آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

خبر

پخش بیانات رهبری از رادیو فرهنگ در روز جهانی قدس

بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس و برنامه های رادیویی «سرود رهایی» و «قبله اول» به مناسبت روز جهانی قدس از رادیوفرهنگ پخش می شود.

به گزارش جام جم، به مناسبت روز جهانی قدس شبکه رادیویی فرهنگ با تهیه ویژه برنامه هایی به اهمیت این روز می پردازد و در این روز بیانات مقام معظم رهبری نیز پوشش داده شده و تقدیم شنوندگان می شود.

همچنین برنامه «قبله اول» با موضوع موضعگیری های امام خمینی(ره) درباره رژیم صهیونیستی مستندی تولیدی است که ساعت 8 و30 دقیقه جمعه دوم خرداد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از رادیوفرهنگ پخش می شود.

ساعت 9 صبح نیز شنوندگان رادیوفرهنگ می توانند با برنامه زنده سرود رهایی به تهیه کنندگی سیدهادی موسوی نژاد همراه شوند.

پنجشنبه یکم خرداد یعنی روز قبل از جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز قدس موضوع برنامه «هفت کوچه» که ساعت 9 صبح پخش می شود «غصب در فرهنگ مردم» خواهد بود.

علاقه مندان می توانند برنامه های رادیوفرهنگ را روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و ای ام ردیف 585 کیلوهرتز بشنوند.

ایرانصدا ویژه برنامه کوچ اجباری را منتشر کرد

به گزارش روابط عمومی ایرانصدا و فضای مجازی رادیو، پایگاه کودک ایرانصدا ویژه برنامه کوچ اجباری را بر اساس داستان واقعی یک دختر فلسطینی تهیه کرده است.

در این برنامه دو کودک که عاشق نویسندگی هستند بعد از این که با آثار صالحه حمدین آشنا می شوند از پدرشان می خواهند درباره شرایط سخت زندگی کودکان در فلسطین و اعمال فشار رژیم غاصب صهیونیستی توضیح دهد و همین موضوع سرآغاز داستان نویسی این دوکودک در مورد آرزوی آزادسازی قدس شریف می شود.

ویژه برنامه کوچ اجباری به تهیه کنندگی آتی جان افشان، نویسندگی سهیلا خدادادی و بازیگری نساء جابربن انصاری و رضا شجاعی در پایگاه کودک ایرانصدا به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

علاقه مندان برای شنیدن این ویژه برنامه می توانند نرم افزار تلفن همراه ایرانصدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی  IRANSEDA.IRبه صورت رایگان دریافت کنند.

قدردانی ستاد اقامه نماز از «بچه مهندس»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، طی نامه ای به دکتر علی عسکری، رئیس صدا و سیما از اهتمام ویژه رسانه ملی در خصوص پرداختن به نماز قدردانی کرد.

متن نامه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز خطاب به دکتر علی عسکری بدین شرح است: طبق گزارش مدیریت روابط عمومی ستاد اقامه نماز در سریال تلویزیونی «بچه مهندس3» که از شبکه دو سیما در شب های ماه مبارک رمضان در حال پخش است، موضوع اقامه نماز و آداب آن مورد توجه قرار گرفته است. بدین وسیله از اهتمام رسانه ملی، کارگردان، نویسنده و هنرمندان محترم آن مجموعه قدردانی به عمل می آید.

امید است با استعانت از خداوند توانا ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز در همه تولیدات صدا و سیما از درخشش روزافزون تری برخوردار گردد.