آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۴۶۵۲
ورزش
۱۴
چهره

مرتنز با ناپولی تمدید کرد

پروژه انتقال سردار به سن پائولو ناکام می ماند؟

از جمله اخبار مهمی که در چند ماه اخیر سر زبان ها افتاده، تلاش ناپولی ایتالیا برای جذب سردار آزمون بوده است. آزمون در این فصل روسیه با زدن 10 گل و دادن 6 پاس گل عملکردی خیره کننده از خودش برجای گذاشته است. رسانه های ایتالیایی از جمله کالچو مرکاتو در یک ماه گذشته بارها و بارها در گزارش هایی از علاقه شدید سران ناپلی ها به جذب آزمون خبر دادند و البته این اخبار حواشی زیادی را هم به دنبال داشت. خود آزمون گفت دوست ندارد مدام بگوید از فلان تیم پیشنهاد دارم و سران زنیت هم این اخبار را ساخته و پرداخته رسانه ها و دلال ها می دانستند. اما آنچه باعث می شد پیوستن ستاره ایرانی به فوتبال ایتالیا محتمل به نظر برسد، وضعیت ناپولی در نقل و انتقالات پیش رو بود. رسانه ها در ماه های گذشته از جدایی آرکادیوش میلیک  و دنیس مرتنز دو مهاجم ناپولی خبر داده بودند، اما اخباری که روزهای گذشته منتشر شد، نشان داد وضعیت کمی پیچیده است.

بر این اساس مرتنز که فصل گذشته درگیری های زیادی با کادر فنی و مدیریت باشگاه ناپولی پیدا کرده بود و به هیچ عنوان زیر بار تمدید قرارداد نمی رفت به یک باره تصمیم گرفته است قراردادش را تا 2024 با ناپلی ها تمدید کند. این در حالی بود که حتی مقصد بعدی این مهاجم بلژیکی نیز مشخص شده بود و گفته می شد او بعد از اتمام قراردادش به صورت آزاد یا راهی اینتر می شود یا چلسی. در مورد مهاجم دیگر ناپولی یعنی میلیک نیز شنیده می شود با وجود علاقه این مهاجم به ترک سن پائولو و پیوستن به یوونتوس، سران ناپولی سختگیری زیادی نشان می دهند و قصد دارند با ارایه ارقام بالا تورینی ها را از انجام این معامله منصرف کنند یا سود خوبی به جیب بزنند که همین مساله باعث بروز مشکلاتی در مذاکرات طرفین شده است. 

در چنین شرایطی و اگر هیچ یک از دو مهاجم اصلی ناپولی از این تیم جدا نشوند طبیعتا جایی برای سردار آزمون باز نخواهد شد تا او بتواند فوتبالش را در سری آ ادامه دهد. یعنی حتی در صورت پیوستن به این تیم نیز احتمالا در ترکیب اصلی گتوزو جایی پیدا  نخواهد کرد و این چیزی نیست که مهاجم گلزن کشورمان بخواهد. اما برخی خبرنگاران نزدیک به باشگاه ناپولی گزارش دادند که با وجود ماندن مرتنز، باشگاه همچنان در حال ادامه انجام مذاکرات برای جذب آزمون است. دیگر مساله ای که می تواند این انتقال را دچار مشکل کند، تفاوت قیمت مدنظر سران باشگاه زنیت با سران باشگاه ناپولی است. طبق اعلام بنگاه های اقتصادی فوتبال توان خرید باشگاه های فوتبال به خاطر شیوع بیماری کرونا به شدت افت  کرده است. 

به هر حال فعلا سردار آزمون در مثلثی برزخی گرفتار شده و معلوم نیست آینده اش به چه شکل پیش خواهد رفت. در حال حاضر ناپولی جدی ترین تیمی است که مهاجم ملی پوش کشورمان را می خواهد و در کنار آن از چند تیم دیگر از جمله اتلتیکومادرید نیز نام برده می شود که به نظر چندان جدی به نظر نمی رسد. سردار در حال حاضر در تعطیلی ناشی از لغو مسابقات فوتبال به خاطر پاندمی کرونا به سر می برد و باید دید بعد از این تعطیلات اجباری از لحاظ سطح آمادگی چه وضعیتی پیدا کرده است.