آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

فدراسیون بدنبال پرداخت پول شستا

مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال با اشاره به بدهی ارزی فدراسیون فوتبال به ویلموتس می گوید برای تعیین نحوه و میزان پرداخت بدهی به این شرکت، هیئت داوران تشکیل خواهد شد.

ماجراهای فدراسیون فوتبال در دوران ریاست مهدی تاج تمامی ندارد و هر روز معضل از دل فعالیت های وی و همکارانش برای این فدراسیون به وجود می آید. یکی از این مسائل، طلب 2 میلیون دلاری فدراسیون فوتبال به شستا (شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) است که با افزایش نرخ دلار روز به روز بدهکاری این فدراسیون هم افزایش می یابد.این مبلغ که به عنوان طلب برای پرداخت قرارداد مارک ویلموتس دریافت شده بود و سررسید آن در فروردین 99 سرآمده، هنوز پرداخت نشده است.صفی الله فغان پور، مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال درباره این پرونده می گوید: برای حل و فصل این اتفاق چندین جلسه به همراه مهدی محمدنبی با شرکت شستا برگزار کردیم. در حال حاضر در صدد تشکیل کمیته داوران هستیم تا نحوه پرداخت این مبلغ را مشخص کنیم.فغانپور در واکنش به افزایش بدهی فدراسیون با افزایش نرخ دلار در ایران از 30 میلیارد به حدود 40 میلیارد تومان گفت: این مبلغ به دلار دریافت شده و هیئت داوران نحوه و میزان مبلغ پرداختی را تعیین خواهند کرد.از دیگر معضلات کنونی فدراسیون، پرونده شکایت مارک ویلموتس برای دریافت غرامت 6 میلیون دلاری است که مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال که پیش از این گفته بود در هنگام عقد قرارداد از آنها مشورت یا کمکی گرفته نشده، اکنون می گوید برای حل این شکایت نیز فدراسیون فوتبال به آنها مراجعه نکرده است.وی با اظهار بی اطلاعی از روند شکایت می گوید، مسئله مشخص این است که وکلای فدراسیون فوتبال جوان هستند و شاید در زمینه های حقوقی و وکالتی تجربه نداشته باشند! خودداری مدیران فدراسیون فوتبال در دوره ریاست تاج و بهاروند از اعطای پرونده مارک ویلموتس به امور حقوقی این فدراسیون ابهام برانگیز است و مشخص نیست چرا چنین اقدامی انجام شده است چرا که در شرایط کنونی کارمندان امور حقوقی برای انجام چنین اموری از فدراسیون حقوق می گیرند اما با سپردن پرونده به وکلای خارج از فدراسیون، حق الوکاله دیگری را به این وکلا پرداخت می کنند.

امید ابراهیمی در آستانه بازگشت به الاهلی قطر

امید ابراهیمی با ترک ژوپیلر لیگ بلژیک به تیم الاهلی قطر باز می گردد.به گزارش روزنامه استاد الدوحه قطر، امید ابراهیمی پس از پایان یافتن دوران بازی قرضی اش برای تیم یوپن در ژوپیلر لیگ بلژیک به الاهلی قطر باز می گردد. لیگ بلژیک به دلیل شیوع ویروس کرونا نیمه کاره پایان یافت.این روزنامه قطری اعلام کرد: مدیران الاهلی به دنبال قطع همکاری با شان لوری، مدافع استرالیایی و بازگرداندن امید ابراهیمی برای فصل آینده لیگ ستارگان هستند. همچنین الاهلی با توجه به انتقال عبدالرحمن مصطفی و الحرق به تیم الدحیل نیازمندهافبک ایرانی است. امید ابراهیمی فصل گذشته برای تیم الاهلی بازی کرد و سطح فنی بالایی از خود به نمایش گذاشت. وی پس از کنار گذاشته شدن از سوی سرمربی وقت اسپانیایی به صورت قرضی راهی تیم یوپن بلژیک شد.

احتمال برگزاری اردوی فولاد در تهران

تیم فوتبال فولاد خوزستان به دلیل گرمی هوای اهواز قصد دارد اردویی خارج از استان برگزار کند.باتوجه به از سرگیری تمرینات تیم های فوتبال از سوم خردادماه برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر، باشگاه فولاد نیز قصد دارد به دلیل گرمی هوای اهواز اردویی 10 تا 12 روزه خارج از استان برگزار کند. احتمالا این اردو در تهران برپا خواهد شد. همچنین قرار است که پاتوسی با پرواز امارات از فرانسه به ایران بیاید و پریرا نیز طی روزهای آینده به اهواز خواهد آمد. البته پیش بینی می شود که این دو بازیکن، فولاد را در روزهای ابتدایی تمرینات گروهی همراهی نکنند.

استقلالی ها امروز تست کرونا می دهند

در جلسه میان مدیرعامل باشگاه استقلال و کادر پزشکی، قرار شد که اعضای تیم فوتبال استقلال امروز برای آغاز تمرینات تست کرونا بدهند. با اعلام زمان شروع تمرینات تیم ها جهت ادامه رقابت های لیگ برتر، جلسه ای میان احمد سعادتمند مدیرعامل، دکتر امین نوروزی معاون پزشکی و سعید رمضانی معاون ورزشی باشگاه استقلال برگزار شد و در این جلسه مقرر شد تا اعضای کادرفنی، بازیکنان، کادر فنی پزشکی، تدارکات و رسانه ای باشگاه که در کنار تیم حضور دارند، جهت تست کرونا و آموزش های مربوط به پروتکل های بهداشتی، امروز در بیمارستان جم حضور پیدا کنند. همچنین در این جلسه تمامی موارد مصرفی جهت پیشگیری از بیماری مهلک کرونا و مواردی مثل تونل ضد عفونی کننده در محل تمرین آبی ها هم مصوب شد که امروز تهیه خواهند شد.