آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
حوادث
۱۹

تلنگر

حکم مرگ برای قاتل جوان موبایل فروش

متهم جوان که نوروز امسال جوان موبایل فروش اسلامشهری را در مغازه اش به قتل رسانده بود با رای دادگاه به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، هشتم فروردین امسال دو جوان به قصد سرقت از یک موبایل فروشی وارد مغازه شده و یکی از آنها فروشنده به نام فرشاد را با چاقو زخمی کرد.

در حالی که متهمان 53 گوشی تلفن همراه از مغازه سرقت کرده و قصد فرار داشتند، دو خیابان بالاتر از محل سرقت توسط ماموران گشت دستگیر شدند و مرد فروشنده که زخمی شده بود نیز جان باخت. با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی سریع به پرونده آغاز شد و با اعتراف دو متهم و معرفی همدست سوم آنها که مقابل مغازه کشیک می کشید، پرونده با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای اسلامشهر برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع و متهمان در شعبه اول دادگاه پای میز محاکمه رفتند.

اولیای دم مقتول در دادگاه خواستار قصاص قاتل فرزندشان شدند. متهم ردیف اول به نام فردین در دفاع از خود بیان کرد: روز حادثه به قصد این که چند گوشی از مغازه بقاپیم به آنجا رفتیم اما فروشنده کرکره را پایین داد. برای همین ما هول شدیم و من با چاقو او را تهدید کردم و یکدفعه دیدم شوکر دارد، به حدی ترسیدم که نفهمیدم چه کار می کنم و به او ضربه ای زدم.»

دو متهم دیگر هم از خود دفاع کردند و قضات دادگاه بعد از مشورت متهم ردیف اول را به قصاص و دو متهم دیگر را به تحمل حبس محکوم کردند.

عامل جنایت دربند به قصاص محکوم شد

متهم جوان که طی درگیری در یکی از رستوران های دربند،پسر اهوازی را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود،با رای دادگاه به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرنگار جام جم،غروب 23 مرداد 98 صدای فریاد چند جوان از یکی از رستوران های دربند بالا رفت.چند جوان در رستوران درگیر شده و صاحب رستوران از شاگرد خود خواسته بود آنها را از رستوران بیرون کند.بیرون رستوران جوانی به نام کاوه با چاقو ضربه ای به سینه امید زد و همراه دوستانش از مهلکه گریختند. رسیدگی به پرونده در دستور کار قضایی قرار گرفت.با ردیابی های تخصصی 16 روز بعد از حادثه متهم به نام کاوه شناسایی و دستگیر شد.کاوه 19 ساله از همان ابتدا به درگیری منجر به قتل اعتراف کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

طرفین پرونده روز گذشته در دادگاه حاضر شدند.در ابتدای جلسه رسیدگی، مادر و پدر امید تقاضای قصاص قاتل فرزندشان را کردند.مادر امید رو به قاضی گفت:«ما اهل و ساکن اهواز هستیم.پسرم برای پیدا کردن کار به تهران آمده بود.دوست همراهش می گفت در یک رستوران حوالی میدان امام حسین کار پیدا کرده بودند.او قهرمان رزمی کار بود و 16 مدال طلا و نقره و مقام کشوری داشت.نمی توانم از قصاص قاتل فرزندم گذشت کنم.»

سپس متهم برای دفاع از خود در جایگاه حاضر شد و گفت:«اتهامم را قبول دارم.شب حادثه همراه دو نفر از دوستانم و دو دختر به رستوران دربند رفته بودیم.درگیری ما با امید و دوستش از آنجا آغاز شد که من به او اعتراض کردم و گفتم چرا به ما زل زده اند.اما او ناراحت شد و گفت ما را نگاه نمی کرده است.بعد کار به فحاشی کشید و وقتی کارگر رستوران داشت ما را بیرون می کرد با امید دست به یقه شدیم و او با مشت ضربه ای به من زد که سرم گیج رفت.برای همین بیرون از رستوران وقتی دوباره درگیر شدیم با چاقو به او ضربه زدم.» قضات دادگاه بعد از دفاعیات متهم حکم به قصاص او دادند. متهم بعد از شنیدن رای با گریه از اولیای دم تقاضای بخشش کرد و گفت:«شش ساله بودم که پدرم من و برادر و مادرم را رها کرد و از آن وقت دیگر حتی یک عکس از او ندیده ام.مادرم ما را به سختی بزرگ کرده است.از اولیای دم می خواهم به مادرم رحم کنند.»