آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۳
سیاسی
۳
روایت

چرا هواداران قالیباف نسبت به دیدار او با صادق محصولی واکنشی نشان ندادند

ناگفته های آقاتهرانی از جلسات وفاق اصولگرایان

دبیرکل جبهه پایداری ناگفته هایی درباره روند جلسات وفاق معطوف به انتخابات هیات رئیسه مجلس یازدهم را تشریح کرد.به گزارش  ایرنا، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی دیروز  در دیدار شماری از طلاب و دانشجویان شرق تهران با اشاره به آنچه تعلل در برگزاری جلسات ناظر بر انتخابات هیات رئیسه بعد از انتخابات خواند، گفت: جبهه پایداری هرچه منتظر ماند تا پایان سال 98 گام اساسی توسط منتخبین و دوستان شورای ائتلاف مبنی بر تشکیل فراکسیون برداشته نشد تا اینکه با شروع سال 99، جبهه پایداری تصمیم به برگزاری جلساتی تحت عنوان وفاق گرفت تا بیش از این زمان برای تشکیل ساختار مجلس آینده از دست نرود.

وی افزود: ما در دوره های گذشته شاهد بودیم که افرادی به ریاست مجلس رسیدند که به لحاظ سیاسی ظاهرا اصولگرا بودند؛ لکن در عمل در بسیاری از مواقع خلاف اصول و مبانی انقلاب اسلامی عمل می کردند. لذا حرکت بر مبنای شاخص برای انتخاب ریاست مجلس را بر هر الگوی دیگری ارجح دانستیم که اینجا باز هم جبهه پایداری برای حرکت بر محور وحدت حداکثری نیروهای انقلاب از معرفی گزینه خود برای ریاست مجلس صرف نظر کرد.

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به اینکه برخی صادق محصولی را پدرخوانده دانسته اند، گفت: با فرض اینکه خدای نکرده آقای محصولی پدرخوانده هست، پس چرا این عزیزانی که از نیروها و هواداران آقای قالیباف هستند، این نقد را به آقای قالیباف مطرح نمی کنند که چرا وی قبل از دیگران به دیدار همین پدرخوانده رفته و با وی وارد گفت وگو درخصوص مجلس آینده شده است؟ آیا این رویکرد عزیزان چیزی غیر از داشتن استانداردهای دوگانه در تحلیل وقایع است که از طرفی مهندس محصولی را پدرخوانده خطاب می کنند و از طرف دیگر به دیدار آقای قالیباف با ایشان واکنش خاصی نشان نمی دهند؟ وی با بیان اینکه قالیباف هم دریکی از جلسات وفاق حاضر بوده، افزود: جا دارد که دوستان از آقای قالیباف بپرسند بعدازاعلام پذیرش شرایط جلسه مبنی بر پایبندی و عدم حضور به عنوان نامزد ریاست جمهوری، علت عدم شرکت ایشان در جسات وفاق دقیقا چیست و چرا بعضی از طرفدارانشان برای فرافکنی موضوع کذب عدم دعوت از ایشان را مطرح می کنند. آقاتهرانی همچنین گلایه کرد از اینکه چرا برخی ها درباره علی نیکزاد، سید مصطفی میرسلیم و حمید رضا حاجی بابایی که به گفته وی از گزینه های ریاست هستند، مدعی ائتلاف آنها با چپی ها شده اند. وی درخصوص لزوم وحدت حداکثری در جریان تشکیل ساختار مجلس آتی به این نکته اشاره کرد: وحدتی که مدنظر برخی محافل سیاسی است، بیش از اینکه مبتنی بر «وحدت با هم» باشد، متکی به «وحدت با یک نفر» است. به این معنا که وحدت چیزی است که فلان محفل و بهمان قبیله می گوید و تصمیم می گیرد و هر جریانی که خلاف مسیر مورد تایید آنان به دنبال وحدت حداکثری باشد، وحدت شکن است و باید آمادگی روبه رو شدن با انواع تهمت و تخریب مانند پدر خواندگی و تروریست و ائتلاف با چپ را داشته باشد.