آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۲
حوادث
۱۲

پاتک پلیس به پارکینگ های احتکار خودرو

گروه حوادث: همزمان با ورود پلیس به موضوع گرانی و احتکار خودرو در کمتر از 24 ساعت بیش از یک هزار دستگاه خودرو که در پارکینگ ها احتکار شده بود کشف شد.

سردار «محمدرضا مقیمی»، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، با اشاره به مبارزه جدی با سودجویان و اخلالگران اقتصادی بویژه اخلاگران بازار خودرو اظهار داشت: باتوجه به آشفتگی های اخیر بازار خودرو در عرضه، نوسان قیمت، افزایش قیمت در بازار، عده ای افراد سودجو و فرصت طلب به امید دستیابی به سودهای کلان حاصل از این معاملات، اقدام به احتکار و نگهداری خودروهای صفر کیلومتر در انبارها و پارکینگ های عمومی کرده و از عرضه آن به بازار فروش خودداری می کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: به علت اهمیت موضوع، کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با جدیت در کمترین زمان طرح مذکور را در سطح کشور اجرا و با انجام تحقیقات و اقدامات فنی پلیسی محل دپو و احتکار خودرو در چهار انبار و پارکینگ شناسایی که در بازرسی از این انبارها 634 دستگاه انواع خودروی سواری داخلی و خارجی، در استان های تهران، اصفهان و قم کشف و انبارهای مربوطه پلمب شدند. سردار مقیمی ادامه داد: هرگونه دپوی خودرو در شرایط فعلی تخلف محسوب شده و چنانچه در بررسی ها و گزارش های مردمی خودروی صفر کیلومتر به صورت تجمیعی در پارکینگ های عمومی، خصوصی و انبارها نگهداری شده باشند، جرم احتکار تلقی شده و با هماهنگی و همکاری سازمان تعزیرات حکومتی پرونده قضائی برای آنها تشکیل خواهد شد.

توقیف خودرو در انبار یافت آباد

همچنین سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت نیز از کشف 79 دستگاه خودرو احتکار شده فاقد پلاک از پارکینگی در حوالی یافت آباد به ارزش 150میلیارد ریال خبر داد. وی افزود: روز دوشنبه خبری مبنی بر اینکه مالک پارکینگ خودرویی در حوالی یافت آباد اقدام به دپو و احتکار تعداد قابل توجهی از انواع خودروهای ایرانی و خارجی کرده است ماموران انتظامی را بر آن داشت تا رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت خبر داشت، گفت: با هماهنگی مقام قضایی روز دوشنبه ماموران برای دستگیری و بازرسی از محل مذکور به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند از این پارکینگ 79دستگاه انواع خورو شامل 2دستگاه تیبا، 10 دستگاه پراید، یک دستگاه لکسوز، 3 دستگاه وانت آیسان، یک دستگاه هیوندا، 3 دستگاه خودرو دنا پلاس، 7 دستگاه خودرو ساینا، 3 دستگاه خودرو جک، 4 دستگاه خودرو لیفان 3 دستگاه خودرو جیلی و... کشف و مالک پارکینگ را نیز به اتهام احتکار خودرو دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال دهند.به گزارش سایت پلیس، وی در پایان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از اینگونه پارکینگ ها مراتب را از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند. سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران نیز در حاشیه اجرای سی و پنجمین طرح رعد در تهران گفت: اجرای طرح برخورد با احتکار خودرو در دستور کار پلیس قرار دارد و 540 دستگاه خودرو بدون پلاک ساخت کارخانه های ایران خودرو و سایپا که در 5 پارکینگ خودرو در تهران دپو شده بودند، کشف شد.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسایی و دستگیری دلالان ارزی که بتازگی فعالیت های مجرمانه خود را از نو آغاز کرده اند نیز عنوان داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی 23 نفر از دلالان ارزی را دستگیر و بالغ بر 80 میلیارد ریال انواع ارز خارجی از آنها کشف کردند.