آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
جامعه
۱۰

# پرسه در فضای مجازی

با پرسه ای در فضای مجازی با موضوعات مختلفی روبه رو می شویم که مورد توجه کاربران قرار گرفته است. انتشار این مطالب به معنی تایید همه آنها از سوی کیهان نیست.

 افتتاحیه نمایشی

 سید علی موسوی: «بعد از گذشت دو هفته از افتتاح چند پروژه توسط رئیس جمهور در شهرستان لامرد در فارس، حالا مشخص شده این افتتاحیه ها نمایشی بوده و کارخانه آلومینیوم جنوب به علت نقص در پروژه، نیمه تمام است!»

دنیای واقعی هالیوودی ها

 مجید قربانی: «‏بغل گوشش داریم با پرچم خودمون تحریماشو جلوی چشم دنیا دور می زنیم و نفت می بریم برا ونزوئلا. هم ما تحریمیم هم ونزوئلا، نه خودش می تونه غلطی بکنه نه سگاش. آمریکایی که فکر می کرد ایران بدون حاج قاسم ضعیف می شود حالا جرات غلط اضافه ندارد به دنیای غیرهالیوودی خوش آمدی ابرقدرررت.»

 حکایت اقتدار ما

 سید قائم هاشمی نسب: «‏صادرات بنزین به ونزوئلا یک پیام دارد و آن اقتدار است. این مهم حاصل نشد جز با می شود و می توانیم. دریافت تجهیزات از ایران برای راه انداختن بخشی از پالایشگاه کاردون و تولید بنزین، فرود ایرلاین ما در فرودگاه لاپیدراس و نیز اعزام کشتی فورچون به ونزوئلا؛ همگی حکایت از اقتدار ما دارد.»

 سلطان واقعی کیست؟

 جعفر بلوری: «نعل وارونه نزنیم! نه آن کسی که به خاطر خرید آن همه سکه اعدام شد، سلطان سکه بود. نه این یکی که به خاطر خرید چند هزار خودرو به اعدام محکوم شده، سلطان خودروست. سلطان کسانی هستند که به این 2 این همه سکه و ارز و خودرو فروخته اند در حالی که مردم عادی، از خرید ثبت نامی یک پراید عاجزند!»

 وزارت ارشاد در خواب غفلت به سر می برد

 علی بالاشهری: «سریال «دل» پا رو از روابط مثلثی فراتر گذاشته و داره روابط مربعی و ذوزنقه ای و شش ضلعی ترویج می کنه. وزارت فرهنگ و ارشاد در خواب و بی اطلاع از آثار مخرب چنین محتواهایی بر افکار عمومی و خانواده در شبکه نمایش خانگی!»

 ازدواج سخت نیست

 مجید فاضلی: «ازدواج بدون طلا میشه، ازدواج بدون جشن عروسی میشه، ازدواج بدون جهیزیه آنچنانی میشه، ازدواج بدون جشن عقد میشه، ازدواج تو دوران سربازی میشه، ازدواج تو دوران دانشجویی میشه، ازدواج سخت نیست اگر بخواهیم، اگر بگذارند.»

 هر کاری برای کاهش جمعیت!

 سید عرفان عبادزاده: «سیاست گذاری اشتباه فرزند کمتر زندگی بهتر ما را از آرمان ها و هدف ها دور می سازد. آینده این کشور به دست و همت جوانان ساخته می شود، ولی مسئولین بالا رده برای جلوگیری از این امر دست به هر کاری از جمله گرانی و فلان زده اند تا مانع این دغدغه شوند.»