آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
ورزش
۴

خوردبین: از شجاعت سازمان لیگ خوشم آمد

همه باید تابع قانون باشند و به لیگ برگردند

دل تان برای محمود خوردبین تنگ نشده؟ سرپرست قدیمی و مو سپید کرده فوتبال ایران که بابت سال ها فعالیت روی نیمکت سرخپوشان پایتخت قرار بود نامش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شود. به هر حال خوردبین از جمله چهره های فراموش نشدنی تاریخ باشگاه پرسپولیس به حساب می آید که سال ها صاحب پیراهن این تیم بوده و در کنار علی پروین و سایر مربیان، سرپرستی سرخپوشان را بر عهده داشت. با  او در آستانه شروع دوباره لیگ برتر گپ کوتاهی زدیم که می خوانید:

گویا قرار است دوباره لیگ برتر آغاز شود. شما چه نظری در این مورد دارید؟

همه ما به فوتبال نیاز داریم. اصلا این فوتبال است که به جامعه نشاط می دهد. اگر کسی از کرونا می ترسد، همین فوتبال می تواند باعث از بین رفتن ترسش شود. خدا را شکر که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با کمک وزارت بهداشت و سایر مسوولان کشوری یک تصمیم شجاعانه گرفتند که بابت این تصمیم، من به آنها تبریک می گویم.

با این حال هنوز هم افرادی هستند که با برگزاری ادامه رقابت های لیگ مخالفت می کنند.

فوتبال متعلق به یک عده خاص نیست. الان یک نظرسنجی عمومی بگذارید تا ببینید همه مردم علاقه دارند تا بازی ها دوباره آغاز شود. این طور هم نیست که اگر یک نفر گفت لیگ را تعطیل کنید، همه بگویند چشم! الان دیگر وضعیت با گذشته تفاوت کرده و همه باید تابع قانون باشند و به لیگ برگردند. کسی نباید خودش را فراتر از قانون ببیند.

پس چرا همچنان اعتراض ها ادامه دارد؟!

فقط من یک دلیل به ذهنم می رسد. آنهایی اعتراض می کنند که مصالح شخصی شان به خطر افتاده است. باشگاه ها نمی خواهند پول بازیکنان و مربیان خود را بدهند، می گویند لیگ را ادامه بدهیم یا برخی شان هم نمی خواهند پرسپولیس به قهرمانی چهارم خود برسد و از این رو، تلاش کردند لیگ را تعطیل کنند ولی خوشم آمد که سازمان لیگ با شجاعت مقابل همه این مسائل ایستاد و حتی می بینیم که برنامه بازی ها هم اعلام شده است.

با این حال فکر می کنید پرسپولیس بتواند به قهرمانی برسد؟

اصلا شک نکنید پرسپولیس قهرمان لیگ می شود. 10 امتیاز با سایر تیم ها فاصله دارد و بازی های پرسپولیس نسبت به باقی رقبایش سبک تر است. من معتقدم اگر فقط سه یا چهار هفته لیگ را برگزار کنند پرسپولیس قطعا قهرمان خواهد شد.

برخی نگران وضعیت مصدومیت بازیکنان و ریسک کرونا هم هستند. در این مورد هم صحبت می کنید؟

من این موضوع را کاملا طبیعی می دانم. یک بازیکن ممکن است در طول فصل بارها مصدوم شود و یا روی یک برخورد برای ماه ها فوتبال را ببوسد و کنار بگذارد. این که دلیل نمی شود بگوییم چون لیگ شروع شده، همه مصدوم می شوند.  

با افشین پیروانی که صحبت می کردیم، می گفت ممکن است برخی عنوان کنند دچار کرونا شده اند تا باعث لغو لیگ شوند. شما این موضوع را می پذیرید؟

در همین ابتدا باید بگویم اگر افرادی هستند که به این مسائل فکر می کنند، اصلا فوتبال را دوست ندارند و باید سراغ مشاغل دیگری بروند، اما شنیده ام که سازمان لیگ  قصد دارد با چنین افرادی به شدت برخورد کند چون تجربه بسیار بدی در مورد سوءاستفاده از نام نوجوانی که دور از زمین فوتبال بابت کرونا فوت کرده بود، وجود دارد. دیگر مسوولان هم نمی خواهند از نام فوتبال به این شکل سوء استفاده شود.