آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
اقتصادی
۴

بر اساس اطلاعیه وزارت کار بیمه بیکاری کرونا به مرحله پرداخت رسید

کارگران و متقاضیان بیمه بیکاری آسیب دیده از کرونا که پیامک وزارت کار را دریافت کرده اند، ظرف 24 ساعت از دریافت پیامک باید شماره حسابی برای واریز مبلغ بیمه بیکاری اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که تمامی مقرری بگیرانی که در اسفند سال 1398 شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند، ظرف 24 ساعت پیامک درخواست شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری را دریافت می کنند.

بر این اساس متقاضیان باید پس از دریافت پیامک با مراجعه به سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به نشانی https://bimebikari.mcls.gov.ir/  در اسرع وقت و حداکثر 12 ساعت، نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک های تعیین شده در سامانه اقدام کنند. در این اطلاعیه تاکید شده مسئولیت اعلام صحت و سقم شماره حساب و انطباق آن با کد ملی برعهده فرد متقاضی است.

این اطلاعیه درخصوص متقاضیان بیکار شده در اسفند سال 98 است اما فهرست افرادی هم که تاریخ بیکاری آنها در فروردین ماه سال 99 بوده توسط سازمان تامین اجتماعی احصاء و آمارگیری شده و در آینده نزدیک برای این افراد نیز پیامکی مشابه ارسال می شود.

پیش از این مسعود بابایی؛ مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از ثبت درخواست بیش از 822 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری و تایید و پذیرش درخواست بیش از 690 هزار مشمول دریافت بیمه بیکاری خبر داده بود.

به گفته وی، مشخصات کامل مشمولین بیمه بیکاری که تا پایان 99/1/31 در سامانه ثبت نام کرده اند، پس از بررسی توسط سازمان تامین اجتماعی به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و از طریق آنها به ادارات کل تامین اجتماعی استان ارسال می شود و برای مشمولین و غیرمشمولین ثبت نام کرده ، پیامکی مبنی بر مشمول یا عدم مشمول بودن ارسال می شود.

برابر اعلام اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، متقاضیانی که پیامک درخواست شماره حساب را دریافت کرده اند و در یکی از شش بانک سپه، رفاه، ملی، ملت، صادرات و تجارت حساب دارند باید به سامانه بیمه بیکاری مراجعه و شماره حساب را ثبت کنند.

گفتنی است، پیش بینی می شود در صورت اعلام به موقع و ثبت شماره حساب تاییدشدگان نهایی متقاضی بیمه بیکاری، حداکثر تا عید فطر مبلغ بیمه بیکاری به حساب مشمولان واریز شود.