آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۳
شرکت ها
۲۷

کوتاه از شرکت ها

 معرفی مدیر عامل جدید «مبین وان کیش»

مراسم معارفه مدیرعامل شرکت مبین وان کیش روز گذشته برگزار و «مسعود وکیلی نیا» عهده دار این سمت شد. مسعود وکیلی نیا پیش از این ریاست هیات مدیره شرکت مبین وان را بر عهده داشت که این سمت از این پس بر عهده دکتر سیدصابر امامی خواهد بود. وی همچنین پیش تر معاونت توسعه کسب وکار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، مدیرعامل شرکت نگین تل، و... را در رزومه کاری خود داشته است.پیش بینی می شود از آنجا که مدیرعامل جدید شرکت مبین وان کیش از بدنه مدیران همین شرکت انتخاب شده است، برنامه توسعه 5 ساله این شرکت و اهداف پیش بینی شده آن با همان قوت پیشین توسعه یابد.

 شفاف سازی مرغ ماهان

مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان اعلام کرد: تمهیدات لازم درخصوص فعالیت های پیشگیرانه مانند تجهیز فضاهای تولید، اداری و محیط تردد کارکنان به تجهیزات ضدعفونی کننده، اطلاع رسانی مناسب و الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله دستورالعمل طرح فاصله گذاری اجتماعی صورت پذیرفته است. در هر صورت این شرکت از وضعیت موجود مستثنی نبوده و شرایط رکودی و تضعیف تقاضای مصرفی گوشت مرغ به دلیل تعطیلی رستوران ها، لغو مراسم ها، کاهش سفرها و... همچنین وجود مازاد عرضه ناشی از جوجه ریزی های ماه های گذشته، منجر به عدم تعادل در بازار و کاهش نرخ فروش در ماه های اسفند و فروردین شده است. با این حال در اردیبهشت ماه نرخ فروش بهبود نسبی یافته و امید است به تدریج شاهد تقویت تقاضا در بازار باشیم.

 صدور مجوز افزایش سرمایه گهر زمین

 منبع تامین افزایش سرمایه 12 هزار و 700 میلیارد ریالی سنگ آهن گهر زمین از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی است. همچنین موضوع این افزایش سرمایه جبران مخارج سرمایه ای انجام شده در طرح های توسعه اعلام شده است.

 پترول 25 درصد افزایش سرمایه دارد

با صدور مجوز افزایش سرمایه گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان این شرکت برای 25 درصد افزایش سرمایه آماده می شود. 3 هزار و 500 میلیارد ریال معادل 5/ 17 درصد از این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی انجام می شود و 1500 میلیارد معادل 5/ 7 درصد از محل سود انباشته خواهد بود.

 مجوزی برای افزایش سرمایه تامین سرمایه امید

تامین سرمایه امید برای اصلاح ساختار مالی افزایش سرمایه می دهد. منبع تامین افزایش سرمایه 2500 میلیارد ریالی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی اعلام شده است.

 دکتر عبیدی به مجمع خواهد رفت

داروسازی دکتر عبیدی به زودی برای تصویب افزایش سرمایه به مجمع فوق العاده خواهد رفت. مبلغ این افزایش سرمایه2484  میلیارد ریال اعلام شده که از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین می شود.  موضوع این افزایش سرمایه نیز اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش اعلام شده است.