آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
ورزش
۱۷

پایان سکوت رئیس سابق فدراسیون فوتبال

تاج افشاگری نکرد، فقط تکذیب کرد

مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال که قول داده بود درباره قرارداد ویلموتس افشاگری کند تا دست مخالفانش رو شود، سکوتش را شکست و حرف هایی زد که نگرانی ها را دوچندان کرد. او از این گفت که لایحه دفاعی اول فدراسیون در ماجرای ویلموتس رد شده است! این در حالی است که تاج از ابتدا بارها و بارها گفت در این پرونده ایران برنده است و مربی بلژیکی دستش به جایی بند نیست.

تاج در بخشی از حرف های خود در گفت وگو با بخش خبر شبکه ورزش با انتقاد از ویلموتس گفت: «ایشان گفته ما از او کلاهبرداری کرده ایم. ادبیاتش خوب نیست. گفته سه ماه دستمزد برای فسخ را ما در قرارداد گنجانده ایم. اصلا چنین چیزی امکانپذیر نیست.» این حرف ها با آخرین مصاحبه تاج کاملا در تناقض بود. او در آخرین گفت و گوی خود اعلام کرد با ویلموتس کاملا رفیق هستند و حتی در آخرین جلسه ای که داشتند همدیگر را ماچ و بوسه کردند و مربی بلژیکی هم او را به «ناهار گرفت!» اما اظهارات تازه تاج نشان داد اتفاقا برخلاف ادعاهای قبلی، کارشان به بحث کشیده بود.

تاج در بخش دیگری از مصاحبه اش گفت: «ما موقعی که می خواستیم پول ویلموتس را بدهیم، حداقل 15 نامه به بانک مرکزی نوشتیم تا سرانجام یک شرکت پول را به ما داد. می دانید که هرکسی فسخ کند باید تمامی پول را بگیرد ولی خوشبختانه ما بند «سه ماه حقوق» را در قرارداد داریم.»

چند روز قبل خبری منتشر شد که مراسم استقبال از ویلموتس 30 میلیون هزینه داشت و حتی فدراسیون برای اجازه بنز شبانه 5/2میلیون تومان می داد. تاج اما کلا بنز و اجاره آن را برخلاف عکس های موجود تکذیب کرد! «نه بنزی نبوده، یک ماشین عادی بود. این خبرهای بد را می گذارند. هنوز هم آن ماشین در کمپ تیم ملی است و هزینه اش میلیونی نبوده!»

تاج که کلا به شخصه پیگیر شکایت ویلموتس است و کسی را بازی نمی دهد، در مصاحبه دیروز منکر این مساله هم شد: «بنده در جریان نیستم ولی متوجه شدم لایحه دفاعی اول رد شده است. وکیل جدید گرفتند و دیگر در جریان نیستم.» حرف های پایانی او درباره خواسته 200 هزار دلاری کی روش برای سومی در جام ملت های امارات بود، البته سومی ای که در واقعیت به دست نیامد. تاج گفت: «بله کی روش اعتراض داشت چون سال قبل مسابقه سومی برگزار نشد و الان پول را خواسته است. البته اگر سوم می شدیم یک میلیون دلار هم گیر ما می آمد.»