آرشیو دو‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۱
حوادث
۱۱

مرگ میان شعله های آتش در خانه قدیمی

شرق: بازپرس جنایی تهران در پی مرگ پسری جوان در میان شعله های آتش در خانه اش دستور انجام تحقیقات در این زمینه را صادر کرد. در این حادثه که بامداد دیروز رخ داد برادر متوفی نیز به شدت مصدوم شد و اکنون در بیمارستان بستری است.

سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران، درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت 3:52 بامداد دیروز حادثه آتش سوزی در یک منزل مسکونی در خیابان حسینی فردوسی، خیابان بیگلو، به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک منزل مسکونی دوطبقه بود که مقدار زیادی ضایعات در هر دو طبقه و بخشی از حیاط آن نگهداری می شد. دو مرد جوان که به گفته همسایه ها دو برادر بودند، در ساختمان مذکور سکونت داشتند.

ملکی با اشاره به شدت آتش سوزی، شعله ور بودن منزل مسکونی و حبس دو مرد جوان در محل حادثه، گفت: آتش نشانان هم زمان با خاموش کردن آتش به داخل منزل نفوذ کردند و به نجات این دو نفر پرداختند و هر دو را به سرعت از منزل خارج کردند.

سخنگوی آتش نشانی تهران متذکر شد: یکی از این دو نفر (مردی حدودا40ساله) دچار سوختگی از نواحی مختلف بدن شده که خوشبختانه زنده بود، اما نفر دوم (حدودا 20ساله) بر اثر شدت سوختگی به تایید عوامل اورژانس جان خود را از دست داده بود. به گفته ملکی در نهایت آتش خاموش و محل حادثه تحویل عوامل انتظامی شد. پس از اتمام عملیات اطفای حریق ماموران کلانتری شهرک ولیعصر موضوع را به واحدی، بازپرس کشیک قتل تهران، اطلاع دادند و به دستور او تحقیقات در این زمینه آغاز شد.

در بررسی های مقدماتی مشخص شد دو برادر در خانه ای که ارثیه پدربزرگشان بود، زندگی می کردند. همچنین همسایه ها از شنیده شدن صدای انفجار مهیب از داخل خانه خبر دادند.

بازپرس واحدی ضمن صدور دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی از ماموران خواست با تحقیق از برادر متوفی جزئیات حادثه را روشن کنند. این در حالی است که مرد زخمی بدحال است و فعلا امکان صحبت با او وجود ندارد.