آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
رسانه
۵

خاطره بازی

رودر رو با جهادی ها

از اولین برنامه های خرم شهر که حسابی سروصدا کرد برنامه ای بود که به روایت داستان دو بانوی جهادی می پرداخت که در ایام کرونا برای رضای خدا به غسل و کفن فوت شدگان ناشی از کووید-19 روی آورده بودند. تقابل رئیس شورای شهر تهران با این دو نفر و انتقاد محسن هاشمی از برخی رفتارهای جهادی حسابی سوژه فضای مجازی شد. رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به یکی از سوالات این برنامه گفته بود حاضر نیست چنین کاری را تجربه کند.

دلتنگی برای اربعین

حضور سخنگوی وزارت بهداشت در قابی غیر از آنچه در نشست های خبری هرروزه اش می بینیم، به خودی خود می تواند سوژه ای جذاب باشد. کیانوش جهانپور در حالی به خرم شهر آمد که دلتنگی اش برای زیارت کربلا حسابی سروصدا کرد. او ماجرای فوت برادر و پدرش در چند ماه اخیر را نیز روایت کرد. دکتر کیانوش جهانپور در پاسخ به سوالی درباره احتمال ادامه دار بودن سفر به عتبات عالیات هم گفت: «بزرگ ترین ترسم از کرونا، نرفتن به پیاده روی اربعین است.»

یک چالش جنجالی

یکی از مهمانان ویژه خرم شهر طلبه ای تبریزی بود که به سبب فعالیت های خیرخواهانه اش مورد تفقد رهبر انقلاب قرار گرفت. روایت حجت الاسلام محمدعلی صادقیان از چگونگی ورودش به دنیای طلبگی باعث شد تا امین زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون نیز برای اولین بار ماجرای انصرافش از تحصیل در رشته بازیگری و تلاش برای ورود به حوزه علمیه را رسانه ای کند. عذرخواهی امین زندگانی از چالش جنجالی ای که در ایام کرونا راه انداخته بود نیز در فضای مجازی بازخورد زیادی داشت.

سرباز فداکار کردستانی

حضور خیام رحمانی،  سرباز فداکار کردستانی یکی از نقاط عطف برنامه تلویزیونی خرم شهر بود. این جوان اهل سنت با پولی که برای خرید تلفن همراه جمع کرده بود، بسته های معیشتی برای هم روستایی های خود خریده بود. این اتفاق اما همه ماجرای زندگی خیام رحمانی نبود. پس از رسانه ای شدن کار خیری که این جوان کرد انجام داد، دولت به او جایزه ای داد و خیام هم تصمیم گرفت کماکان از گوشی قدیمی خود استفاده کند و با پول جایزه نیز به کار جهادی بپردازد.

دستمال فروش آوازه خان

ابراهیم آقایی زاده، دستفروش گیلانی از ورشکستگی تا خوانندگی را در کمتر از دو سال طی کرده است. او چندصباحی است که دستفروشی دوره گرد است و برای تبلیغ و به فروش رفتن محصولات خود دست به ابتکاری جالب زده و روی موسیقی های پرطرفدار ایرانی، شعرهای جدیدی با مضمون فروش محصول خود گذاشته و آنها را در کوچه پس کوچه های شهر رشت برای جذب مشتری بیشتر می خواند! مواجه ابراهیم آقایی زاده با غلامرضا صنعتگر و رضا صادقی، دو خواننده خوش صدای کشورمان، لحظات جالبی را در برنامه خرم شهر رقم زد.