آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۳
ایران زمین
۱۱

ماه رمضان رو به پایان است و خرما در انبار مانده و به فروش نرفته

ضرر 1000 میلیارد تومانی کرونا به خرماکاران

حمیرا حیدریان

ماه مبارک رمضان زمان طلایی برای فروش داخلی و صادرات خرما در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان است. رمضان امسال در حالی رو به پایان است که بخش عمده ای از این محصول هنوز در انبارها مانده و فروش نرفته است.خرما ازجمله محصولات کشاورزی است که نرخ مصوب تنظیم بازاری ندارد و در اغلب ایام سال قیمت آن براساس میزان عرضه و تقاضای بازار تعیین می شود. با وجود این، با رشد نسبی تقاضا در برخی ایام و مناسبت های مذهبی مانند ماه های محرم و رمضان زمینه افزایش قیمت آن فراهم می شود.در این میان نقش عمده این تعیین قیمت بر عهده باغداران و کشاورزانی است که از زمان برداشت تا فصل طلایی (ماه مبارک رمضان) اقدام به انبار کردن بیشتر این محصول کرده تا با قیمت بالاتری آن را عرضه کنند، اما با بالاگرفتن شیوع کرونا به یک باره معادلات بهم خورد و بسیاری از آنانی که به سود بیشتر چشم دوخته بودند حال با موجی از نگرانی صدها تن خرمای دپو شده در سردخانه ها روبه روهستند که در صورت عدم فروش باید امحا شود.

کاهش تقاضای جهانی خرما

دکتر مقداد تکلوزاده، دبیر انجمن ملی خرمای کشور و دبیر انجمن خرمای کرمان در گفت و گو با «ایران» گفت: در جلسه ای که در 25اردیبهشت ماه با مسئولان دولتی و مجلس داشتیم میزان خسارت های وارده بر بازار خرما  و خرماکاران برآورد شد که مبلغی بالغ بر 950میلیون تومان است. این میزان خسارت وارده ناشی از شیوع بیماری کرونا شامل عدم صادرات، کاهش قیمت، افزایش هزینه های تولید و... بوده است.وی افزود:میزان تولید محصول خرما در کشورامسال بالغ بر یک میلیون و 250هزارتن بوده است که از این میزان تنها 450هزارتن آن در استان کرمان تولید شده است که سه رقم تولیدی آن یعنی مضافتی، کلوته و مردار سنگ بیشترین ارقام تولیدی را به خود اختصاص داده اند. می توان گفت 85درصد تولید خرمای کرمان ازنوع مضافتی است که در بسته بندی کارتونی قرار می گیرد. وی با بیان اینکه استان کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان سه استان تولیدکننده خرمای کشور هستند، اظهار داشت:75 درصد تولید این محصول به مصرف داخلی و 25درصد آن به مصرف خارجی می رسد که متاسفانه امسال با بحران شیوع بیماری کرونا صادرات این محصول با مشکل مواجه شد و در نتیجه تولیدکنندگان مجبور به دپو و انبار کردن آن در سردخانه ها شدند. در واقع با شیوع بیماری کرونا اتفاقی که افتاد، ما بازار خارجی را از دست دادیم.وی تصریح کرد: صادرات محصولی که هر ساله به کشورهای مسلمان(اندونزی، مالزی، پاکستان، افغانستان، عراق و ترکیه و...و حتی انگلیس ارسال می شد با مشکل مواجه شده است. مرزهای زمینی بسته شد و هزینه صادرات از مرزهای دریایی هم به شدت افزایش یافته است. کشورهایی مثل هند یا کشورهای واقع در منطقه جنوب شرق آسیا هم به واسطه کرونا و حساسیتی که در حال حاضر پیرامون واردات از ایران ایجاد شده فعلا رغبتی برای خرید خرمای ایران ندارند. درمجموع تقاضای جهانی و به موازات آن صادرات به شدت کاهش یافته اما صفر نشده است. در واقع شاهد کاهش 30درصدی صادرات محصول هستیم. ضمن اینکه ماندن خرما در انبارها باعث شد عرضه و تقاضا به هم بریزد و عرضه این محصول با کاهش قیمت در بازار همراه شود. وی با اشاره به نزدیک شدن به ماه های برداشت خرما(مرداد و شهریور)و شیوع بیماری کرونا ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: با فرار رسیدن فصل برداشت هزاران کارگر در نخلستان های کشور مشغول کار می شوند. به هرحال برای فروش تا قبل از برداشت محصول جدید باید فکری کرد.

 حمایتی در کار نیست

مصیب سیاسر، کارشناس ارشد جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار «ایران» با اشاره به اینکه صادرات خرما ازسیستان و بلوچستان تقریبا نزدیک به صفر بوده است، بیان کرد: محصول خرما از شهریور که فصل برداشت است تا مدت 6ماه انبار می شود که با شرایط پیش آمده و به فروش نرفتن بخش عمده ای از این محصول و با توجه به اینکه به فصل برداشت محصول جدید خرما  نزدیک می شویم این یک ضرر بزرگ برای کشاورز است چرا که برخی از این ارقام مانند مضافتی حساس تر بوده و اگر فروش نرود خراب شده و ضرر زیادی به وجود می آورد ضمن اینکه باغداران با وجود اینکه فروشی نداشته اند باید هزینه های سردخانه را خود پرداخت کنند و حمایتی هم درکار نیست واین فشار مضاعفی را به این قشر وارد می کند. این کارشناس با ابراز نگرانی از فصل برداشت محصول خرما در شهریور با توجه به شیوع بیماری کرونا بیان کرد: امیدوارم با رعایت پروتکل های بهداشتی میان کارگران، شاهد اوج گرفتن مجدد مشکلات فروش نیز نباشیم و تمهیداتی برای کاهش ضرر و زیان ناشی از آن داشته باشیم.