آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
جامعه
۱۰

کلاهبرداری از 630 نفر به بهانه حمایت از حیوانات خانگی

رئیس کلانتری 145 ونک از دستگیری کلاهبرداری مجازی به بهانه حمایت از حیوانات خانگی خبر داد.

به گزارش پلیس پایتخت، سرهنگ سیدرضا عمادالدین با اعلام این خبر گفت: چندی قبل مردی با مراجعه به کلانتری عنوان کرد با یک صفحه اینستاگرامی حمایت از حیوانات آشنا شدم و در این صفحه عکس حیوانات مختلف گذاشته و نوشته شده بود این حیوانات توسط صاحبانشان طرد شده اند و مدیر صفحه این صفحه با گرفتن حیوانات از صاحبانشان به دلیل عدم توانایی تبلیغاتی را در صفحه اش کرده بود مبنی بر اینکه حیوانات را بدون دریافت پول واگذار می کند.

عمادالدین افزود: در ادامه مشخص شد صاحب این صفحه اینستاگرامی زمانی که مرد جوان برای گرفتن یکی از حیوانات خانگی با وی تماس می گیرد از افراد می خواهد مبلغی را افراد به عنوان هزینه غذا حیوانات، غذا و لوازم جانبی و حمایت از این انجمن پرداخت کنند.

به گفته شاکی پرونده، پس از تماس و واریز پول به عنوان کمک به انجمن حمایت از حیوانات مرد جوان دیگر جواب تماس شاکی پرونده را نداده است.

رئیس کلانتری 145 ونک گفت: در تحقیقات مشخص شد که 30 نفر از شهروندان نیز به این شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند که تجسس های فنی و اطلاعاتی آغاز شده و در یک قرار صوری با متهم این جوان 38 ساله دستگیر شد.

وی افزود: بعد از اعتراف این متهم به کلاهبرداری و با بررسی تلفن همراه متهم مشخص شد که وی پس از کلاهبرداری اقدام به مسدود کردن شماره تماس طعمه هایش می کرد که تاکنون 600 شماره تلفن مسدود شده از تلفن همراه وی به دست آمده که در تماس با این افراد مشخص شد از همه آنها کلاهبرداری شده است. به گفته عمادالدین، متهم از هر فرد بین 100 تا 500 هزار تومان کلاهبرداری کرده است.