آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
اخبار کشور
۲

روزنامه واشنگتن پست خبر داد: حمله سایبری ناموفق رژیم صهیونیستی به بندر شهید رجایی

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی مدعی شد که رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات «بندر شهید رجایی ایران» حمله سایبری داشته است. این اقدام با واکنش مناسب واحدهای پدافند غیر عامل ناکام مانده است.

روزنامه واشنگتن پست چاپ آمریکا در گزارشی به نقل از یک مقام دولت آمریکا و مقامات رسمی «یک دولت خارجی» مدعی شد که رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات «بندر شهید رجایی ایران» حمله سایبری داشته است.

یک مقام مسئول در بندر شهید رجایی گفت: در هفته گذشته برخی اختلال ها در سامانه های رایانه ای بندر به وقوع پیوست که می تواند ناشی از حمله سایبری باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آمادگی کامل واحدهای پدافند غیر عامل در تاسیسات بندر شهید رجایی و مقابله به موقع و موثر با اشکالات به وجود آمده، هیچ گونه اخلالی در روند فعالیت های جاری ایجاد نشد.

گزارش واشنگتن پست می افزاید: اسرائیل، پشت حمله سایبری روز 9 مه (20 اردیبهشت) به تاسیسات آبی و جاده ای بندر شهید رجایی بوده است.

منابعی که در گزارش واشنگتن پست به نام آنها اشاره ای نشده، اعلام کرده اند که حمله سایبری رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات سایبری صورت گرفته از سوی ایران در ماه آوریل به «تاسیسات آبی روستایی اسرائیل» انجام شده است.

در روز 18 اردیبهشت، شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه امنیتی این رژیم با برگزاری «نشست فوق محرمانه» موضوع «حمله سایبری غیرعادی ایران» به این کشور را مورد بررسی قرار داده است.

به گفته رسانه های رژیم صهیونیستی حمله سایبری ایران به زیربنای شبکه آب شهری این رژیم بوده و دفع شده، اما دولت، این نوع حمله را «کاملا غیرمعمول» دانسته و برای آن آماده نبوده است.

به گفته شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی، حمله ایران زیان جدی نداشته اما دولت نظر به اینکه حمله علیه تجهیزات آب شهری بوده، آن را وخیم شدن در نوع حملات ایران و «عبور از خط قرمز» تلقی کرده است.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی نیز در این رابطه گفت: در حالی که ما حتی تصور چنین حمله ای از سوی ایران را نمی کردیم، حال با عمل انجام شده روبه رو هستیم.

ادعای حمله سایبری ایران به تاسیسات آب رژیم صهیونیستی را اولین بار شبکه آمریکایی فاکس نیوز اعلام کرد و طی آن مدعی شد که هکرهای ایرانی از سرورهای آمریکایی در این حمله استفاده کردند.

به گزارش نورنیوز، سخنگوی وزارت انرژی آمریکا نیز پس از انتشار این خبر گفته بود که واشنگتن قدرت تامین امنیت خود و هم پیمانانش در برابر این نوع حملات را دارد.

به دنبال ادعای مطرح شده از سوی رژیم صهیونیستی در مورد حمله سایبری ایران به تاسیسات آبی این کشور، علیرضا میریوسفی، سخنگوی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، اعلام کرد که به طور اصولی «دولت ایران در هیچ جنگ سایبری شرکت ندارد».