آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۲
سیاسی
۳

دیگه چه خبر؟

حمله ناکام سایبری به بندر شهید رجایی

 خبراول اینکه روزنامه واشنگتن پست چاپ امریکا در گزارشی که روز دوشنبه منتشر کرد به نقل از یک مقام دولت امریکا و مقامات رسمی «یک دولت خارجی» مدعی شد که رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات «بندر شهید رجایی ایران» حمله سایبری داشته است. یک مقام مسئول در بندر شهید رجایی به «نورنیوز» گفت: در هفته گذشته برخی اختلال ها در سامانه های رایانه ای بندر به وقوع پیوست که می تواند ناشی از حمله سایبری باشد. وی افزود: با توجه به آمادگی کامل واحدهای پدافند غیرعامل در تاسیسات بندر شهید رجایی و مقابله بموقع و موثر با اشکالات به وجود آمده، هیچگونه اخلالی در روند فعالیت های جاری ایجاد نشد. گزارش واشنگتن پست می افزاید: اسرائیل، پشت این حمله سایبری به تاسیسات آبی و جاده ای بندر شهید رجایی بوده است. منابعی که در گزارش واشنگتن پست به نام آنها اشاره ای نشده، اعلام کرده اند که حمله سایبری رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات سایبری صورت گرفته از سوی ایران در ماه آوریل به «تاسیسات آبی روستایی اسرائیل» انجام شده است.

اعلام جرم امریکا علیه دو شهروند و یک شرکت ایرانی

 خبر دیگر اینکه دادگاهی در امریکا علیه یک شرکت ایرانی ارائه کننده خدمات مالی اینترنتی و دو مدیر ارشد ایرانی این شرکت به اتهام نقض تحریم ها اعلام جرم کرد.به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، در اعلام جرم دادگاه فدرال مینه سوتا علیه شرکت Payment24 و دو مدیر ارشد آن به نام های «سید سجاد شهیدیان» و «وحید ولی» آنها به ارتکاب «جرایم مرتبط با پولشویی، سرقت هویت و فعالیت های متقلبانه الکترونیکی» متهم شدند.این روزنامه خبر داد، دادستان های امریکایی روز دوشنبه شهیدیان 33 ساله، موسس و مدیر این شرکت را به دادگاه احضار کردند اما او در دادگاه اعلام کرد که هیچ جرمی مرتکب نشده و بیگناه است.طبق گزارش این رسانه امریکایی، شهیدیان پیشتر با درخواست امریکایی ها در کشور انگلیس بازداشت و به امریکا مسترد شده بود.دادستان های امریکایی همچنین اعلام کرد که وحید ولی 33 ساله که مدیر ارشد این شرکت بوده، همچنان آزاد است و تلاش های امریکا برای یافتن اطلاعات دقیق از او ناموفق بوده است.

نمی توانیم برای ازدواج دختر سن تعریف کنیم

دست آخر اینکه زهره سادات لاجوردی منتخب تهران در مجلس یازدهم، درباره اینکه اصلاح طلبان در خصوص کودک همسری مدت ها کار کردند تا سن ازدواج را افزایش بدهند حال برنامه شما برای مباحثی چون کودک همسری چیست گفت: این موضوع از جمله مسائلی بود که بدون در نظر گرفتن اولویت ها مطرح شد و به هیچ عنوان مساله اساسی و مهم در کشور ما نبود. آن چیزی که اسلام با آن مخالف است ازدواج اجباری بوده که ما با آن در هر سن و سالی مخالف هستیم.به گزارش رکنا،وی در ادامه گفت: اگر یک دختری به بلوغ فکری و جسمی رسیده باشد از نظر ما مشکلی ندارد فلذا ما نمی توانیم برای ازدواج سن تعریف کنیم. در کل همه اینها مسائل فرعی است چراکه ما زنان زیادی داریم که سن ازدواج برای آنها گذشته یا زنان سرپرست خانواری که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند فلذا پرداختن به مسائل حاشیه ای مانند کودک همسری اشتباه است چراکه این موضوع دغدغه اصلی زنان نبود.