آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
جامعه
۱۰

برپایی 50 هزار پایگاه کمیته امداد برای جمع آوری فطریه در کنار امکان پرداخت مجازی

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: 50 هزار پایگاه در سطح کشور آمادگی جمع آوری فطریه روزه داران را خواهند داشت.

علی رضا عسکریان در گفت وگو با تسنیم با اشاره به تمهیدات کمیته امداد برای جمع آوری فطریه اظهار داشت: امسال در شرایط خاصی قرار داریم و براساس تصمیم ستاد ملی کرونا در برخی از استان ها و شهرستان ها، نماز عید سعید فطر تحت شرایط خاص برگزار خواهد شد که با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در محل برگزاری نماز عید فطر؛ پایگاه های کمیته امداد برپا خواهد شد.

عسکریان افزود: همچنین با تمهیدات در نظر گرفته شده امسال تعداد پایگاه های جمع آوری فطریه به دو برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و 50 هزار پایگاه در سطح کشور آماده جمع آوری فطریه روزه داران خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین هموطنان می توانند بدون مراجعه به پایگاه های کمیته امداد و از طریق روش های نوین و الکترونیکی فطریه خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند که بر همین اساس هموطنان می توانند از طریق کد دستوری #1*8877* فطریه خود را بپردازند. معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد تاکید کرد: با توجه به مشکلات و چالش هایی که در سال های اخیر در ارتباط با جمع آوری زکات فطریه ایجاد شده است، امسال شورای زکات مصوبه ای را به تصویب رسانده که براساس آن تمام مجموعه ها و خیریه هایی که مجوز جمع آوری فطریه را دارند باید دارای آرم شورای زکات باشند و در غیر این صورت با چنین پایگاه هایی برخورد خواهد شد.

عسکریان ادامه داد: همچنین طبق مصوبه شورای زکات باید تمامی مبالغ جمع آوری شده در کمترین زمان ممکن در اختیار نیازمندان قرار گیرد که بر همین اساس کمیته امداد در همان روز عید سعید فطر و در نهایت در یک بازه زمانی یک روزه مبالغ فطریه ها را در اختیار نیازمندان قرار خواهد داد. وی یادآور شد: متاسفانه در سال های گذشته آماری داشته ایم که برخی از خیریه ها، مبالغ جمع آوری شده از فطریه را بیش از یک سال نگهداری و در اختیار افراد نیازمند قرار نداده اند.