آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
جامعه
۱۰

خبر

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد: بازگشایی مراکز تفریحی روباز و طبیعت گردی با رعایت پروتکل های بهداشتی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مردم می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی از مراکز تفریحی روباز، طبیعت گردی و کوهنوری استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر مونسان گفت: مراکز تفریحی روباز، طبیعت گردی و کوهنوردی باز است و هیچ گونه محدودیتی از نظر این وزارتخانه برای استفاده مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود ندارد.

مونسان افزود: برپایی چادر و کمپ های عمومی به قصد اقامت شبانه در بوستان های تفریحی در حجم بالا که موجب تجمع بیش از حد گردشگران و مسافران شود، همچنان ممنوع است و بهتر است از مراکز اقامتی رسمی دارای مجوز از این وزارتخانه استفاده کنند.

وی ادامه داد: از وزارت کشور درخواست کردیم تا مقامات استانی، انتظامی و امنیتی همکاری لازم را برای استفاده مردم از جاذبه های طبیعت گردی و مراکز تفریحی روباز به ویژه در شرایط کنونی جامعه و فشارهای روحی که به مردم ناشی از ویروس کرونا وارد شده است، داشته باشند. 

فرمانده نیروی انتظامی: شهروندان آگاهانه وارد بازار بورس شوند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: مردم باید آگاهانه وارد بازار بورس شوند و تمامی سرمایه خود را وارد این بازار نکنند، ضمن اینکه از هشدار های پلیس امنیت اقتصادی نیز غافل نشوند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در جلسه ارائه راهکار های تحقق شعار سال با اشاره به ورود تعداد قابل توجهی از شهروندان به بازار بورس اظهار داشت: ناجا متولی برقراری نظم و امنیت و به عنوان یک مجموعه تاثیرگذار در کشور باید با برنامه ریزی دقیق، خسارت های احتمالی را پیش بینی و در نهایت پیشگیری و درمان کند.

اشتری با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی در زمینه بورس به خوبی ورود پیدا کرده و هشدار هایی هم به شهروندان داده است، تاکید کرد: مردم باید آگاهانه وارد بازار بورس شوند و تمامی سرمایه خود را وارد این بازار نکنند چرا که بازار بورس برای آنها زودبازده نخواهد

بود. وی افزود: نیروی انتظامی موضوع ها و مسائل اجتماعی را قبل از وقوع پیش بینی و پیشگیری می کند این در حالی است که در سال های اخیر علاوه بر موضوع های اجتماعی با موضوع های اقتصادی نیز روبرو بوده ایم که باید در راستای حل مشکلات اقتصادی موجود نیز با آمادگی وارد میدان شویم. 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خبر داد: کشف 634 دستگاه خودروی احتکار شده طی 24 ساعت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از ورود پلیس امنیت اقتصادی به بازار خودرو و کشف 634 دستگاه خودرو احتکار شده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به مبارزه جدی با سودجویان و اخلالگران بازار خودرو اظهار داشت: عده ای افراد سودجو با توجه به آشفتگی های اخیر بازار خودرو و به امید دستیابی به سودهای کلان حاصل از این معاملات، اقدام به احتکار و نگهداری خودروهای صفر کیلومتر در انبارها و پارکینگ های عمومی کرده و از عرضه آن به بازار فروش خودداری می کنند.مقیمی افزود: طی 24 ساعت گذشته چهار انبار و پارکینگ دپوی این خودروها شناسایی شد که در بازرسی ها 634 دستگاه انواع خودروی سواری داخلی و خارجی در استان های تهران، اصفهان و قم کشف و انبارهای مربوطه پلمب شدند.

 کشف فرار مالیاتی بیش از 53 میلیاردی و بازداشت 9 نفر

وی همچنین با اشاره به همکاری کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی با کارشناسان اداره امور مالیاتی استان ها از شناسایی مالکان شرکت های خدماتی خبر داد که برای فرار از پرداخت مالیات غالبا از کارت بازرگانی افراد غیر استفاده می کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی اظهار داشت: مبلغ بدهی مالیاتی این شرکت ها بیش از 539 میلیارد ریال بود که در این راستا 9 متهم دستگیر شدند. 

مجازات احتکار خودرو چیست؟

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از تعیین جریمه نقدی از 10 تا 70 درصد ارزش کالای احتکار شده برای احتکارکنندگان خودرو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی کشور، محمدعلی اسفنایی در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه احتکار خودرو در انحصار پنج نفر قرار دارد، گفت: مسائلی که پیرامون نحوه احتکار خودرو مطرح شد نمی تواند جایگاه کارشناسانه و علمی داشته باشد، چرا که در ایران که کشوری با جمعیت 80 میلیون نفری و ده ها میلیارد گردش مالی صنعت خودرو بوده، این امر قابل قبولی نیست که احتکار خودرو توسط پنج و یا حتی 10 نفر مدیریت شود و اگر این خبر صحت دارد، چرا اسامی آنها اعلام نمی شود تا مراجع رسیدگی کننده بتوانند با آنها برخورد کنند؟ اسفنایی درباره مجازات تعیین شده برای احتکارکنندگان خودرو اظهار داشت: اگر این افراد تخلف تعزیراتی مرتکب شده باشند، برای گران فروشی دو یا پنج برابر ارزش گران فروشی صورت گرفته جریمه تعیین می شود و برای احتکار نیز از 10 تا 70 درصد ارزش کالای احتکار شده برای آن جریمه نقدی تعیین خواهد شد. به گفته وی، اگر جرم اخلال در نظام توزیع یا اخلال در نظام اقتصادی کشور برای احتکارکنندگان خودرو مجازات تعیین شود، چنانچه مشمول فساد فی ‎الارض نشود، حداقل از 5 تا 20 مجازات حبس برای احتکارکننده تعیین خواهد شد. 

تذکر عضو شورای شهر تهران به حناچی: چرا میزان بدهی های دولت به شهرداری اعلام نشده است؟

عضو شورای شهر تهران گفت: حناچی میزان بدهی های دولت به شهرداری را اعلام نکرده است و به همین دلیل به شهردار تهران تذکر می دهم.

به گزارش فارس، مرتضی الویری در دویست و پانزدهمین جلسه شورای شهر در تذکری به شهردار تهران درباره برنامه پنج ساله سوم شهرداری اظهارداشت: شهرداری تهران با توجه به تبصره دوم ماده 27 مصوبه برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران موظف است نسبت به شناسایی و حسابرسی بدهی های دولت به شهرداری اقدام کند.

الویری افزود: این اقدام شهرداری باید از طریق استفاده از خدمات سازمان حسابرسی باشد و میزان و نوع بدهی های قطعی دولت به شهرداری حداکثر تا پایان سال اول برنامه پنج ساله سوم به شورای شهر ارائه شود. وی خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری موظف است در پایان اردیبهشت هر سال میزان بدهی های قطعی دولت به شهرداری را تا پایان سال گذشته اعلام کند. اعلام این بدهی ها باید به صورتی باشد که میزان بدهی تسویه شده در سال گذشته و برنامه تسویه مطالبات در سال جاری نیز به صورت عمومی منتشر شود.

دستگیری متهم 17 ساله با 5 میلیارد ریال کلاهبرداری

جانشین فرمانده انتظامی یزد، از دستگیری متهم 17 ساله که اقدام به کلاهبرداری از 300 کارت بانکی کرده بود، خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سرهنگ محمدرضا هاشمی فر، گفت: پلیس فتا با شکایت تعدادی از شهروندان بررسی موضوع کلاهبرداری افرادی از کارت بانکی آنها را در دستور کار قرار داد.

او افزود: با هشیاری پلیس و اخذ مجوز قضایی متهم 17 ساله و همدست او را دستگیر و سه دستگاه لپ تاپ، 13 دستگاه گوشی موبایل و چندین قطعه سیم کارت با هویت های نامعلوم کشف و ضبط کردند.

جانشین فرمانده انتظامی یزد ادامه داد: شیوه کلاهبرداری متهمان این گونه بوده که با نصب اپلیکیشن های کلاهبرداری و هدایت طعمه های خود به درگاه جعلی بانکی (فیشینگ) اقدام به برداشت پنج میلیارد ریال از 300 کارت بانکی کرده بودند. او ادامه داد: متهمان ابتدا با ایجاد صفحات جعلی در فضای مجازی اطلاعات بانکی کاربران را سرقت و از طریق دسترسی به حساب ها اقدام به خرید اینترنتی اعم از گوشی موبایل و وسایل الکترونیکی کرده اند.

سرهنگ محمدرضا هاشمی فر، اظهار داشت: متهمان به جرم خود اعتراف کرده و به دادسرا معرفی شدند.