آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۳
شرکت ها
۲۶

صنعت

«ایران غلتک» روی غلتک تولید

دنیای اقتصاد : درحال حاضر 3 واحد تولید غلتک سازی در کشور وجود دارد که این شرکت ها توانسته اند طی 25 سال گذشته نیاز واحدهای فولادی در داخل را به غلتک برطرف کنند و ایران را از واردکننده کامل غلتک به تولیدکننده آن مبدل کنند که علاوه بر تامین نیاز داخل، بعضا صادرات نیز انجام می دهند. شرکت ایران غلتک یکی از این واحدهای غلتک سازی است که در سال 1375 با ظرفیت سالانه 3 هزار تن محصولات فولادی و چدنی با هدف پشتیبانی و تامین غلتک های صنایع نورد به ویژه محصولات فولادی در شهرستان کاشان منطقه صنعتی کویر به بهره برداری رسید و درحال حاضر ظرفیت آن به 8 هزار تن غلتک رسیده است. این شرکت تا سال 90 تحت نظارت مجموعه هلدینگ های صنایع قائم رضا و پرشیا فلز اسپادانا بوده و پس از آن به صورت کامل به بخش خصوصی به مالکیت سیدرضا شهرستانی واگذار شد. وظیفه سال های ابتدایی فعالیت این شرکت، تامین نیاز مصرف داخل، دستیابی به فناوری های تولید جدید و بهبود کارکرد محصولات خود بوده است. پس از آن نیز صادرات در اولویت کار شرکت قرار گرفته که طی سال های گذشته حدود 100 تن غلتک های کوچک صادر کرده است.

فازهای جدید ایران غلتک

عباس اخلاقیان مدیرعامل شرکت ایران غلتک در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» عنوان کرد: پس از واگذاری شرکت به بخش خصوصی طرح توسعه شرکت برای تولید آهن اسفنجی به روش تونلی کلید خورد که این طرح درحال حاضر بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم در نیمه دوم سال جاری در فاز نخست با تولید 50 هزار تن به بهره برداری برسد و در فاز دوم به تولید 200هزار تن برسد.

اخلاقیان با اشاره به میزان اشتغال زایی شرکت ایران غلتک عنوان کرد: درحال حاضر شرکت ایران غلتک یکی از کارخانه های فعال منطقه بوده و با توجه به شرایط اقتصادی اخیر هیچ گونه تعطیلی و تعدیل نیرو نداشته و با تمام ظرفیت در حال تولید است. تعداد 100 نفر به صورت مستقیم و به همان تعداد به صورت غیرمستقیم برای تولید این شرکت مشغول به کار هستند و پس از بهره برداری از طرح تولید آهن اسفنجی میزان اشتغال زایی به 250 نفر خواهد رسید. جذب نیرو به صورت مقطعی و با توجه به نیاز مجموعه از طریق مصاحبه حضوری در سطوح مختلف پرسنلی صورت می پذیرد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت ایران غلتک فناوری خاص یا عملکرد ویژه ای نسبت به سایر شرکت های رقیب دارد، عنوان کرد: شرکت ایران غلتک با هدف دستیابی به فناوری جدید نسبت به ساخت دستگاه ریخته گری گریز از مرکز عمودی غلتک اقدام کرده که این دستگاه در کشور مشابهی ندارد. دستگاه در دو دسته ظرفیت غلتک های سنگین تا 30 تن و غلتک های سبک تا 5 تن در حال تولید است.  شرکت هایی نظیر ذوب آهن، فولاد مبارکه، مجتمع فولاد گیلان، فولاد آلیاژی ایران و تمام شرکت های نورد فولاد از مصرف کننده های این نوع غلتک ها هستند؛ همچنین دستگاه ریخته گری گریز از مرکز افقی رینگ در تناژهای 2 تا 4 تن در حال تولید رینگ و رولیک های مورد استفاده صنایع نورد فولاد هستند. ویژگی محصولات ایران غلتک گریز از مرکز بودن روش ریخته گری است که توانسته رضایت نسبی مشتریان خود را جلب کند به طوری که ذوب آهن اصفهان با مصرف سالانه بیش از هزار تن غلتک و رینگ حدود 85 درصد نیاز خود را از شرکت ایران غلتک تامین می کند.  مدیرعامل شرکت ایران غلتک در ادامه تصریح کرد: به دلیل حجم بالای سفارش های داخلی درحال حاضر صادرات نداریم زیرا اولویت شرکت نیز در وهله نخست تامین نیاز داخلی است. البته در سال گذشته در چند نوبت از کشورهایی همچون عراق، ترکیه، ایتالیا و افغانستان درخواست داشته ایم، اما به دلیل اولویت تامین نیاز داخل امکان صادرات نداریم. طی سال های اخیر در مجموع حدود 100 تن غلتک فولادی به کشورهای اروپایی صادرات داشته ایم.  اخلاقیان در ادامه با اشاره به برنامه های سال جاری شرکت ایران غلتک عنوان کرد: با توجه به جذب سفارش های مختلف و متنوع در پایان سال گذشته که حدود 8 هزار تن رینگ و غلتک های مختلف است؛ تمام ظرفیت شرکت جهت تامین و اجرای تعهدات جاری است. با توجه به این موضوع که میزان سفارش های جاری تقریبا معادل ظرفیت تولید است، برنامه یاد شده تا نیمه نخست سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.  وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تولید این شرکت پس از ثبت سفارش بوده و قراردادهای بلندمدت دارد، نوسان نرخ ارز باعث می شود تا نرخ تمام شده قطعات بالا و بعضا با کمترین حاشیه سود به فروش برسد. همچنین به دلیل فرآیند طولانی تولید غلتک بخش عمده ای از نقدینگی این شرکت در جریان عملیات ساخت قرار می گیرد. از این رو که شرکت های غلتک سازی داخلی نیاز داخل را تامین می کنند، لازم است مسوولان نسبت به تسهیل در تحصیل نقدینگی واحدهای غلتک سازی برای تامین مواد اولیه همت بیشتری داشته باشند.

راه اندازی کوره 210 تنی در فاز دوم «کاوه»

دنیای اقتصاد : شرکت فولاد کاوه جنوب کیش وابسته به بنیاد مستضعفان راه اندازی آزمایشی کوره قوس الکتریکی فاز دوم فولادسازی خود را با موفقیت آغاز کرد. عبدالمجید شریفی رئیس هیات مدیره فولاد کاوه جنوب کیش در این باره گفت: راه اندازی آزمایشی این کوره که 20 اردیبهشت ماه سال جاری با موفقیت انجام پذیرفت، دارای ظرفیت 210 تن با قابلیت تخلیه 170 تن مواد مذاب و ترانس تغذیه کننده آن 170MVA است.

وی افزود: تلاش کارگران و مهندسان در سال های اخیر باعث شد تا تحریم ها نه تنها خللی در تولید و صادرات این شرکت ایجاد نکند، بلکه موفقیت مهمی در تکمیل طرح های توسعه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش حاصل شده و پیچیده ترین پروژه ها تکمیل و راه اندازی شود. وی با بیان اینکه تلاش بی وقفه برای راه اندازی خطوط ریخته گری و سایر قسمت ها ادامه دارد، تصریح کرد: به زودی در سال جهش تولید، شاهد بهره برداری از خطوط و تولید شمش فولادی خواهیم بود. شریفی ادامه داد: با بهره برداری از فاز دوم فولادسازی، ظرفیت تولید این شرکت به 2 میلیون و 400 هزار تن در سال خواهد رسید و به این ترتیب شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شمش فولادی در کشور تبدیل خواهد شد. رئیس هیات مدیره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش تصریح کرد: حمایت های موثر هلدینگ صنایع معدنی کاوه پارس و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای تامین منابع مالی و پذیرش ریسک های موجود با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و فضای تحریم ها در حصول موفقیت ها راهگشا بوده است.

گام بلند متخصصان داخلی در تولید موتورهای الکتریکی

دنیای اقتصاد : موتورهای الکتریکی امروزه کاربردهای وسیعی از یک هواکش کوچک خانگی تا چاه های بزرگ نفت دارند. شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) توانسته کشورمان را ازنظر تولید انواع این موتورها به جایگاهی برساند که از واردات انواع موتورهای الکتریکی بی نیاز باشد. شرکت جمکو در رقابت با همتایان خارجی خود، اکنون به دنبال ارتقای توان موتورهای الکتریکی تولیدی خود به بیش از 6 مگاوات است.

طبق یکی از قوانین فیزیک موسوم به قانون فارادی، میدان های مغناطیسی متحرک منجر به القای جریان الکتریکی درون اجسام رسانا می شوند و بالعکس جریان های الکتریکی موجود درون اجسام رسانای متحرک، موجب القای میدان مغناطیسی در اطراف جسم رسانا خواهند شد. این قانون ریشه اختراع همه موتورهای الکتریکی است و موجب تبدیل انرژی الکتریکی به حرکت و انرژی مکانیکی است. در دنیای امروز، تقریبا تمام کسب وکار ها به حرکت دادن جسمی از موقعیتی به موقعیت دیگر نیاز دارند. مانند لوازم خانگی که قطعات متحرک مختلفی دارند تا خطوط تولید کارخانه ها. کاربرد موتورهای الکتریکی در صنایع مختلف به حدی زیاد است که شاید بتوان به جرات گفت فقط کسب وکارهای تماما اینترنتی یا مجازی هستند که نیازی به موتورهای الکتریکی ندارند.

 ایران در بین کشورهای برتر تولیدکننده موتورهای الکتریکی پرقدرت

دانش ساخت موتورهای الکتریکی با افزایش توان و قدرت آنها رابطه دارد و هرچه توان تولیدی مورد انتظار از یک موتور الکتریکی بیشتر باشد، دانش ساخت پیچیده تری را طلب می کند. برخی صنایع نیاز دارند تا سرعت و آهنگ حرکت مکانیکی موتور الکتریکی آنها زیر فشارهای مختلف ناشی از وزن اجسام مختلفی که حرکت می دهند، ثابت بماند. موتورهای الکتریکی این چنینی را موتورهای سنکرون می نامند. شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) یکی از شرکت های داخلی فعال در صنعت تولید الکتروموتور، به همت تیم تحقیق و توسعه خود موفق شده موتورهای الکتریکی سنکرون با ظرفیت بالای 4 مگاواتی را تولید کند. دستاوردی که ایران را در ردیف معدود کشورهای تولیدکننده این موتورهای الکتریکی قرار داده است. جمکو که از شرکت های زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر است، از سال 69 برای اولین بار در کشور آغاز به فعالیت کرده است. درحال حاضر این شرکت علاوه بر تولید موتورهای الکتریکی نسبت به تعمیر و بازآوری (اورهال) موتورهای ازکارافتاده و همچنین انجام ارزیابی های مهندسی بر روی انواع موتورهای الکتریکی ساخته شده در کشور طبق استانداردهای ملی و بین المللی در آزمایشگاه های خود در هشت کارگاه مجهز و مجزا فعال است. گستره ژنراتورها و موتورهای الکتریکی تولیدی و بازآوری شده این شرکت از نمونه های فشار ضعیف و کوچک آغاز شده و حتی موتورهای الکتریکی فوق سنگین و حتی موتورهای ضد انفجار که برای مقاصد خاص کاربرد دارد را هم شامل می شود. محصولات صنایع ماشین های الکتریکی جوین دارای کیفیتی رقابتی با انواع محصولات مشابه دنیاست و هم اکنون نقشی تاثیرگذار در از بین بردن وابستگی پیشین بخش های مختلف صنعتی کشور به موتورهای الکتریکی وارداتی دارد. بنا به گفته محمد رستمی مدیرعامل شرکت جمکو، مجموع توان الکتریکی محصولات تولیدی شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین در طول سال درحال حاضر بالغ بر350 مگاوات است که این رقم قابلیت افزایش تا 1200 مگاوات را نیز دارد. حاصل تلاش این شرکت، اشتغال زایی مستقیم برای 400 نفر و ایجاد اشتغال غیرمستقیم برای 5 هزار نفر است. برنامه مدیران این شرکت افزایش میزان اشتغال زایی تا 60 درصد میزان کنونی است. رستمی می افزاید: از دیگر برنامه های مسوولان شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین، تنوع بخشی به محصولات تولیدی این کارخانه است. به طور مثال خط تولید موتورهای الکتریکی و کمپرسورهای مخصوص یخچال و فریزرهای خانگی و صنعتی به عنوان یکی از نیازهای مهم و حیاتی در کشور در آینده نزدیک در این شرکت عملیاتی خواهد شد.  قریب به دو دهه فعالیت شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین منجر به بومی سازی دانش طراحی و ساخت موتورهای الکتریکی و ژنراتورهای تولیدی این شرکت شده است. موتورهایی که تا پیش از این واردات آنها از اروپا ارز زیادی از کشور خارج می کرد و هم اکنون واردات آنها در شرایط تحریمی خیلی سخت است؛ اما نمونه داخلی آنها امروزه با قیمتی کمتر از قیمت های عرف کشورهای اروپایی در دسترس است. اما روی دیگر سکه، ارزآوری این شرکت برای کشور به ارائه خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر برمی گردد. بنا به گفته مدیرعامل شرکت جمکو، تاکنون موتورهای الکتریکی برخی کشورهای همسایه توسط متخصصان و مهندسان شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین تعمیر و بازآوری شده اند.

استفاده از فناوری ایرانی در ساخت روبات های توانبخشی

دنیای اقتصاد : روبات های توانبخشی، توسط شرکت دانش بنیان «رویال توسعه پایدار» بومی سازی شد. این شرکت فناور، طیف وسیعی از روبات های توانبخشی را برای استفاده در بازو، مچ و پا طراحی کرده و ساخته و در زمینه آکادمیک نیز، روبات هایی مانند روبات کارتزین و روبات های تحقیقاتی و صنعتی را تولید کرده است. مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، تحقیق، آموزش، مشاوره و طراحی دستگاه های خاص صنعتی و آزمایشگاهی را تخصص این مجموعه عنوان کرد و تجربه و مهارت های متخصصان این شرکت را تضمینی برای خدمات ارائه شده دانست.

به گفته مجتبی علاقبندراد، با توجه به اینکه در دهه های گذشته مطالعات و تحقیقات در زمینه فناوری روبات های هوشمند مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفته است، این شرکت دانش بنیان نیز با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت های عمومی و ترویج علم روباتیک، به عرصه آموزش، ساخت و طراحی روبات در سطوح مختلف قدم گذاشته است.  علاقبندراد از محصولات اصلی این شرکت، به روبات سیار، روبات بازو، روبات های کارتزین، پرینتر الکترونیک چاپی و روبات لیزر کلدینگ اشاره کرد و افزود: محصولات حوزه روباتیک این شرکت شامل روبات های بازوی 1 و 3 متری، روبات های کارتزین و روبات های سیار برای سرویس دهی به بیماران عفونی در بیمارستان ها در حال استفاده است.  وی گفت: خرید این محصولات برای مشتریان ایرانی به دلیل قیمت تمام شده در قیاس با نمونه های خارجی و همچنین کیفیت مطلوب آنها بسیاربه صرفه است.  علاقبندراد با بیان اینکه شرکت رویال توسعه پایدار در حوزه الکترونیک چاپی نیز که یک صنعت نوظهور در جهان است محصولات متعددی را در سبد تولید خود قرار داده است افزود: درحال حاضر بر تولید محصولات مرتبط با انواع گرمکن های منعطف، اعم از گرمکن لباس، گرمکن صندلی و... تمرکز شده است.