آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
جامعه
۱۰

قیمت های جدید بلیط مترو از ابتدای خرداد اعمال می شود

نرخ جدید بلیط مترو تهران و حومه بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران از ابتدای خرداد ماه اعمال می شود.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه طبق مصوبه اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شهر تهران که به تایید شورای اسلامی شهر تهران و فرمانداری تهران رسید، مانند سنوات گذشته باید از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری این تغییرات برابر مصوبه ابلاغ شده اعمال می شد، اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا این افزایش قیمت برخلاف سال های قبل با کمی تاخیر از روز پنجشنبه یکم خردادماه سال 1399 اعمال می شود.

فرنوش نوبخت در ارتباط با افزایش قیمت بلیط مترو افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، قیمت بلیط مترو برای بلیط تک سفره 1500 تومان، تک سفره حومه 1700 تومان، تک سفره هشتگرد 5000 تومان و تک سفره فرودگاه امام خمینی(ره) مانند سال گذشته بدون افزایش 9000 تومان تعیین شده است.

نوبخت گفت: افرادی که از خطوط حومه ای استفاده می کنند باید در ایستگاه مبدا بلیط تک سفره حومه، هشتگرد و فرودگاه را تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه مسافران خط حومه ای باید برای استفاده از مترو بلیط مخصوص تهیه کنند، ادامه داد: ناحیه بندی خط حومه ای تهران (صادقیه)-کرج -گلشهر نیز مانند خطوط درون شهری انجام شده و شهروندانی که مسافت های کوتاه تری استفاده می کنند می توانند با استفاده از بلیط های مبلغ دار از تخفیف بیشتری استفاده کرده و هزینه کمتری را پرداخت کنند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  اظهار داشت: امسال هم مانند سال گذشته کارت بلیط اقشار خاص با تخفیف های مصوب شده ارائه می شود و سقف مبلغ قابل شارژ در این کارت بلیط ها با دو برابر افزایش از 150 هزار تومان به 300 هزار تومان رسیده است.