آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
اخبار کشور
۳

سرلشکر باقری: داعش زائیده تمسک به ظاهر قرآن بدون توجه به سیره اهل بیت (ع) است

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: عدم بهره گیری از معارف اهل بیت(ع) و تمسک جستن صرف به ظواهر قرآن، جامعه اسلامی را با افراطی گری های غیرشرعی و غیرعقلی مواجه می کند که داعش می تواند نمونه بارز این گروه های انحرافی باشد.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در دیدار سالیانه با فعالان جامعه قرآنی نیرو های مسلح که در مسجد جهاد ستاد کل نیرو های مسلح برگزار شد، با اشاره به پیدایش فرقه های انحرافی همچون داعش بیان کرد: اگر پیش از این تصور می کردیم که رجوع به ظواهر قرآن، بدون تاسی به سیره اهل بیت(ع)، امکان دارد با مفسده همراه شود، امروز به طور عینی مشاهده کردیم که عدم بهره گیری از معارف اهل بیت(ع) و تمسک جستن صرف به ظواهر قرآن چه خطراتی را می تواند به همراه داشته باشد و جامعه اسلامی را با چه تندروی ها و افراطی گری های غیرشرعی و غیرعقلی مواجه می کند که داعش می تواند نمونه بارز این گروه های انحرافی باشد؛ لذا برای رسیدن به مقصد و گمراه نشدن باید به هر دو ودیعه الهی یعنی قرآن و سیره اهل بیت(ع) تمسک جست.

سرلشکر باقری در ادامه به داستان های عبرت انگیز و درس آموز قرآنی اشاره کرد و گفت: داستان های قرآنی باب بزرگی است که درس های زیادی را به بشریت می دهد و گا هی در داستان سرگذشت یک پیامبر از چندین نسل انسانی درس و عبرت قابل استحصال است.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با اشاره به اینکه قرآن کتاب آسمانی و درس آموز زندگی بشریت است که باید با نیت و عمل صادقانه با آن مواجه شد، گفت: ما باید بدانیم که چگونه این مفاهیم عالی قرآنی را با مصادیق روز و کاری خود تطبیق دهیم و در واقع باید مشی قرآنی را در زندگی جاری و ساری و عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن کتاب عظیمی است که هر کس به میزان عقل، فهم و جهد خود از آن بهره می برد، افزود: شکی نیست که ما در سال های متمادی در کشورمان در حوزه قرآنی به رشد و پیشرفت هایی دست یافته ایم، اما این سطح از پیشرفت برای کشور اسلامی و نیرو های مسلح مومن و متعهد قانع کننده نیست.

سرلشکر باقری تاکید کرد: اگر بخواهیم در زمینه های مختلف پیشرفت کنیم، باید از برکات قرآنی بیشتر بهره مند شویم و دائما راه هایی را برای بهره مندی عمیق تر از قرآن کریم جست وجو کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سلاح ما در برابر دشمنان، قرآن و آموزه های قرآنی است، خدا را شاکریم که امروز در جبهه حق قرار داریم و مورد لطف و عنایت الهی و هدایت علما و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.