آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۹۷۷۲
بین الملل
۹

پشت پرده اقدام وقیحانه سفارتخانه های اروپایی در عراق؛ فرش قرمز چهل دزد بغداد برای همجنس گرایان

 علمای عراقی و مردم این کشور، به شدت از اقدام سفارتخانه های اروپایی در برافراشتن پرچم همجنس گرایان بر فرازساختمان های خود خشمگین هستند. این اقدام، برای نخستین بار از زمان اشغال عراق در بغداد رخ داده و پرده از نقشه شوم ضد فرهنگی غرب در این کشور مسلمان برمی دار د و  برخلاف شئونات دینی و شرعی ملت عراق و قانون اساسی این کشور رخ داده و نماد ترویج و تبلیغ یک انحراف اخلاقی از سوی کشورهای اروپایی تلقی می شود. 

ماجرا از آنجا آغاز شد که در 17 ماه می (28  اردیبهشت ماه) ،توییتر دفتر اتحادیه اروپا در بغداد عکس چند دیپلمات را در کنار پرچم  همجنس گرایان  منتشر کرد.نماینده اتحادیه اروپا در عراق به عربی نوشته همراه با سفارتخانه های انگلیس  و کانادا در روز جهانی حمایت از همجنس گرایان، مراسمی را برگزار کرده اند! نماینده بانک جهانی هم در این مراسم حضور داشته است.سفارتخانه انگلیس در عراق هم توییتی با همین مضمون به انگلیسی و عربی منتشر کرده است.سفارت انگلیس در اسفندماه سال 1398(حدود  دو ماه قبل) نیز بر لزوم به رسمیت شناخته شدن حقوق همجنس گرایان در عراق و قانونی شدن ازدواج آن ها تاکید کرده بود! بنابراین، اقدام اخیر کشورهای اروپایی در بغداد، کاملا سازمان یافته و بر اساس طرح و نقشه قبلی صورت گرفته است. 

ملت عراق از  اروپائیان خشمگین هستند

اقدام وقیحانه اخیر سفارتخانه های اروپایی در حالی رخ داده است که ملت مسلمان عراق  در ماه  مبارک رمضان مشغول روزه و شب زنده داری بوده اند. به عبارت بهتر، حتی سفارتخانه های اروپایی، حرمت ماه مبارک رمضان را نیز در کشوری مسلمان رعایت نکرده و آشکارا، دست به ترویج همجنس گرایی در آن زده اند. امجد العقابی، نماینده پارلمان عراق  در توییتی خطاب به دیپلمات های اروپایی در بغداد نوشته است:«رفتار غیرقابل قبول و مردود اتحادیه اروپا...شما و مردمی مانند شماها همجنسگرا هستید نه عراقی ها.»

«حسن سالم»عضو فراکسیون صادقون پارلمان عراق نیز  خواستار بسته شدن سفارتخانه کشورهای اروپایی در عراق شد.وی در بیانیه ای اعلام کرد:«این اقدام نابهنجار و غیراخلاقی نشانگر رفتار زشت و پست کشورهای اروپایی در برابر ملت های اسلامی و ضد احکام و سنت های مورد احترام آنان است . اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا و این سفارتخانه هایی که دین، اخلاق، عادات و رسوم جامعه عراق را نادیده گرفتند، بدتر از صفحه سیاهی بود که داعش به وجود آورد و آن زیر پا گذاشتن اخلاق و ارزش ها و عادات است.»

شیخ «مهدی الصمیدعی» مفتی اهل سنت عراق نیز  در بیانیه ای با ابراز تاسف از رفتار و اخلاق برخی سفارتخانه های اروپایی در برافراشتن پرچم همجنسگرایان، این اقدام را کوچک شمردن ملت مسلمان عراق و محاربه و اعلان جنگ آشکار با دین اسلام دانست. در بخشی از بیانیه وی آمده است:«تمام این کشورها که اقدام به برافراشتن پرچم همجنسگرایان کرده اند مسئول عواقب توهین به مسلمانان در داخل کشورشان و در بغداد هستند، شهری که در طول تاریخ  محل زندگی اهل بیت(ع)و اصحاب پیامبر اسلام (ص) بوده است.»

سلام الشمری، یکی از اعضای ائتلاف سائرون عراق نیز ضمن محکوم کردن اقدام سفارتخانه های اروپایی تاکید کرد :«عراق کشوری است که پایه و اساس آن دین و اخلاق است و به هیچ وجه به هیچ طرفی اجازه هرگونه اقدامی که خارج از این پایه و اساس باشد، نمی دهد.»

هجمه فرهنگی غرب علیه عراق آغاز شده است

اقدامات اخیر سفارتخانه های اروپایی، درست همزمان با تشدید تحرکات عناصر داعش و بروز  برخی تنش های داخلی در این کشور صورت می گیرد. این مسئله به خودی خود نشان می دهد که بازیگران غربی همگام با هجمه سیاسی و اقتصادی، هجمه فرهنگی گسترده به ملت عراق را نیز در دستور کار قرار داده اند. هدف از این اقدام، تلاش برای تغییر زیرساخت های دینی و فرهنگی عراق و تبدیل آن به کشوری مبتنی بر لائیسیته است. هشدارهایی که از سوی علمای دینی و سیاستمداران عراق در قبال اقدام اخیر کشورهای اروپایی مخابره می شود، به خوبی نشان می دهد که«الگوسازی خطرناک غربی ها» در قبال ترویج انحرافات اخلاقی، جنسی و ضد فرهنگی تا چه اندازه ای جدی است. علی رغم اعتراضات گسترده ای که لحظه به لحظه در عراق بر سر اقدام ضد اخلاقی اخیر سفارتخانه های اروپایی در حال شکل گیری است، برخی سیاستمداران عراقی و رسانه های وابسته به آن ها ترجیح داده اند سکوت کنند. این جریان ها،  از سال 2003 میلادی از اشغال کشورشان توسط آمریکا استقبال کرده و قداست زدایی از ارزش های دینی و اسلامی در عراق را نقطه ای مطلوب می دانند. 

کشورهای اروپایی برای تکرار ماجرای باکو در بغداد تلاش می کنند

تلاش کشورهای اروپایی برای قبح زدایی ازهمجنس گرایی و ترویج ابتذال در کشورهای مسلمان، تنها به کشور عراق محدود نمی شود.در تاریخ 22 ماه می سال 2012،شاهد برگزاری مراسم سالیانه مسابقه آواز یوروویژن (Eurovision Song Contest) در باکو (پایتخت جمهوری آذربایجان) بودیم. این برنامه  مخصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپاست اما بعضا به میزبانی کشورهای غیر عضو در اتحادیه اروپا نیز برگزار می شود. دولت آذربایجان برای تجهیز و آماده سازی این مسابقه  850میلیارد تومان هزینه کرد. این اقدام در حالی صورت گرفت که دولت آذربایجان، اجازه برگزاری مراسم روز عاشورا را به شهروندان خود نمی دهد! 

رژه همجنس گرایان، ترویج فرهنگ برهنگی،  قبح زدایی از انحرافات جنسی و...  ازجمله  شاخصه های مسابقات یوروویژن می باشد. اقداماتی که در جریان برگزاری این مسابقات در باکو نیز صورت گرفت. طی این برنامه، فضایی برای نمایش رژه همجنسگرایان فراهم شد که هر سال به عنوان ضمیمه ای بر برنامه یوروویژن برگزار می گردد.برگزاری این مراسم با مخالفت گسترده مردم مسلمان آذربایجان روبه رو شد. با این حال پلیس و مقامات امنیتی آذربایجان دست به سرکوب تظاهرکنندگان و معترضین زدند. در مقابل، شبکه BBC و دیگر رسانه های غربی ضمن تقدیر از برگزاری مراسم یورو ویژن در باکو ، آن را نماد«نوسازی آذربایجان»و  ورود این کشور به دنیایی جدید دانستند!  در حال حاضر  نیز مقامات اروپایی سعی در همین الگوسازی وقیحانه در عراق دارند. تلاشی که البته با هوشیاری علما و ملت عراق به نتیجه نخواهد رسید.