آرشیو دو‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸، شماره ۳۶۷۱
حوادث
۱۱

پنج قاره

3 کشته در پی چاقوکشی در حالت مستی

پلیس استرالیا در حال بررسی پرونده یک چاقوکشی در حالت مستی است که منجر به مرگ سه نفر شد. گفته می شود که یک مرد 34 ساله قبل از اینکه توسط پلیس کشته شود، با چاقوی آشپزخانه به چهار نفر حمله کرد. انگیزه این حمله مشخص نیست، اما در مراحل اولیه تحقیقات پلیس مشخص شد که قربانیان با یکدیگر و همچنین با قاتل آشنایی نداشته اند. 

معاون کمیساریای پلیس ویکتوریا در جمع خبرنگاران گفت: «تحقیقات پلیس نشان می دهد این حمله فقط به دلیل عدم تعادل ذهنی و برحسب اتفاق روی داده و از قبل طراحی نشده است».

 این حادثه در ایستگاه مترو اتفاق افتاد و مرد مست ناشناس به سمت مامور خدمات مترو حمله کرد و سوار شد و هنگام خروج نیز به دو زن 30 و 31 ساله حمله کرد. به گفته پلیس، یکی از زنان در صحنه حادثه کشته شد و دیگری در شرایطی بحرانی در بیمارستان بستری است. گفته می شود که فرد متخلف با پای پیاده به حومه ملبورن رفت و در آنجا با مردی 59 ساله که نیمه شب در حال قدم زدن بود، درگیر شد.

این مرد در حمله دچار جراحات جدی شد و سریعا توسط گروه امداد تحت درمان قرار گرفت، اما بعد در بیمارستان درگذشت. هنگامی که پلیس سعی داشت این مرد را دستگیر کند، او با چاقو می خواست به ماموران حمله کند که از سوی پلیس مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. 

کشف اجساد  7 مهاجر در ترکیه

استانداری وان در بیانیه ای از کشف هفت جسد متعلق به پناه جویان غیرقانونی خبر داد.

در نتیجه تلاش های تیم های ژاندارمری و مدیریت بحران ترکیه، هفت جسد پناه جویان غیرقانونی که ملیت های افغانی، پاکستانی و سوری دارند در مرز ایران - ترکیه از زیر برف بیرون کشیده شده اند.

این پناه جویان که بعد از عبور از مرز در برف محصور مانده و جان خود را از دست داده اند، بعد از هفته ها دفن شدن در زیر برف، با گرم شدن هوا و گزارش اهالی منطقه مبنی بر وجود اجساد توسط نیروهای ژاندارمری بیرون کشیده شده اند. اجساد این پناه جویان به پزشکی قانونی وان منتقل شده است.