آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۶
هنر
۱۰

خبر

حمایت فارابی  از صنف فیلم نامه نویسان

گروه هنر : طرح حمایت از تولید فیلم نامه مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلم نامه نویسان منتشر شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سازمان سینمایی برای حمایت از تولید فیلم نامه برای سینمای ایران، از همه اعضای انجمن صنفی فیلم نامه نویسان، با شرایط زیر دعوت به نگارش فیلم نامه می کند: 1- این طرح مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلم نامه نویسان (مندرج در سایت انجمن) است و بنیاد سینمایی فارابی اجرای آن را بر عهده خواهد داشت. 2- به هر فیلم نامه نویسی که در این طرح ثبت نام کند، مبلغ 30 میلیون ریال فورا پرداخت خواهد شد (ثبت نام فقط از طریق انجمن صنفی فیلم نامه نویسان انجام خواهد شد). 3- فارغ از ژانر و ویژگی ها با هر طرح پنج صفحه ای که مورد پذیرش شورای موضوع ماده 9 قرار گیرد، قرارداد نگارش به مبلغ 300 میلیون ریال منعقد خواهد شد (طرح های ارائه شده افراد داوطلب تنها از طریق سامانه فیلم نامه فارابی به نشانی https://fcfscriptdepartment.i دریافت می شود). 4- در هر مرحله ای از نگارش اعم از طرح و فیلم نامه، اگر تهیه کننده خصوصی، دولتی یا عمومی علاقه مند به تولید فیلم نامه مذکور باشد، قرارداد موجود به صورت مستقل به تهیه کننده و فیلم نامه نویس منتقل می شود. 5- چنانچه در هر زمانی فیلم نامه به تولید برسد، بر اساس برآوردی که در مرحله تولید فیلم برای فیلم نامه در نظر گرفته می شود، مبالغ پرداختی بنیاد سینمایی فارابی، کسر و مابقی از سوی تهیه کننده به فیلم نامه نویس پرداخت خواهد شد. 6- به هر پروژه ای که بر اساس فیلم نامه های این طرح به تولید برسد وام کم بهره چهار درصد تعلق خواهد گرفت. 7- هر طرحی از این مجموعه که واجد ویژگی طرح حمایتی اقتباس یا طرح حمایتی تنوع ژانر باشد، به خواست نویسنده یا تهیه کننده در چارچوب آن حمایت های ویژه قرار خواهد گرفت.

8- نویسندگان طرح ها، ظرف 15 روز از ارسال هر طرح فیلم نامه، صرفا سه جواب شفاف (الف-پذیرفته شد، ب-پذیرفته نشد، ج- در صورت توجه به نکات اعلام شده مجددا مورد بررسی قرار خواهد گرفت) را از اعضای شورای بررسی دریافت خواهند کرد. 9- اعضای شورای بررسی عبارت اند از معاون فرهنگی بنیاد (دبیر و عضو)، یک کارشناس با معرفی اجماعی شورای مرکزی انجمن صنفی فیلم نامه نویسان و یک کارشناس به انتخاب رئیس سازمان سینمایی. تبصره: پذیرفته شدن طرح یا فیلم نامه در هر سازمان تولیدی دولتی (نظیر سازمان صداوسیما، حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان اوج و...) نیز مشمول این طرح قرار خواهد گرفت. 10 - در هر مرحله از این روند، امکان تسویه و در اختیار گرفتن طرح به درخواست فیلم نامه نویس وجود دارد. 11- برخی از مضامین دارای اولویت عبارت اند از: مردم دوستی، بخشش، ایثار، احقاق حق، راست گویی، درستی، مبارزه با فساد، مقاومت، عدالت طلبی، وطن دوستی، اقتدار ملی، امنیت کشور، راه حل مشکلات، خانواده، تعاون اجتماعی، کرونا، امید با رویکرد جذابیت برای مخاطب. 12- این طرح تا پایان سال 99 اجرا می شود و در صورت ضرورت، تمدید خواهد شد. 13- مبالغ پرداختی به فیلم نامه نویسانی که تا پایان بهمن نتوانند طرح خود را به تصویب برسانند، به عنوان علی الحساب دریافتی فرد در حساب های فی مابین با انجمن منظور می شود. 14- مشخصات طرح های پذیرفته شده، در وبگاه بنیاد سینمایی فارابی اطلاع رسانی خواهد شد.

بیمه هنرمندان قطعا دچار  اخلال نمی شود

گروه هنر : مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اطمینان خاطر داد که در روند بیمه تامین اجتماعی اعضا هیچ گونه اختلالی ایجاد نخواهد شد و تاکید کرد بیمه هیچ یک از اعضای این صندوق به دلیل عدم پرداخت حق بیمه قطع نخواهد شد و دفترچه بیمه درمانی آنها نیز قطعا تمدید می شود. سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، درباره روند پرداخت حق بیمه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه گفت: «طی هماهنگی به عمل آمده با سازمان تامین اجتماعی، فهرست تمامی افرادی که تا پایان اردیبهشت ماه از سوی صندوق به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده اند، به این سازمان تحویل داده شد». او درباره تمدید دفترچه های درمانی اعضا اضافه کرد: «بر اساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی تا 31 اردیبهشت ماه تمدید شده بود. از اول خردادماه نیز طبق فرایند اعلامی برای تمدید اعتبار دفترچه های درمانی اعضا از سوی سازمان تامین اجتماعی، نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری ها نخواهد بود و شرایط آن از سوی این سازمان اعلام خواهد شد». مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: «طی این مدت عزیزانی برای پیگیری پرداخت حق بیمه از سوی صندوق به شعب تامین اجتماعی مراجعه و بعضا پاسخ شفافی دریافت نکردند. این موضوع طی جلسه فی مابین با مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی مطرح شد و درخصوص بیمه اصحاب فرهنگ و هنر، شرایط تمدید ابلاغ خواهد شد. بنابراین قطعا بیمه تمامی اهالی فرهنگ و هنر برقرار خواهد بود و به اعضا قول می دهم در موضوع بیمه تامین اجتماعی هیچ گونه اختلالی ایجاد نخواهد شد».