آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۴۷۲
صفحه آخر (جهان)
۱۲

دانشگاه واشنگتن هشدار داد: احتمال افزایش تلفات کرونا در آمریکا تا یک میلیون و 200 هزار نفر!

سرویس خارجی: در حالی که شمار فوتی های ویروس کرونا در آمریکا دیروز از مرز 93 هزار نفر گذشته، نتایج تحقیقات علمی دانشگاه واشنگتن نشان می دهد شمار فوتی های کرونا در آمریکا تا 7 ماه دیگر در پایین ترین تخمین به 350 هزار نفر و در بدترین حالت به یک میلیون و 200 هزار نفر خواهد رسید.

طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگا «ورلد امتر»، عصر دیروز (چهارشنبه) مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز 5 میلیون نفر عبور کرد. شمار فوتی ها نیز به 325 هزار و 223 نفر رسیده است. دیروز شمار فوتی های کرونا در آمریکا نیز از مرز 93 هزار نفر گذشت و این در حالی است که نتیجه تحقیقات دانشگاه واشنگتن نشان می دهد احتمال سه برابر شدن شمار فوتی های ویروس کرونا در آمریکا وجود دارد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، نتایج تحقیق «بنیاد اقتصاد، سیاست، نتایج بهداشت تطبیقی» دانشگاه واشنگتن نشان می دهد که میزان مرگ و میر افراد دارای علایم ابتلا به ویروس کرونا 13 برابر بیشتر از مرگ و میر ناشی از ابتلا به آنفلوانزای فصلی است. «انیربان باسو» استاد اقتصاد پزشکی در مدرسه دارو سازی دانشگاه واشنگتن به دنبال انتشار نتیجه این تحقیق با صدور بیانیه ای اعلام کرد

«با توجه به سطح شیوع و سرایت کرونا در آمریکا احتمالا در پایین ترین تخمین 350 هزار نفر و در بالاترین تخمین یک میلیون و 200 هزار نفر تا پایان سال 2020 کشته شوند...این یک آمار و تعداد، سرگیجه آور است و تنها با اقدامات مناسب بهداشتی می توان این تعداد را کاهش داد».

ترامپ: افتخار می کنم!

افزایش شمار فوتی های کرونا و همچنین نگرانی ها از فوت حداقل 350 هزار آمریکایی تا 7 ماه آینده در حالی است که ترامپ می گوید افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا موجب افتخار و غرور است! بله درست خواندید ترامپ این همه تلفات را مایه افتخار و غرور خوانده است!

 بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ سه شنبه گفته: «به نظر من افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا مایه مباهات و غرور است زیرا این مسئله نشانگر ظرفیت آزمایش ویروس کرونا در این کشور است. زمانی که موارد زیادی از ابتلا به ویروس کرونا داریم، من این واقعیت را یک چیز بد نمی دانم. من آن را یک اتفاق خوب می دانم، این رویداد مایه افتخار و مباهات و غرور است»(!)

سونامی گرسنگی در آمریکا!

البته رئیس جمهور آمریکا اشاره ای به آمار بالای مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در کشورش نکرده است. همزمان با اظهارات ترامپ، روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی به سونامی کمبود مواد غذایی در آمریکا پرداخته است. این گزارش با انتشار عکس هایی از یکی از بانک های مواد غذایی آمریکا تنظیم شده است.بر اساس این گزارش، همه گیری ویروس کرونا، به نیروی کار این کشور چنان آسیبی زده است که از زمان رکود بزرگ تاکنون سابقه نداشته است. این به معنای تقاضای فوق العاده برای بانک های غذایی در سراسر کشور است، از جمله برای بانک غذای شهرستان«نوریش پیرس» در ایالت واشنگتن. نوریش از این نگران است که موج فعلی مشتریان تازه اول ماجرا باشد. این سازمان نگران است با افزایش مراجعان، منابع کافی برای پاسخ دادن به این میزان تقاضا نداشته باشد و مردم گرسنه بمانند.

پلوسی روانی است

در ادامه جنگ کرونایی ترامپ با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ با حمله به نانسی پلوسی به خاطر توصیف او به فردی که به «چاقی بیمارگونه» مبتلا است، وی را «زنی بیمار» و پاسخ به اظهارات او را «اتلاف وقت» خواند. ترامپ در گفت وگو با خبرنگاران در محل ساختمان کنگره در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه جوابی به اظهارات اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می دهد، گفت: «پلوسی یک زن بیمار است و مشکلات زیاد و مشکلات روانی فراوان دارد. ما با کسانی سر و کار داریم که باید به جهت مصلحت کشور فکری به حال خودشان کنند». نانسی پلوسی روز دوشنبه از دونالد ترامپ به خاطر گفتن این حرف که به منظور پیشگیری از ابتلایش به کروناویروس قرص هیدروکسی کلروکین مصرف می کند انتقاد کرده بود. پلوسی در اظهاراتش به ترامپ توصیه کرده بود با توجه به سن بالا و ابتلایش به «چاقی بیمارگونه» در مصرف این دارو احتیاط کند!