آرشیو دو‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۱
اقتصاد
۴

خبر

دریافت تسهیلات بانکی منوط به پرداخت بدهی مالیاتی شد

طبق بخش نامه رئیس سازمان مالیاتی، پرداخت تسهیلات بانکی به اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به پرداخت بدهی مالیاتی از سوی آنها شد. به گزارش تسنیم، امیدعلی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی در نامه ای به مدیران اجرائی و استانی اعلام کرد: دریافت وام از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده و ارائه صورت مالی از سوی بانک ها شد. بر این اساس متن اصلاحی ماده (1) ضوابط اجرائی مذکور به شرح ذیل جهت اجرا، ابلاغ می شود. ماده یک: اعطای هرگونه تسهیلات ارزی با ریالی، توسط بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی که از این پس به اختصار موسسه اعتباری نامیده می شوند، به کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی (صاحبان مشاغل موضوع قانون مالیات های مستقیم برای اشخاص حقوقی از مبلغ پنج میلیارد ریال و بالاتر و برای اشخاص حقیقی از مبلغ دو میلیارد ریال و بالاتر) ظرف مدت یک سال شمسی، مشمول مقررات تبصره یک ماده 186 قانون مذکور می باشد. تبصره دو: معادل ریالی تسهیلات اعطایی بر اساس نرخ مرجع بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنای تعیین شمول یا عدم شمول تسهیلات و تعهدات مذکور به حکم تبصره یاد شده است.

پیشنهاد عضو کانون عالی کارفرمایی درباره زمان تعیین حداقل دستمزد

حسین سلاح ورزی گفت: بهتر است تعیین مزد سال آینده به بعد از بحران کرونا موکول شود. نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با خبرآنلاین درباره جلسات شورای عالی کار برای تعیین مزد سال 99 گفت: با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا ما پیشنهاد می کنیم که کار تصمیم گیری و تعیین میزان مزد به بعد از بحران کرونا موکول شود. عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایی ایران ادامه داد اکنون مهم ترین دغدغه کارفرماها این است که با توجه به وضعیت بازار و کاهش شدید فروش چگونه از تعدیل نیروهای خود اجتناب کنند، زیرا وظیفه اجتماعی آنها حکم می کند که به عنوان آخرین راه حل تصمیم به تعدیل نیرو و اخراج نیروی کار خود بگیرند و ما نیز به عنوان اتاق بازرگانی و نماینده بخش خصوصی این توصیه را به تمام کارفرماها کرده ایم که در شرایط موجود اولویت آنها حفظ نیروی کار باشد. سلاح ورزی افزود: با توجه به شرایط موجود و شوک اقتصادی نگرانی ما این است که اگر تصمیمی اکنون گرفته شود، روند بی کاری و تعدیل نیرو ها سریع تر شود؛ بنابراین پیشنهاد دادیم همان طور که در مورد بسیاری از الزامات قانونی و تصمیم گیری های کلان، جمع بندی نهایی و اجرا به بعد از بحران کرونا موکول شده است، تصمیم گیری در این باره نیز به اردیبهشت ماه موکول شود تا بتوان پس از مشخص شدن ابعاد واقعی اثرات بحران یک تصمیم مناسب اتخاذ کرد.

دلار دیروز چقدر قیمت خورد؟

پس از گذشت سه روز ماندگاری دلار در کانال 14 هزار تومان، فعالان بازار معتقدند بازگشت دلار به سد مقاومتی 15 هزار تومان دشوار شده است.  به گزارش خبرآنلاین، دیروز هر دلار آمریکا مانند روز یکشنبه به قیمت 14 هزار و 800 تومان در صرافی های بانکی فروخته شد.  نرخ خرید دلار نیز برابر با 14 هزار و 700 تومان اعلام شد. بر اساس این گزارش پیش بینی ها نشان می دهد محدوده نوسان دلار در صورت عدم تغییر وضعیت بین 14 هزار و 500 تا 15 هزار تومان خواهد بود، هرچند رسیدن قیمت دلار به 15 هزار تومان به معنای شکسته شدن سد مقاومتی تازه تعریف شده در بازار است. روز گذشته هر یورو نیز به قیمت 16 هزار و 800 تومان در صرافی های بانکی فروخته شد. نرخ خرید یورو از مردم نیز در بازار برابر با 16هزار و 700 تومان گزارش شد. مشتری اسکناس ارزی در بازار این روزها با کاهشی قابل توجه روبه رو شده است.

جزئیات نرخ مصوب انواع مواد ضدعفونی کننده

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت نرخ مصوب محصولات ضدعفونی کننده را اعلام کرد و گفت: قیمت ژل 60 میلی لیتر 75هزار ریال است. به گزارش خبرآنلاین، اسماعیل مهدی پور با اعلام نرخ مصوب محصولات ضدعفونی کننده گفت: حداکثر قیمت مصوب انواع ژل و محلول های ضدعفونی کننده دست که قبلا در سامانه 124 این سازمان ثبت و ملاک عمل بازرسان قرار داشت، به تصویب کارگروه مقابله با کرونا رسید. او گفت: قیمت های اعلام شده باید از سوی تمام تولیدکنندگان بر روی محصولات درج و ملاک عمل در سطح عرضه قرار گیرد. مهدی پور در ادامه گفت: هرگونه فروش بالاتر از قیمت های مصوب، تخلف گران فروشی محسوب شده و با واحدهای خاطی برخورد قاطع صورت خواهد پذیرفت. مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت در ادامه، افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور و بحث شیوع کرونا و افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای خرید مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده دست، در جهت رفاه حال هم وطنان، قیمت های مذکور در سامانه قیمت 124 این سازمان، اپلیکیشن های مربوطه و موبایل نیز قابل رویت است.