آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۴
بورس کالا
۱۲

خبر شرکت ها

تغییر رئیس هیات مدیره ذوب آهن

گروه شرکت ها : علی احمدیان، رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان شد. وی به عنوان نماینده شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان حضور دارد. در جلسه اخیر هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان از فعالیت ها و خدمات دکتر بهرام سبحانی، رئیس هیات مدیره پیشین تقدیر شد و دکتر علی احمدیان که به عنوان نماینده شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان حضور داشت، به عنوان رئیس جدید هیات مدیره معرفی شد.

مدیرعامل شرکت مس : جهش تولید در گروی شتاب بخشیدن به طرح های توسعه است

گروه شرکت ها : مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار با معاونان و مجریان طرح های توسعه شرکت مس گفت: آینده اقتصادی هر شرکتی به توسعه هایش گره خورده است و این حوزه با توجه به اینکه زمینه ساز جهش تولید است تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، اردشیر سعدمحمدی با اشاره به ذخایر خوب معدنی مس کشور که فرصت های خوبی برای توسعه صنعت مس ایران مهیا کرده است، گفت: برای جهش تولید نیازمند بازنگری در سطح پیمانکاران و همچنین شناسایی پیمانکاران توانمند و استفاده بیشتر از ظرفیت های بخش خصوصی هستیم تا ارزش حضور شرکت مس در بخش خصوصی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه با این کار هم فضای رقابت ایجاد خواهد شد و هم بهره وری و سرعت در انجام امور بیشتر می شود اظهار کرد: صنعت مس ایران از ظرفیت های فراوانی برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید و در اختیار گرفتن سهم بیشتری از اقتصاد کشور برخوردار است و لازمه این کار انجام طرح های توسعه و تعریف طرح های توسعه جدید بر پایه مطالعات اقتصادی است. مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اینکه در بسیاری از صنایع معدنی بحث صنایع جایگزین مطرح شده است گفت: صنعت جایگزین زنگ خطری برای بسیاری از صنایع معدنی است تا از منابع موجود بهترین استفاده را بکنند و طرح های توسعه خود را گسترش دهند تا بیشترین سودآوری را برای کشور داشته باشند. در ضمن در این جلسه با حضور مجریان طرح های توسعه ای شرکت مس در استان کرمان و آذربایجان شرقی وضعیت پروژه های توسعه ای معدن مس سونگون، فاز 3 تغلیظ سونگون، تکمیل چرخه تولید و طرح هیپ لیچینگ و طرح تولید آهک اهر، معدن مس درآلو و دره زار و فاز 2 تغلیظ میدوک و فلوتاسیون سرباره سرچشمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین با توجه به اینکه تامین منابع آب و برق مورد نیاز طرح های توسعه جزو مسائل کلیدی برای پیشبرد طرح های توسعه ای صنعت مس است با حضور مجریان طرح جامع برق و طرح جامع آب وضعیت این پروژه ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیشرفت فیزیکی 80 درصدی فاز توسعه ای مجتمع نفلین سینیت کلیبر

گروه شرکت ها : حسام مقدمعلی، معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از پیشرفت فیزیکی 80 درصدی فاز توسعه ای مجتمع نفلین سینیت کلیبر خبر داد و گفت: تا تکمیل فاز توسعه ای، میزان تولید محصول نفلین سینیت کیفی در مجتمع نفلین سینیت کلیبر در فاز نخست 40 هزار تن خواهد بود. به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ وی در حاشیه بازدید از ساخت فاز توسعه ای مجتمع نفلین سینیت کلیبر افزود: یکی از سیاست های دولت واگذاری فعالیت های معدنی به بخش خصوصی بود و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بر اساس تصمیم دولت، برون سپاری فعالیت ها را در اولویت کاری قرار داد که واگذاری مجتمع نفلین سینیت کلیبر به بخش خصوصی در این راستا است.

مقدمعلی با بیان اینکه در واگذاری فعالیت های معدنی به بخش خصوصی، بر حفظ وضعیت تولید و تسهیل سرمایه گذاری تاکید داریم، تصریح کرد: از این رو دولت مصمم است زمینه حضور سرمایه گذاران و فعالیت آنها را در حوزه تولید و اشتغال فراهم کند. معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خاطرنشان کرد: تا به حال حدود 40 میلیارد تومان به صورت ریالی و ارزی در فاز توسعه ای مجتمع نفلین سینیت کلیبر هزینه شده است که برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه باید حدود 20 میلیارد تومان دیگر نیز هزینه شود. وی خاطرنشان کرد: محصول تولیدی مجتمع نفلین سینیت کلیبر نویدبخش این است که ایران با داشتن ذخایر غنی و تولید محصول با کیفیت به قطب تولید نفلین سینیت در دنیا تبدیل خواهد شد. وی دلیل تاخیر در اجرا و تکمیل فاز توسعه ای مجتمع نفلین سینیت کلیبر را شیوع ویروس کرونا عنوان کرد.