آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
صفحه آخر
۲۰

مرور و عبور

شکایت موبایلی مردم از عارف

گروه های مختلف مردم از اظهارات پنجشنبه وزیر پست و تلگراف و تلفن اعلام ناخشنودی کردند.

به گزارش جام جم، پیرو اعلام دکتر عارف مبنی بر این که در سال جاری، مخابرات توان واگذاری تنها 350هزار دستگاه تلفن همراه به مشترکان را دارد، موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است. مشتریانی که دیروز به مناطق پستی مراجعه کرده بودند به خبرنگار ما گفتند: پیش بینی این که تعداد متقاضیان به حدود 800 هزار نفر می رسد حتی برای مردم عادی هم غیرقابل انتظار نبود و مسوولان باید قبل از ثبت نام امکان واگذاری این همه تلفن همراه را بررسی می کردند. (صفحه یک)

کافه های عراق

در بغداد، پایتخت عراق، هنرمندان معمولا در سه قهوه خانه مشخص دور هم جمع می شوند.

یکی از این قهوه خانه ها الزهاوی نام دارد که عنوان خود را از شاعر عراقی «جمیل صدقی الزهاوی» گرفته است.

این قهوه خانه کوچک در خیابان الرشید قرار دارد. آنهایی که مشهورترند به قهوه خانه «عارف آغا» می روند که در نزدیکی الزهاوی قرار دارد.

قهوه خانه سوم، «حسن عجمی» نام دارد و در نزدیکی مسجد معروف حیدرخان واقع است. این قهوه خانه محل تجمع شاعران جوان است. (صفحه 5)

گفت وگو با فخیم زاده

در آستانه پخش سریال «ولایت عشق» مهدی فخیم زاده، کارگردان سریال ولایت عشق در آستانه پخش این سریال با جام جم گفت وگو کرد و در پاسخ به این سوال که کار ساخت سریال را چگونه ارزیابی می کنید و آیا از ساخت آن راضی هستید، گفت: خدا و مردم باید راضی باشند. امیدوارم کار خوب شده باشد... ما چهار سال و دو ماه است که درگیر ساخت این مجموعه هستیم و بسیار خسته شده ایم. همه عوامل ساخت سریال به خاطر اسم امام رضا(ع) مشکلات را تحمل کردند.

واکنش و استقبال مردم را چگونه ارزیابی می کنید؟ اصلا نمی توانم پیش بینی کنم.(صفحه3)

فخری خوروش، عمه شاه عباس می شود

فخری خوروش را آخرین بار در مجموعه کت جادویی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و فیلم مردی از جنس بلور دیدیم. وی به تازگی از سفری شش ماهه به خارج از کشور برگشته و درباره کارهای جدیدش می گوید: برای بازی در سریال ملاصدرا با آقای فتحی قرارداد بسته ام و قرار است در این سریال نقش عمه شاه عباس را که زینب بیگم نام دارد، بازی کنم. شاه عباس عمه خود را بسیار دوست دارد و در اموری از او مشورت می گیرد. او در برخی از حوادث کشور از جمله جنگ ایران با عثمانی تاثیرگذار بوده است. (صفحه 12)

جان سخت روی میز دوبله

فیلم جان سخت به مدیریت جلال مقامی برای پخش از شبکه یک دوبله می شود.

گویندگان این فیلم عبارتند از: بهرام زند (ویلیس/ مک کلین)، نصرا... مدقالچی (ال)، ناصر ممدوح (هانس)، مینو غزنوی (همسر مک کلین). پرویز ربیعی، بهمن هاشمی، ناصر خویشتن دار، شروین قطعه ای و... دیگر گویندگان این فیلم هستند. (صفحه 3)