آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
اخبار کشور
۲

در بیانیه مجلس خبرگان به مناسبت روز قدس تاکید شد: روز قدس روز وعده قطعی الهی مبنی بر افول آمریکا و سقوط رژیم اشغالگر قدس در منطقه است

مجلس خبرگان در بیانیه ای تاکید کرد: تردیدی نیست که روز قدس، روز وعده قطعی الهی مبنی بر افول آمریکا و سقوط رژیم اشغالگر قدس در منطقه است و بی شک با جهاد و مقاومت امت اسلامی تحقق می پذیرد.

با فرارسیدن روز جهانی قدس، ارگان ها و نهادهای مختلف در بیانیه های جداگانه ضمن گرامیداشت این یادگار ارزشمند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، از عموم مردم شریف ایران و همه ملت های مسلمان و آزادی خواه جهان دعوت کردند تا امسال در شرایط کرونایی، پیام روز جهانی قدس را با شیوه های جدید و متفاوت به گوش جهانیان برسانند.

در همین رابطه مجلس خبرگان با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: تردیدی نیست که روز قدس، روز وعده قطعی الهی مبنی بر افول آمریکا و سقوط رژیم اشغالگر قدس در منطقه است و بی شک با جهاد و مقاومت امت اسلامی تحقق می پذیرد. از این رو، دولت‏های اسلامی باید در مقابله با سیاست عادی‏ سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی، متحد شده و به پشتیبانی از ملت غیور فلسطین برخیزند و با بسیج امکانات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی خود، طومار حیات این رژیم نامشروع را درهم پیچیده و این غده سرطانی را از قلب دنیای اسلام، محو کنند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس در بیانیه ای تاکید کرد: امسال گرچه راهپیمایی روز جهانی قدس به شکل سال های گذشته برگزار نمی شود و با توجه به مسئله شیوع جهانی کرونا مردم ما حسب تصمیم مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل خواهند کرد، اما این روز هیچ گاه از یاد و اذهان مسلمانان جهان پاک نخواهد شد و ملت بیدار ما نخواهد گذاشت اهمیت مسئله فلسطین و مظلومیت قدس شریف در سایه بحران جهانی کرونا مغفول واقع شود.

در بخش دیگری از بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: معامله قرن، طرح الحاق کرانه باختری و همچنین تلاش برای تبدیل قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل، همه خواب وخیال هایی هستند که صهیونیست ها به گور خواهند برد. نابودی اسرائیل و جبهه ظلم و استکبار با مبارزه و جهاد تحقق یافتنی است و ملت فلسطین ثابت قدم و استوار همچنان در مسیر مقاومت و ایستادگی حرکت می کند؛ و این یعنی پایان اسرائیل نزدیک است و روز محاکمه و مجازات این جانیان ضدبشریت به زودی فرا خواهد رسید.

به گزارش مهر، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: سال گذشته همه شاهد بودند، راهپیمایی روز قدس در اقصی نقاط دنیا برگزار شد و همین مسئله آثار و برکات خوبی هم در دنیا علیه اسرائیل غاصب به همراه داشت و امسال هم در شرایط کرونایی جهان، پیام روز جهانی قدس به شکلی کاملا مشهود و برجسته اما با شیوه های جدید به گوش تمام دنیا خواهد رسید. بدون شک تجلیل از روز جهانی قدس، پیامدها و آثار ارزشمندی برای جهان اسلام، کشورهای منطقه و مستضعفین عالم خواهد داشت که یکی از آن پیامدها انسجام کشورهای اسلامی است.