آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۸۹۴
اصناف و تشکل ها
۱۵

مرگ تدریجی 40 هزار واحد صنفی در هرمزگان

دنیای اقتصاد : رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با اشاره به مرگ تدریجی 40 هزار واحد صنفی در این استان به دلیل وارد آمدن خسارات سنگین ناشی از کرونا بر فعالیت های صنفی، بر ضرورت تسریع در عملیاتی شدن تمهیدات و حمایت های دولتی تاکید کرد. عبدالمجید جلالی در گفت وگو با اتاق اصناف ایران گفت: پس از مصوبه دولت در ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا، فعالیت بالغ بر 75 درصد واحدهای صنفی کشور برای مدت بیش از یک ماه تعطیل شد.

نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برخی از صنوف نظیر آرایشگران، گیم نت ها و... در قالب صنوف پر ریسک همچنان در تعطیلی به سر می برند، تصریح کرد: بسیاری از فعالان صنفی ما در حوزه های مختلف نیازمند حمایت های جدی برای امرار معاش هستند.

وی خواستار بومی سازی مصوبات ملی ستاد مقابله با کرونا در استان شد و ادامه داد: ساعات فعالیت مجتمع های تجاری و بازارهای استان هرمزگان با توجه به اقلیم، فرهنگ و آب و هوای استان های جنوبی نیازمند تغییر است که در گذشته در قالب پیشنهاد به ستاد استانی پیشگیری از کرونا ارائه شده بود. جلالی با بیان اینکه بازاریان از دولت توقع دارند که به ازای همکاری همه جانبه خود برای کنترل و مقابله با بیماری کرونا به صورت جدی تری حمایت شوند، افزود: تعطیلی واحدهای صنفی استان به معنای قطع درآمد این بخش از جامعه بوده و ادامه این روند علاوه بر تلنبار شدن بدهی، سررسیدچک ها و اجاره بهای فعالان صنفی، حدود 40 هزار واحد کسب وکار را نیز در استان تهدید می کند و حمایت از واحدهای صنفی ضروری است.