آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۱
صفحه آخر (جهان)
۱۲

تلاش بی وقفه نتانیاهو برای فرار از دادگاه روز یکشنبه

با نزدیک شدن زمان جلسه محاکمه نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تلاش های وی برای فرار از حضور در دادگاه افزایش یافته و این مسئله بیانگر وحشت وی از پرونده های فسادش است.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در چند پرونده فساد در آستانه محاکمه قرار دارد. با وجودی که نتانیاهو بارها ادعا کرده بود واهمه ای از محاکمه ندارد و قصد دارد در تمام جلسات داگاهش شرکت کند، اما با نزدیک شدن موعد برگزاری آن وجدی شدن اثبات رسوایی اش، وحشت را در رفتار و گفتار وی می توان مشاهده کرد.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی در همین رابطه اعلام کرده، در آستانه برگزاری جلسات محاکمه بنیامین نتانیاهو و رسیدگی به سه اتهام فسادش او خواهان عدم حضور در این جلسات شده است. به گزارش این شبکه عبری زبان، نتانیاهو از دادگاه منطقه قدس(اشغالی) خواسته تا در جلسه روز یکشنبه آینده محاکمه اش حضور نداشته باشد.

این در خواست در حالی تقدیم دادگاه شده که قاضی پیش از این خواستار حضور تمامی متهمین پرونده های فساد نتانیاهو در جلسه افتتاحیه (با وجود تشریفاتی بودن آن) شده بود. به نوشته رسانه های صهیونیستی چه نتانیاهو در این جلسه حضور پیدا کند و چه نکند وی به سه اتهام دریافت رشوه، کلاهبرداری و خیانت در امانت محاکمه خواهد شد.

در همین ارتباط، «آویخای مندلبیت» دادستانی کل رژیم صهیونیستی دیروز با درخواست «بنیامین نتانیاهو» برای عدم حضور در جلسه اول دادگاه بررسی پرونده های فساد خود، مخالفت کرد. به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، مندلبیت در پیامی به نتانیاهو گفته با هر تلاش وی برای اجتناب از حاضر شدن در اولین جلسه دادگاه، مخالفت خواهد کرد. نتانیاهو هنوز درخواست رسمی برای عدم حضورش در جلسات محاکمه را به دادگاه ارائه نداده اما شفاها از دادگاه مرکزی قدس خواسته بود تا در جلسه اول حاضر نشود. اگر نتانیاهو محکوم شود، از قدرت به زیر کشیده می شود.