آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
جامعه
۱۰

# پرسه در فضای مجازی

با پرسه ای در فضای مجازی با موضوعات مختلفی روبه رو می شویم که مورد توجه کاربران قرار گرفته است. انتشار این مطالب به معنی تایید همه آنها از سوی کیهان نیست.

رئیسی مچکریم

 پیمان علیشاهی با انتشار تصویری با مضمون برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی نوشت: «وقتی معیارت قانون باشه، هیچ کس نمی تونه از مجازات فسادش پشت مقام و فک و فامیلش قایم بشه!»

درخواست بازگشت لایحه حذف صفر

 علی خضریان: «به همراه تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم در نامه ای به شورای نگهبان با برشمردن ابهامات و ایرادات لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی (لایحه حذف صفرها) خواستار عودت فوری این لایحه به مجلس شدیم تا با دقت و وسواس بیشتری نسبت به رفع ابهام و تصویب آن اقدام شود.»

سقوط شاخ های آمریکا

 امین نیکدل: «در حالی که آمریکا داشت شاخ و شونه می کشید که کسی به صد متری ناوهای ما در خلیج فارس نزدیک نشه و اگه بشه فلان می کنیم؛ برای دومین بار در 6 روز یک جنگنده f35 آمریکایی حین آموزش در فلوریدا سقوط کرد.»

 برخورد با سلطان سوءمدیریت پس چه؟

 الیاس نادران: «گزارش تحقیق و تفحص از خودروسازها با خبر محاکمه سلطان خودرو همزمان شد. از برخورد با رانت خواران که بازار و زندگی مردم را مختل می کنند دفاع می کنم، ولی قرار نیست با سلطان بی کفایتی و سلطان سوءمدیریت هم برخورد شود؟!»

ابراز همبستگی چین با بانوان کادر درمانی

 محمد کشاورززاده، سفیر ایران در چین با انتشار این تصویر نوشت: «هیئتی به سرپرستی معاون بین الملل زنان چین با حضور در سفارت و اهدای ماسک به زنان به خصوص بانوان پزشک و پرستارانی که با ایثار و فداکاری در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند ابراز همبستگی نمودند. امسال پنجمین دور گفت وگوهای ایران و چین درخصوص زنان و خانواده برگزار می گردد.»

در انتظار فرماندهی حاج قاسم از آسمان

 حمید خسروی: «جهان آرا، وقتی دید فتح خرمشهر با فرماندهی زمینی میسر نیست، از آسمان فرماندهی کرد و حالا سپاه قدس، لشکریان فاطمیون، زینبیون و حزب الله تمام عالم منتظر فرماندهی آسمانی حاج قاسم اند برای آزادسازی قدس.»