آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۵
حوادث
۱۱

قصاص برای قاتل موبایل فروش اسلامشهری

شرق: سه پسر جوان که حین سرقت از یک موبایل فروشی در اسلامشهر، صاحب آن را به قتل رسانده بودند، از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران محکوم شدند. 

به گزارش خبرنگار ما، این سه جوان متهم هستند فروردین سال جاری با نقشه قبلی وارد مغازه جوان موبایل فروش شده و او را به قتل رسانده و موبایل هایش را سرقت کرده اند.

انتشار فیلم صحنه واردکردن چاقو بر گردن جوان موبایل فروش، افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داد، به همین دلیل هم این پرونده به صورت ویژه در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

پدر و مادر مقتول که بعد از مرگ مغزی فرزندشان اعضای بدن او را اهدا کرده بودند، برای عامل اصلی جنایت درخواست قصاص کردند و خواستار مجازات دو متهم دیگر نیز شدند.

متهمان یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و از خود دفاع کردند. 

فردین، متهم ردیف اول، با قبول اتهام قتل عمدی گفت: من از روی ترس این کار را کردم. وقتی مقتول به سمت گاوصندوق رفت، فکر کردم می خواهد گاز اشک آور بیرون بیاورد، به همین خاطر هم چاقو کشیدم و او را زدم. من به خاطر اینکه مادرم دیگر سر کار نرود این سرقت را انجام دادم. از کارم پشیمان هستم و امیدوارم اولیای دم با قصاص من حالشان بهتر شود.

در ادامه، ابوالفضل، متهم ردیف دوم، در جایگاه قرار گرفت و گفت: من باورم نمی شد فردین چنین کاری کرده باشد. بعد هم به مقتول گفتم که خودش را جمع کند تا خون زیادی از دست ندهد، فکر می کردم برای او آمبولانس خبر کرده اند.

سپس متهم ردیف سوم در جایگاه حاضر شد. او نیز ادعا کرد برای تامین مخارج زندگی اش با دو نفر دیگر همدست شده است و گفت: می خواستم برای کنکور درس بخوانم و اگر سر کار می رفتم، نمی توانستم درس بخوانم، به همین خاطر هم همراه آنها شدم.

با پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند و فردین را به اتهام قتل عمدی و تشکیل باند سرقت مسلحانه به قصاص و حبس و دو متهم دیگر را به اتهام مشارکت در سرقت و باند سرقت مسلحانه به حبس های طولانی مدت محکوم کردند. این حکم در شعبه یک دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.