آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۴
فرهنگ و هنر
۱۴

ورزش

اوضاع هر روز برای فدراسیون فوتبال ایران به دلیل طرح شکایت از سوی مارک ویلموتس در فیفا پیچیده تر می شود. مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال اخیرا در این مورد گفته فیفا اولین لایحه دفاعی ایران در مورد شکایت ویلموتس را نپذیرفته و رد کرده است. این یعنی زنگ خطر برای فدراسیون به صدا درآمده است. طبیعتا فدراسیون ادله مستندی نداشته که فیفا درگام اول چنین اقدامی کرده است. درصورت شکست، فدراسیون باید مبلغ هنگفتی به این مربی پرداخت کند.

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش در مورد شروع مسابقات ورزشی در کشور گفت: «با مسابقات مختلف تیم های ورزشی، به خصوص ورزش هایی که از نظر تماس بدنی کم برخورد هستند، فعالیت را آغاز می کنیم. فعلا تعداد شهرهای سفید به 230 رسیده و تعداد شهرهای قرمز نیز به 38 شهر کاهش یافته است.

مدیر رسانه ای دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) در رابطه با پرونده بازیکن ایرانی تیم آمیان فرانسه گفت: «بررسی پرونده سامان قدوس در این دادگاه پایان یافته و بیست و پنجم می رای نهایی صادرخواهد شد.» قدوس بابت جریمه چهار میلیون یورویی فیفا به CAS شکایت کرده است.

احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال با انتشار سندی در فضای مجازی اعلام کرد حقوقی را که قبلا از باشگاه استقلال و در زمان حضورش در هیات مدیره دریافت کرده به این باشگاه بازگردانده است.

رضا قوچان نژاد، مهاجم سابق تیم ملی ایران و عضو باشگاه زووله هلند که به کمپین «فعال بمانید» برای مقابله با ویروس کرونا کنفدراسیون فوتبال آسیا ملحق شده در این خصوص گفت: «فوتبال می تواند همه مردم را برای مبارزه با این ویروس متحد کند.»

دیوید بکام، بازیکن افسانه ای تیم ملی انگلستان اعلام کرده دلش برای فوتبال تنگ شده و باور نمی کند 7 سال از خداحافظی اش گذشته است.

چهره های ورزشی کشور همچون خداداد عزیزی، محمدحسین کنعانی زادگان، یوسف کرمی، سیدحسین حسینی، سارا بهمنیار، پیمان حسینی و صادق گودرزی با ارسال پیام های جداگانه از کادر پزشکی و پرستاران تشکر کردند.

دیروز بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب آهن و چند باشگاه دیگر که در آستانه شروع مسابقات لیگ هستند تست کرونا دادند.

باشگاه استقلال در تلاش است تا شیخ دیاباته مهاجم اهل مالی خود را تا روز شنبه به تهران برگرداند.

فدراسیون جهانی والیبال برنامه لیگ ملت های سال 2021 را اعلام کرد که بر این اساس تیم ملی والیبال ایران درمرحله مقدماتی به ترتیب در چین، ایتالیا، صربستان، تهران (ایران) و فرانسه به مصاف حریفان خود می رود.

انجمن کمیته های ملی المپیک (ANOC) اعلام کرد بودجه بیشتری را برای کمک به کشورها برای آماده شدن برای المپیک توکیو درنظر خواهد گرفت. این انجمن رقم دقیق بودجه کمکی به کمیته ملی المپیک کشورها را اعلام نکرد.