردادماه سال آینده به میزبانی اردن برگزار می شود.مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره آسیا ابتدا قرار بود در چین برگزار شود، اما با شیوع ویروس کرونا میزبانی این رقابت ها در 21 و 22 فروردین ماه سال آینده به اردن واگذار شد که با توجه به وضعیت موجود این تاریخ نیز تغییر کرد.در گروه زنان، ایران می تواند دو نماینده به این رویداد برای کسب سهمیه المپیک 2020  توکیو اعزام کند.

کرونا گزینشی المپیک 2020 را در کلمبیا لغو کرد

مربی تیم ملی وزنه برداری اعلام کرد: مسابقات گزینشی المپیک 2020 توکیو که قرار بود در کلمبیا برگزار شود، به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد. «علی جباری»، عضو کادر فنی تیم وزنه برداری مردان ایران، در گفت وگو با ایرنا گفت: قرار بود «علی هاشمی» و «کیانوش رستمی» به مسابقات گزینشی المپیک 2020 توکیو در کلمبیا اعزام شوند، اما چون مشکل پرواز وجود داشت، تا حالا نتوانسته ایم برای این دو وزنه بردار بلیت سفر تهیه کنیم و حالا خبری که مسئولان این کشور منتشر کرده اند این است که مسابقات به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده است. با این حساب این گزینشی نیز برای وزنه برداران ایران از دست رفت.او در توضیح امتیازات نمایندگان ایران عنوان کرد: علی داودی شش گزینشی خود را کامل کرده است و مشکلی ندارد. علی هاشمی باید به یک گزینشی دیگر برود که قهرمانی آسیا برای او مناسب است. این دو ورزشکار مشکل زیادی در زمینه گزینشی ندارند، اما «سهراب مرادی» و «کیانوش رستمی» کار سخت تری دارند. آنان باید در رقابت های قهرمانی آسیا که سطح طلایی است، بالاترین میزان وزنه را بزنند تا به امتیاز کامل برسند. امتیاز مسابقات قهرمانی آسیا برای این دو قهرمان المپیک حیاتی به شمار می رود.او با بیان اینکه زمان این مسابقات مشخص نیست، افزود: قرار بود مسابقات قهرمانی آسیا اواخر فروردین ماه در ازبکستان برگزار شود، اما به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد. فدراسیون بین المللی وزنه برداری در چند روز آینده با تشکیل جلسه، تکلیف گزینشی ها را مشخص خواهد کرد.

تیم ملی فوتسال همچنان در رده نخست آسیا

تیم ملی فوتسال ایران در آخرین رده بندی جهانی در رده ششم جهان و نخست آسیا قرار گرفت. با اعلام سایت فوتسال، رنکینگ (futsal ranking) تیم ملی ایران با امتیاز 1603 بالاتر از تیم های قزاقستان و ایتالیا در رده شش دنیا و نخست آسیا قرار گرفت. تیم های ملی برزیل، اسپانیا، آرژانتین، روسیه و پرتغال به ترتیب رده های اول تا پنجم جهان را در اختیار دارند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تعطیل شد!

طبق ادعای یک سایت عربی، کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر شیوع ویروس کرونا فعالیت های حضوری اش را به حالت تعلیق درآورد. سایت عربستانی «سعودی 360» خبر داد که فعالیت های حضوری کنفدراسیون فوتبال آسیا از امروز، شانزدهم ماه مارس تا روز بیست وهشتم این ماه تعلیق شده و کارمندانش را موظف به دورکاری کرده است. مقر AFC در شهر کوالالامپور مالزی است. شیوع و گسترش ویروس کرونا باعث تعطیلی اکثر لیگ های فوتبال آسیا و همچنین تعویق در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی 2022 شده است.

ویلموتس: بعد از ایران تلفنم مدام زنگ می خورد!

سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد پیشنهاد چهار تیم را برای همکاری رد کرده است. به گزارش SID، مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی ایران، در صحبت هایی درباره آینده کاری خود گفت: من بعد از اتمام همکاری با تیم ملی فوتبال ایران، دو پیشنهاد از تیم های ملی و دو پیشنهاد نیز از تیم های باشگاهی را رد کردم. تلفن من مدام زنگ می خورد، ولی من اصلا برنامه ای برای بازگشت زودهنگام به مربیگری ندارم. به شما می توانم این اطمینان را بدهم که تا قبل از ماه ژوئن به هیچ وجه به پیشنهادها پاسخ مثبت نخواهم داد و بعد از آن به بررسی پیشنهادهایی که به دستم خواهد رسید می پردازم.مارک ویلموتس کمتر از یک سال هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشت، ولی کسب نتایج ضعیف باعث شد فدراسیون فوتبال ایران به همکاری با این مربی پایان دهد.